Гімнастика Бубновського для шиї

Доктор Сергій Бубновський зміг поєднати в єдину схему самі знамениті і прогресивні методики регенерації організму і створив винятковий і актуальний комплекс гімнастики для шиї і хребта. Саме цей спосіб допоміг вже величезній кількості людей різного віку і допомагає досі.

Схема гімнастики Бубновскому має і другу назву, як екстремальна реабілітація, допомагає вирішити або повністю позбутися від проблем з суглобами. Комплекс гімнастичних вправ простий у виконанні, не потребує тривалого часу, і головне – дає позитивні результати.

Шийна гімнастика від знаменитого доктора

Перш ніж описувати вправи гімнастики, слід розібратися з причинами, які викликають біль. Найбільш поширена причина обтяжливих відчуттів в області шиї – остеохондроз. Початок захворювання протікає практично непомітно, спочатку, людина відчуває тільки дискомфорт в шиї, але не загострює на цьому увагу. Однак по закінченню часу біль не зникає, а набуває більш різкі риси.

Біль у шийній частині тіла прогресує з кожним приступом, порушується артеріальний тиск, та осіб з остеохондрозом не може повернути голову або шию безболісно.

Є й інші симптоми цього захворювання, які теж можуть натякати на проблеми з шиєю – запаморочення, часто болить голова, є відчуття оніміння, знижується слух, варто шум у вухах.

В незалежності від віку, у сучасному світі багато людей страждають від болів у шийному відділі. Як правило, перші хворобливі відчуття з’являються ще в юності при неправильній посадці або від довгого і постійного сидіння за комп’ютером. На жаль, з дорослішанням дані ускладнення не зникають, а лише посилюються.

Після виконання вправ за системою Бубновського можуть бути хворобливі відчуття в м’язах, але, не варто переживати, це говорить про те, що Ви на вірному шляху. Також, після занять слід відвідати лазню або сауну з обов’язковою умовою холодного басейну, якщо немає можливості, підійде ванна з холодною водою – все це допоможе зняти набряк з суглобів. Як правило, в 99% випадках набряки виникають після довгого спокою при переході на фізичні тренування.

Хто потребує в системі доктора Бубновського?

Як і в лікуванні, так і в лікувальній фізкультурі є показання та протипоказання до використання методик фізичних вправ.

Гімнастика для лікування таких захворювань:

 • остеохондроз хребетного стовпа, також, який ускладнений грижами між хребцями;
 • безсоння, нервове стан, мігрень, часто паморочиться голова;
 • травма плечового з’єднання, хворобливі відчуття в лопатках і плечах;
 • утворення целюліту, зайвої ваги;
 • внутрішні органи опущені;
 • травма ліктьового з’єднання;
 • хронічний геморой, простатит, аднексит, імпотенція;
 • захворювання колінного суглоба.

Відновлення після захворювань вправами Бубновського:

 • операційне втручання на хребетному стовпі;
 • протезування колінних або тазостегнових сполук;
 • шунтування аорти, інфаркт, інсульт;
 • перелом хребта.

Профілактика захворювань за допомогою гімнастичних вправ:

 • важка форма астми, проблеми з диханням;
 • порушення постави;
 • клімакс, безпліддя;
 • варикозне розширення вен на ногах;
 • різні захворювання сечостатевої системи;
 • захворювання внутрішніх органів.

Вже тисячі людей переконалися, що гімнастика для шиї і хребта допомагає боротися з болючими відчуттями, тим не менш, є кілька пунктів протипоказань:

 • гіпертонічний криз;
 • гостре порушення кров’яного постачання відділів мозку;
 • передінфарктний стан;
 • онкологія, у тому числі з метастазами;
 • після операції пройшло мало часу;
 • дестабілізація стенокардії.

Гімнастичні вправи для шиї:

1. Вправа «Пружина». Для виконання цієї вправи слід опустити підборіддя вниз, застигнути в такому положенні на пару секунд, після витягнути підборіддя вперед і трохи вгору. Знову застигнути в такій точці, потім знову повернутися у вихідне положення.

2. «Максимальний поворот». Прийняти найбільш зручне положення, невеликими рухами довести поворот голови до максимально можливого, до тих пір, поки не виникне біль. Виконуючи це вправи хоча б кілька разів на тиждень, кут повороту з часом збільшиться.

3. «Чапля». Прийняти зручну позу на стільці, на коліна опускаємо руки, підборіддя тримаємо так, щоб він знаходився паралельно підлозі. За рахунком «раз» — руки відводяться вниз і злегка за спину, а головою тягнемося вгору. Зафіксувавшись в такій позі на 30 секунд, повертаємося в початкове положення.

4. Поставити 2 стільця і сісти між ними на підлогу, руками спираємося на краю стільців, руки повинні бути зігнуті. Зробити глибокий вдих. Разом з видихуваним повітрям, за допомогою рук, які слід на підйомі випрямити, піднімаємо своє тіло. Спина і ноги повинні утворювати пряму лінію, тільки тоді тренувальне вправу виконано правильно.

Фізичні тренування для хребта:

1. Знаходимо зручне місце і сідаємо на підлозі, руки впираємось в площину. Піднімаємо їх до грудей і пересуваємося на сідницях.

2. «Скручування». Лягаємо на тверду підлогу, зігнути ноги в колінах. Одну руку опускаємо паралельно тулубу, а другий підтримуємо потилицю. Зігнутою ногою починаємо тягнутися до голови, а випрямленою рукою тягнемося до зігнутому коліну. Потім випрямляти ногу і тягнемося до іншої руці, то є протилежною. Займатися по 15 повторів на одну ногу.

3. Лягаємо на підлогу, ноги згинаємо і впираємося в площину. Руки залишаємо прямими і лежать паралельно тілу. Не випрямляючи ноги, тягнемо їх до себе, намагаючись не відривати спину від підлоги, згинаємо руки і випрямляти ноги на вазі і повільно опускаємо (15 повторів).

Перші сеанси вправ краще всього провести під контролем досвідченого фахівця, який підкаже, як правильно зробити те або інша вправа. Вкаже на помилки, які були допущені. Але, все одно, центральна роль дістається людині, виконує вправи. І робити гімнастику потрібно з бажанням впоратися із захворюванням.

Варто зазначити, що позитивний результат – це регулярний працю. Якщо робити вправи пару тижнів, а в інший час займатися іншими справами, результат буде нульовий. Щоб досягти стійкого лікувального ефекту, слід займатися кілька місяців.

Залишити коментар