Гормональні контрацептиви нового покоління: список

Гормональні контрацептиви вважаються не тільки найбільш ефективними, але і самими безпечними, а також зручними. Незважаючи на те, що будь-які медикаменти на основі гормонів вважаються не до кінця вивченими, популярність протизаплідних такого типу зростає.

До того ж, не так давно були випущені контрацептиви нового покоління, які дозволяють здійснити індивідуальний підбір препарату і мати максимальну впевненість у його надійності.

Список кращих гормональних контрацептивів нового покоління

Відміну цих препаратів від перших протизаплідних такого типу – синтезовані гормони, які не повинні завдати шкоди організму навіть дівчатка-підлітка, а також бути безпечні і для жінок з великою кількістю сексуальних партнерів. Передбачається, що нові гормональні контрацептиви ніяк не вплинуть на репродуктивну функцію навіть при тривалому їх застосуванні, оскільки організм після скасування відновлюється за лічені тижні і готовий до овуляції. В якості бонусу протизаплідні нормалізують гормональний фон жінки, позитивно впливають на її менструальний цикл, шкіру, волосся, нігті.

Фармакологія поділяє ці препарати на 3 групи:

 • Однофазні. Містять мінімальну кількість прогестина, можуть використовуватися навіть після пологів, під час лактації. Можливий і інший склад при однаковій частці гормону.
 • Двофазні. Мають розбивку по кількості активної речовини, передбачають зміну препарату 2 рази за курс.
 • Трифазні. Працюють по тому ж принципу, що і двофазні, тільки заміни, відповідно, 3.

Дво — і трифазні протизаплідні являють собою комбіновані препарати, у складі яких крім прогестина присутній і синтетичний естроген – етинілестрадіол. На відміну від однофазних препаратів комбіновані контрацептиви впливають на менструальний цикл, модифікуючи структуру слизової в матці, а також пригнічуючи овуляторну функцію.

Серед комбінованих протизаплідних найефективнішими вважаються:

 • Марвелон. Активні речовини – 0,15 гестагену і 0,03 мг синтетичного естрогену. Нормалізує менструальний цикл, знижує вираженість залізодефіцитної анемії, знижує ризик появи онкології, кістозних утворень в яєчниках.
 • Рігевідон. В таблетці 0,15 гестагену і 0,03 мг синтетичного естрогену. Побічних явищ не викликає з-за зниженого вмісту гормонів. При лактації заборонений, оскільки проникає в грудне молоко. Може бути використаний для лікування маткових кровотеч. Прийом здійснюється з 5-го дня менструального циклу.
 • Антеовін. Відноситься до двофазним комбінованим протизаплідним з пониженим вмістом активних інгредієнтів. В першій парі таблеток по 0,05 мг кожного гормону, а в другій 0,05 мг естрогену та 0,125 мг гестагена. Безпечний, може застосовуватися для лікування дефіциту естрогену.
 • Триквилар. Трифазний контрацептив, в якому підвищений вміст активних речовин. Дозування варіюється в залежності від фази менструального циклу.
 • Лактинет. Представник однофазної групи, дозволений при грудному вигодовуванні. Гальмує овуляцію, уповільнює скорочення маткових труб, посилює в’язкість слизу в шийці матки, не дає розвиватися ендометрію.

Важливо враховувати, що у однофазних протизаплідних ефективність нижче, ніж у комбінованих – 90% проти 98%, тому до них вдаються рідше. Зате такі препарати легше переносяться жінками після 35 років, при діабеті. Відновлення організму після їх прийому теж проходить швидше.

Як підібрати гормональні контрацептиви?

Краще всього довірити це лікаря, який візьме необхідні аналізи і проведе всі обстеження, щоб виписати підходящий саме Вам варіант протизаплідних. Якщо ж можливості звернутися до кваліфікованого фахівця немає, зверніть увагу на:

 • Свій фенотип. Для цього оцінюється переважання естрогенів, гестагенів та/або андрогенів, або рівне співвідношення цих гормонів. Відповідно фенотипом підбирається препарат, який заповнює дефіцит.
 • Стан судинної системи. При її патології рекомендовано використовувати однофазні протизаплідні. Те ж саме стосується жінок з цукровим діабетом.
 • Реакцію організму. Якщо препарат був підібраний правильно, протягом 3-х місяців після першого курсу прийому у Вас будуть відсутні менструальні кровотечі – це період звикання організму.

Окремо потрібно згадати контрацептивами екстреного дії, які приймають відразу після статевого акту. Вони характеризуються високим вмістом гормонів, тому тривала терапія з ними неприпустима. Крім того, у таких препаратів великий список протипоказань та побічних ефектів.

Підводячи підсумок, варто зазначити, що поганих або хороших протизаплідних засобів немає, навіть серед старих медикаментів. Ефективність окремо взятого засобу залежить від того, чи підходить воно конкретного організму, чи ні. Тому приділіть особливу увагу питанню підбору контрацептивів за індивідуальними параметрами.

Залишити коментар