Годівниця для кроликів своїми руками: креслення

Коли вирощування кроликів перестає бути звичайною забавою для дітей і переходить в розряд бізнесу, а кількість голів з кожним роком збільшується, постає цілком закономірне питання — як годувати тварин. Зрозуміло, кожен раз насипати корм в миску не дуже зручно. Давайте розберемося, як будується годівниця для кроликів своїми руками.

На догоду пухнастим звірятам

Тим, хто вміє тримати в руках дриль і молоток, а забиваючи в стіну цвяхи, не шкодить пальцях, змайструвати годівницю для вухатих тварин не складе особливої праці. Важливо заздалегідь визначитися з матеріалом і ознайомитися з деякими особливостями побудови майбутньої споруди. Тому запасіться всім необхідним і вперед — втілювати задумане в життя.

А ось який вигляд годівниці, зробленої своїми руками, буде найбільш зручний для кроликів, допоможуть визначитися креслення із описом:

 • Споруда у вигляді ясел ідеально підходить для годування вухатих звірків травою та іншою рослинною їжею. Найчастіше такої форми годівницю тваринники спочатку вбудовують в клітку. Якщо ж ви не передбачили таку можливість заздалегідь, то змайструвати її можна за запропонованою схемою, а потім прикріпити до внутрішньої частини житла кроликів.

 • Бункерного типу годівниці більше підходять для сипучого корму. Їх особливість в тому, що їжа надходить до тварині неповністю, а лише тоді, коли кролик з’їсть основну її частину, яка обсипалася на дно. Змайструвати таку годівницю досить просто, а ось і відповідна схема.
 • А цей варіант схожий на бункерну годівницю, однак має дещо спрощений вигляд. Тут немає відсіку для збору корму. Вся їжа надходить на піднос під вагою іншого корму.

 • Желобкового годівниці – це найкраще, на що можна помістити залишки капусти, моркви та інші коренеплоди. Такі пристрої найчастіше кріплять із зовнішньої сторони клітини, завдяки чому доступ до їжі забезпечений для великої кількості тварин.

 • Ще один спосіб забезпечити кроликів свіжою травою або сіном — спорудити подібність ясельної годівниці з старої сітки. У цій справі вам допоможе цей креслення.

В якості наочних прикладів пропонуємо ознайомитися з майстер-класами по створенню годівниць. Можливо, один з них стане в нагоді вам в роботі.

Майструємо разом

Вивчивши всі креслення і можливі конструкції, більшість заводчиків зупиняють свій вибір на годівницях бункерного типу. Вони ідеально підходять для гранульованого або сипучого корму, в них також відмінно вмістяться різні крупи.

Пристосування для їжі такого типу рекомендується робити з металевих жерстяних профілів, пластику або оргскла. Але якщо останні два матеріалу дістати буває досить складно, так і в роботі вони дуже вибагливі, то жерстяна банка з-під консервів чи томатної пасти завжди знайдеться під рукою. Спорудити бункерну годівницю для кроликів своїми руками можна, наприклад, з великої банки.

Необхідні матеріали:

 • жерстяна висока банку;
 • болгарка або пилка по металу;
 • плоскогубці;
 • саморізи;
 • шуруповерт.

Опис процесу:

 1. Для роботи нам знадобиться висока жерстяна банка. Її необхідно заздалегідь очистити від вмісту, промити і висушити.
 2. Потім за допомогою болгарки або пилки по металу потрібно відрізати середню частину банки так, щоб близько 2-3 сантиметрів внизу створювали захисний бар’єр.

 1. Тепер з допомогою плоскогубців загніть гострі краї банки там, де були зроблені надрізи. Це необхідно для того, щоб їжа не застрявала між сполучними швами, а також для безпечної роботи з годівницею надалі.

 1. Потім молотком або будь-яким іншим зручним для вас інструментом вирівняйте відрізану частину жерстяної банки.

 1. За допомогою шуруповерта, цвяхів або саморезов зробіть на дні банки кілька отворів для корму.

 1. Загніть краю відрізаній частині бляшанки так, щоб права і ліва частина утворили прямий кут.

 1. Прикрутіть бляшанку до банку, надійно закріпивши її 3-4 шурупами.

 1. Тепер ваша бункерна годівниця практично готова, залишилося лише прикріпити її до клітки і наповнити кормом.

Два в одному

Для досвідчених бляхарів спорудити годівницю з металу не складе ніякої праці. А ось що робити тим, хто не звик працювати з такими матеріалами чи не має під рукою потрібних інструментів? Як в такому випадку зробити годівницю для кроликів своїми руками? Звичайно, можна махнути рукою і просто купити звичайну пластикову миску або ж докласти трохи зусиль і спробувати змайструвати годівницю два в одному з дерева.

Необхідні матеріали:

 • дошки;
 • пила;
 • цвяхи;
 • рулетка;
 • клей по дереву.

Опис процесу:

 1. Для початку вам необхідно буде провести всі виміри, а потім підібрати матеріали. Краще всього для суміщеної дерев’яної годівниці підійде дюймова дошка, оброблена на фугувальному верстаті.

 1. З дошки необхідно випиляти такі деталі: спинку, 3 рівні частини для боковушек і серединки, днище, передню стінку.

 1. На днище з тієї сторони, де, ймовірно, буде встановлена поїлка, випиляєте невеликий отвір.
 2. Потім акуратно приклейте всі частини поїлки, кожну на своє місце. Краще заздалегідь з допомогою олівця позначити на днище місце для кожної деталі.

 1. Після того як клей просохне і всі частини годівниці будуть надійно зчеплені між собою, закріпити роботу можна парочкою шурупів.
 2. З виворітного боку бічної стінки не забудьте прикріпити кілька гачків, щоб надалі було легше знімати і вішати годівницю на клітку.

 1. Таку годівницю можна доповнити верхньою кришкою з елементами кріплення або набити з боків конструкції невеликі металеві смужки шириною близько 1 сантиметра.

Варіантів і матеріалів, з яких можна спорудити прості кормушки для кроликів, можна придумати багато, було б тільки бажання. Однак з усього розмаїття бажано віддати перевагу тій конструкції, яка найкращим чином буде підходити під розміри вашої клітини і зможе нагодувати як можна більшу кількість домашніх тварин. А самими практичними вважаються споруди, де корм зберігається не довше доби. Удачі вам!

Залишити коментар