Гімнастика для розуму: стимулює мозкову активність

Відомо, що головний мозок людини функціонує, використовуючи не більше 10-15% власних можливостей. Тим не менш, існує спосіб, як підвищити ефективність мозкової діяльності, застосовуючи гімнастику для розуму, вправи якої були спеціально створені для активації процесів, що відбуваються під черепною коробкою.

Навіщо потрібна гімнастика для розуму?

Здавалося б, як можуть фізичні дії стимулювати роботу головного мозку? Насправді мережу нервових волокон забезпечує взаємозв’язок між тканинами мозку і певними ділянками тіла.

При цьому мозок не тільки віддає накази, але і отримує відповідні сигнали.

Тому нескладні вправи здатні стимулювати розумову діяльність, поліпшити пам’ять, навчити концентрувати увагу на найважливіших моментах.

Ще в 70 роки минулого століття американський лікар Пол Деннісон запропонував комплекс простих занять, які і отримали назву «гімнастика для розуму».

Завдяки регулярним фізичним практикам можна активізувати систему «мозок-тіло» і підвищити здатність керувати не тільки розумовою активністю, але навіть емоційною чутливістю.

Особливо корисна система гімнастики для розуму дітям, які визнані непридатними до навчання. Ефективність занять була доведена на практиці. В ході експерименту успішність дітей, що входять в цю групу, покращилася на 50%.

У Росії методика отримала популярність в 1988 році. З цього часу існує особливий напрямок, кінезіологія, яке пояснює зв’язок м’язових тканин, емоційності та функціональності головного мозку і займається практичними розробками в цій області.

Не тільки в дитячому віці показана гімнастика для розуму, для літніх людей це незвичайно легкий метод зберегти здатність до концентрації, відновити розсіяну пам’ять. Переваги методики полягають у простоті рекомендованих дій і відсутність спеціальних пристосувань. Для літніх людей, дітей і всіх інших не складе труднощів провести заняття, яке триває всього чверть години, у зручний час і практично в будь-якому місці.

Всього три вправи

По системі Підлоги Деннисона достатньо виконувати систематично 3 елемента, щоб не тільки підтримувати в нормі пам’ять і увагу, але і підвищити розумові здібності:

  • «Перехресні кроки». Вправа, що дозволяє розвинути координацію рухів, поліпшити навички читання та письма, а також засвоєння нової інформації. Крім того, «перехресні кроки» допоможуть знизити болючі відчуття в зоні попереку і зміцнити черевну стінку. Суть заняття: в позиції «стоячи» почергово торкатися лівим локотком до правої коліні і правим локотком – до лівої коліні;
  • «Кнопки мозку». Перед виконанням цього елемента рекомендується випити води. Заняття дозволяють наповнити кровоносну систему киснем і забезпечити його доставку в головний мозок. Одну руку кладуть на пупок, а другий в цей час стимулюють розташовані в підключичних зонах точки. Тривалість сеансу для кожної сторони – 20-30 секунд. Вправа покращує діяльність вестибулярного апарату, що дозволяє активізувати мозок, підготувавши його до сприйняття сенсорної інформації. У перший час вправа може супроводжуватися хворобливими відчуттями, які при регулярних практиках зникають протягом тижня;
  • «Ковпак». Вправа, спрямоване на поліпшення рівноваги, одночасно розвиває короткочасну пам’ять. У числі переваг цієї вправи – можливість подолати стрес, що особливо корисно школярам і студентам в екзаменаційний період. За допомогою вказівного і великого пальця потрібно масажувати вушну раковину, одночасно відтягуючи її назад і злегка притискаючи. Погладжування виконують згори аж до мочок. Повторити вправу слід не менше трьох разів, утримуючи голову в прямому положенні.

Не гірше покращує координацію і мозкову активність система з 6 вправ, Brain Gym, що прийшла в Росію з Каліфорнії.

Система Brain Gym

Кожну вправу слід виконувати не менше 3 разів:

  • потрібно широко позіхнути, закривши очі і масажуючи напружені зони щелеп кінчиками пальців. Позіхання повинен бути довгим і звучним;
  • в позиції «стоячи» руками спираються на спинку стільця і, відставивши ногу назад, подаються корпусом вперед, злегка зігнувши при цьому другу ногу. На другу ногу потрібно повністю перенести вагу, відірвавши від підлоги п’яточку. Потім, слід плавно перемістити масу на отставленную назад ногу, піднімаючи другий носок ноги і щільно спираючись на п’яточку першої. Вправа виконується по черзі для кожної ноги;
  • у позиції «лежачи на спині», ноги ставлять на підлогу, зігнувши в колінах ноги. Пальці рук сплітають і поміщають «замок» під головою. Необхідно піднімати і повертати корпус, дотягуючись лівим локотком до правого коліна і навпаки. Руки розтискати під час вправи не можна;
  • потрібно знайти кінчиками пальців западинки над очима, розташовані приблизно на однаковій відстані від лінії чола і брів. Западинки масажують легким натисканням 30-60 секунд;
  • двома руками беруть аркуш паперу і махають їм в повітрі. Вправу виконують, роблячи руху не лише пензлями, а й задіюючи лікті і плечі;
  • лівою рукою беруться за праве плече, розминаючи пальцями м’язи. Потім, голову повертають вправо, заглядаючи через плече, і роблять глибокий вдих. При цьому плечі повільно розправляють. Далі, голову повертають до лівого плеча, намагаючись зазирнути за нього. Після цього голова повертається в середню позицію, опустивши підборіддя на груди. Необхідно розслабитися всім тілом, глибоко видихнувши. Вправа виконується для кожної сторони тіла.

При систематичних заняттях програма вправ покращує пам’ять, допомагає концентрувати увагу, підвищити координацію рухів, розвинути творчі здібності й оволодіти ораторським мистецтвом.

Залишити коментар