Гімнастика для пальців рук при артрозі: боремося з недугою спортивними методами

Гімнастика буває різною: спортивної, художньої, лікувальною. Також буває гімнастика для всього тіла або тільки для спини, ніг і пальців рук.

Якщо вас замучив артроз кистей або з’явилися перші симптоми хвороби, це означає, що настав час лікувальних вправ, які допомагають зупинити захворювання і зробити кінцівки більш гнучкими.

Група ризику людей, яким необхідна гімнастика кистей рук

Кому ще буде корисна така гімнастика при артрозі рук?

Це наступні категорії:

  • жінки, у яких в роду вже є родичі по материнській лінії, які страждають цим захворюванням;
  • люди, чия робота або хобі пов’язані з дрібною моторикою;
  • люди, які нещодавно перенесли переломи або вивихи пальців рук, кисті, а також інсульт.

Давно доведено, що артроз передається по материнській лінії, від матері до доньки, від бабусі – внучці і так далі.

Тому якщо в роду є такі люди, то краще робити цю гімнастику в профілактичних цілях, незалежно від того з’явилися перші симптоми захворювання чи ні.

Також гімнастика для пальчиків рук при артрозі допоможе відновити гнучкість кінцівок після переломів та інших травм, при онімінні.

Дуже важливі такі вправи і для людей, чия діяльність пов’язана з дрібною моторикою, наприклад, в’язання, вишивання. Якщо ваша діяльність пов’язана з такими діями, то гімнастика при онімінні пальчиків рук просто необхідна для правильного кровообігу і роботи суглобів.

Перед тим як приступити до гімнастики для пальців рук і кистей при артрозі, необхідно пройти консультацію зі своїм лікуючим лікарем! Тільки фахівець може відповісти на всі питання, враховуючи специфіку та індивідуальну картину хвороби. Варто зауважити, що ці ж вправи можна використовувати в якості гімнастики для пальців рук після інсульту.

Гімнастика при артриті пальців рук

Наступний гімнастичний комплекс включає в себе кілька вправ і є базою при роботі з пальцями рук при артрозі і артриті. Виконувати його необхідно через день, при необхідності можна доповнити або змінити список, після консультації зі своїм лікарем.

Перед зарядкою руки необхідно підготувати. Для цього налийте в таз гарячої води і потримайте кисті в неї хвилин п’ять, поки вода не почне остигати. Ретельно витріть руки сухою серветкою або рушником, втирайте в шкіру трохи косметичного масла для тіла. Це потрібно робити масажними рухами, приділяючи кожному пальчику за півхвилини мінімум.

Отже, самі вправи:

  1. Стисніть руку в кулак як можна міцніше, а потім розімкніть долоню так, щоб всі пальці розчепіреними в різні сторони. Повторіть вправи по п’ять разів на кожну руку.
  2. Тепер настала черга великого пальця. Поверніть долоню до себе, потягніться великим пальцем так, щоб дістати його кінчиком основи мізинця. Вправу треба робити на кожну руку по п’ять разів.
  3. Покладіть розкриту долоню вниз на тверду поверхню, наприклад, на стіл. Піднімайте по черзі кожен палець вгору, не відриваючи самій долоні від поверхні. Таким чином, ви розробляєте гнучкість кистей. По п’ять разів на кожну руку.
  4. Поверніть долоню обличчям до себе, розчепірте пальці. По черзі згинайте кожен суглоб на пальцях по напрямку до себе так, щоб у результаті сама кисть нагадувала пазуристу лапу. Повторіть цю вправу п’ять разів.
  5. Для цієї вправи знадобиться гумове кільце, еспандер. Придбати його можна в аптеці або в магазині спорттоварів. Його часто використовують спортсмени, щоб розвинути чіпкість рук для більш гарного захоплення гантелей або турніка. Цілком можливо, що спочатку еспандер буде складно стискати, однак, так і повинно бути. Повторіть стискання по 10 разів на кожну руку.
  6. Щипання. Для цієї вправи можна пристосувати будь-яку м’яку річ. Щипайте її по десять разів кожною рукою, ретельно витягаючи пальці під час «защипи».

Також незайвим буде ліплення з глини і пластиліну.

Робота з таким пластичним матеріалом позитивно впливає на розробку кистей рук, а також розвиває фантазію. Якщо ви любите грати в головоломки, то їх також можна підключити до гімнастики після перелому пальців рук.

Наприклад, той же кубик-рубик добре розминає кисті. Якщо вдома завалялися волоські горіхи, то візьміть пару штук і перекочуйте їх у долоні.

Виконання гімнастики при артрозі пальців рук нормалізує кровообіг в м’язової тканини, відновлює хрящі киснем, відновлює правильне функціонування суглобів. Така гімнастика буде корисна не тільки при артрозі, але і після інсульту, розтяжок, переломів.

Не нехтуйте такою зарядкою, применшуючи її лікувальну дію. Займайтеся з задоволенням і будьте здорові!

Залишити коментар