Горбинка на носі – варто виправляти і якщо так, то як?

Багато хто з нас, дивлячись у дзеркало, найбільшим недоліком на обличчі вважають ніс. Найчастіше, причиною невдоволення стає горбинка на переніссі. Наскільки саме багато з нас? Подібний підрахунок, на жаль, не опублікований в процентному співвідношенні, однак, за статистів це зробили лікарі.

Як повідомляють пластичні хірурги, однією з найбільш частих операцій в їхніх клініках є саме корекція носа. Хірурги-ринопласты ж підтверджують, що найбільш часто не влаштовує людей саме горбик. Виділяючись, вона може псувати профіль обличчя, візуально збільшувати риси або викривляти пропорції. Розглянемо детальніше, можна виправити ніс, чи це безпечно і які ефективні способи існують.

Причини появи горбинки

Перш ніж вдаватися в питання, чи можна на носі прибрати горбочок і в подробиці корекції цікавить нестачі, розберемося, чому, власне, він з’являється. Нерівність в спинці перенісся з’являється внаслідок специфічного будови і формування хрящових тканин на цій ділянці. За своїми властивостями вона може бути як придбаної, так і вродженою.

Отже, існують такі передумови до появи нерівності:

 • Найпоширеніша – генетична спадковість. Це стосується ближнеазиатской зовнішності, однак не обходить стороною і представників інших національностей, тих, у кого батьки теж мали нерівність на спинці перенісся;
 • Окуляри в грубій і важкій оправі – якщо носити такі протягом довгого часу, то маса тисне на спинку перенісся і деформує кістково-хрящові тканини;
 • Травмування носа, після якого хрящові тканини зрослися неправильно.

Як правило, подібна проблема найбільше хвилює жінок, ніж чоловіків. У той же час остання з причин більш часто характерна саме для сильної половини людства.

Чи можливо без операції прибрати горбочок на носі?

Так як даний дефект формується на рівні кісткових тканин, то в домашніх умовах прибирати горбочок на носі у вас не вийде. Зовнішнє втручання для повного випрямлення є обов’язковим.

Тому подумайте добре, чи дійсно цей маленький горбик так псує картину?

У багатьох випадках извилинка в профілі, навпаки, надає рисами обличчя пікантність і ефект. Згадайте хоча б скульптурні профілів великих людей — Н.Гоголя або Аристотеля! А крім того, поки вона наявна на обличчі, вам горбинка може видатися зайвою і деформуючої. Однак, цілком можливо, що, позбувшись від неї, зовнішність втратить індивідуальність.

Більше того, щоб позбутися від горбинки, доведеться вдаватися до пластичної операції, а це величезні витрати. А реабілітаційний період буде супроводжуватися не самими приємними відчуттями – болем і набряками. Перш ніж світло побачить ваш новий профіль, він ще довгий час буде бачити отекшее і заклеєне пластиром особа. До того ж зовнішнє втручання в будову кісткових тканин далеко не завжди проходить так успішно, як того хотілося б. Однак якщо бажання непохитно і без операції по вирівнюванню ви обходитися не хочете, розглянемо існуючі варіанти.

Метод кардинальний, пластика обличчя, а в даному випадку – ринопластика. Цей спосіб усунення недоліків на сьогодні найбільш популярний, проте, тому, не менш ризикований. Так як це все ж хірургічне втручання, існує ризик пошкодження перегородок дихання, що завадить проходу кисню. Тому перш ніж зважитися на цей спосіб, проконсультуйтеся з ЛОР-лікарем. Є люди з вродженим дефектом дихальних шляхів і подібна операція може бути протипоказана.

Метод інноваційний – контурна пластика. У цього виду пластичної хірургії дещо інший підхід до корекції – шляхом ін’єкції деякі частини обличчя заповнюються филлером.

Подібним чином часто коригують кінчик носа, рідше нерівність на спинці перенісся.

Істотним недоліком цього методу є його недовговічність – через два роки філлер розсмоктується, і контур обличчя повертається до колишньої форми.

Однак з іншого боку, якщо профілю рівні риси пішли не на користь, то повернення до попередніх обрисів буде якраз до речі.

У будь-якому випадку, перед тим як йти на корекцію, вивчіть інформацію про клініки та лікарів, у яких плануєте здійснити операцію. Можна почитати відгуки на тематичних блогах або форумах.

Однак читайте лише те, що насправді написано як діалог – простий коментар «ось ця і ця клініка хороша і у них знижки», швидше за все, буде звичайним маркетинговим ходом.

Вправи для виправлення дефекту

Для тих, хто профілем особи незадоволений, але все ж не наважується на кардинальні хірургічні методи, наведемо способи, як зменшити нерівність в улоговинці перенісся в домашніх умовах. Так як опуклість в цій частині особи викликає неабиякий резонанс у багатьох, а особливо у представниць прекрасної статі, була розроблена ціла методика усунення цього дефекту.

Існує ряд вправ, щоб прибрати горбочок на носі, які базуються на розробленні м’язів. Справа в тому, що для усунення даного дефекту потрібно тренувати свої м’язи. Це сприяє зміцненню і підтримки м’язів в тонусі. Невеликі специфічні фізичні навантаження коригують форму носа, роблять його менш широким або злегка зменшують розмір.

Самий ефективний і поширений на сьогодні комплекс вправ був розроблений спеціалісткою з гімнастики особи Керол Мадджио.

Примітним є те, що вона на собі випробувала ефективність цих вправ, так як використовувала хірургічне втручання для корекції, яке пройшло не дуже успішно.

 • №1. Для виконання вправи не потрібно особливих зусиль можете робити його перед сном або стоячи, або навіть просто прогулюючись по вулиці. Вказівний палець прикладіть до кінчика носа. Натисніть ним так, щоб він злегка піднявся вгору. В цей час верхню губу тягніть уздовж нижньої, а ніздрі опускайте вниз. При цьому закінчення носика буде під опором вказівного пальця рухатися вниз. Постарайтеся утриматися в такій позиції протягом декількох секунд. Важливо, щоб дихання під час виконання вправи не збивалося і залишалося рівним.

Після виконання гімнастики губи слід розслабити. Повторюйте таку гімнастику 35 разів у добу. Можна розділити цю кількість на два заходи: на ранкову та вечірню гімнастику. У такому випадку результати будуть більш відчутні.

 • №2. Доповненням до першого вправі може служити наступна гімнастика, розроблена, щоб злегка вкоротити носик. Суть його полягає в тому, що звужуючи і скорочуючи носові м’язи, нерівність на переніссі можна зробити менш помітною.

Варто виконувати наступне:

 • втягнути живіт, напружуючи м’язи преса;
 • передні м’язи на стегнах і напружити сідниці;
 • візьміться за перенісся двома пальцями і натисніть;
 • іншою рукою (другим пальцем) злегка натисніть на кінчик носа і виконайте все те ж, що й у першій вправі;
 • залишатися в такому положенні потрібно не більше секунди, після чого розслабити м’язи;
 • проробляти гімнастичний комплекс слід 4 десятка разів на добу.

Існує ще один метод виправлення опуклості на перенісся – масажем. Однак проблема в тому, що прибрати горбочок на носі масажем як в попередніх способах дому не вийде. Для цього слід звернутися в коригувальну клініку і пройти спеціалізований комплекс масажу.

Побутує думка, що для того, щоб виправити похибки, достатньо звичайного тонізуючого масажу для особи. Але якщо б цього й справді було б достатньо, то ринопластики і не з’явилося б. Хоча, подібні процедури покращують стан шкіри і загального тонусу, уповільнюють старіння і активізують циркуляцію в крові.

Найменш витратним способом вирівнювання є макіяж. Запитайте, як прибрати горбочок на носі за допомогою пензлика і пудри? Шляхом гри світла і тіні. Правильне накладання тонів дозволить візуально приховати дратівливий вас дефект.

Хоча якщо порівняти зусилля на тривалий коригуючий макіяж і коригувальну гімнастику, то останнім виявиться і менш витратним за часом, і більш дійовою.

Залишити коментар