Гідросальпінкс: симптоми, лікування без операції

Більшість жінок, яким поставили діагноз «гідросальпінкс», хочуть, щоб їм призначили лікування без операції. Адже під час неї можуть видалити трубу, а як тоді зачати малюка? Але чи допоможуть ліки повернути здоров’я і стати матір’ю?

Щоб Ваше рішення не стало фатальним, давайте розберемося, який результат може дати консервативна і народна терапія.

Поширений і дуже небезпечний: гідросальпінкс

Одним з неприємних і небезпечних наслідків запалення придатків є непрохідність маткових труб, викликана тим, що в них збирається велика кількість рідкого слизу.

Такий стан називається «гідросальпінкс». Найчастіше він виявляється ліворуч, але може бути і двостороннім. Що це таке і чим загрожує подібна патологія?

Її виявляють у 10-30 % жінок, які звертаються до гінеколога зі скаргами на те, що на тлі регулярного статевого життя у них ніяк не настає вагітність. Захворювання вражає одну або дві труби. Воно досить небезпечно: може спровокувати розрив фаллопієвій труби, позаматкову вагітність або викликати безпліддя.

На жаль, на думку медиків, лікування гідросальпінксу без операції неможливо. Адже ніякі таблетки, фізіопроцедури, трави та інші маніпуляції не допоможуть усунути механічне перешкоду у вигляді слизу і відновити нормальну прохідність маткової труби.

Яка форма хвороби найгірше?

Гідросальпінкс може бути одно — і двостороннім — другий варіант гірше. У першому випадку ймовірність завагітніти становить 50% на 50%. Якщо ж уражені обидва яйцепроводу, то зачати природним шляхом вже ніяк не вийде.

Існує ще один поділ цієї хвороби на види. Воно ґрунтується на кількості порожнин в матковій трубі. З урахуванням цього критерію виділяють такі її форми:

 • проста – утворилася єдина порожнину;
 • фолікулярна – виникла порожнину, яка розділена на кілька частин перегородками (спайками);
 • вентильна. Для неї характерна така особливість: так як спайки мають нещільну структуру, вони час від часу прориваються, їхній вміст виливається в порожнину матки, піхву. Це супроводжується появою белей водянистої консистенції.

Деякі лікарі виділяють хронічну (вона відрізняється тривалим уповільненим плином) та гостру форми патології. Проте з цим згодні не всі лікарі.

Що турбує жінку?

Які ознаки можуть побічно вказувати на гідросальпінкс? Ось основні симптоми цього гінекологічного захворювання:

 • порушення менструального циклу;
 • невиражена ниючий біль або дискомфорт внизу живота з якої-небудь однієї або обох сторін;
 • рясні рідкі блідо-жовті виділення з статевих шляхів;
 • пульсація і відчуття чужорідного тіла в нижній частині живота;
 • відсутність вагітності;
 • періодичне підвищення температури до субфебрильних показників);
 • якщо запалення набуде гострий характер, то температура може піднятися до 39 градусів;
 • озноб, запори, загальна слабкість, тахікардія.

Важливо! Якщо гідросальпінкс має невеликі розміри, то він не промовляє жодних хворобливих відчуттів, так як немає вираженого запального процесу. Виявити цю проблему можна тільки при проведенні трансвагінального УЗД. Але в деяких випадках картина хвороби дуже нагадує ниркову, кишкову кольку або апендицит.

Лікування або тільки операція – є у пацієнтки вибір?

Сучасна медицина пропонує два варіанти лікування гідросальпінксу — без операції (консервативне) і хірургічне.

Медикаментозне лікування спрямоване на те, щоб прибрати запалення і сприяє розсмоктуванню освіти. Для цього пацієнтці призначають димексид, антибіотики (в уколах), фізіотерапевтичні процедури (електрофорез з калієм і магнієм, УВЧ, вплив УФ-випромінюванням). Але таке лікування рідко буває успішним. Воно може дати позитивний результат на початкових стадіях, якщо гідросальпінкс виник з вини сальпінгіту, аднекситу або сальпингофорита. При цьому воно абсолютно неефективним у боротьбі зі спайками і рубцями.

В рамках консервативного лікування також використовуються такі способи:

 • введення імунних активаторів – уколи иммунофана, алое;
 • аутогемотерапія — внутрішньом’язове переливання власної крові пацієнтки;
 • продування труби з метою відновлення її прохідності. Ця методика може застосовуватися, тільки якщо немає спайок, інфекційних захворювань і запального процесу. Проводиться таке лікування одним з двох способів – це гідротубація або пертубация. В першому випадку через порожнину матки під певним тиском пропускають воду, у другому – газ.

Оперативне лікування проводиться щадним методом лапароскопії. Під час такої операції лікар видаляє спайки, виводить рідину і відновлює нормальне функціонування маткової труби. Всі ці маніпуляції здійснюються під загальним наркозом або епідуральної анестезією. Іноді доводиться видаляти уражену маткову трубу або навіть обидві. Це зовсім не означає, що жінка не зможе мати дітей. Процедура ЕКО допоможе їй завагітніти і народити довгоочікуваного малюка.

Чи вдалося комусь одужати без допомоги хірургів?

Як показують відгуки, багато хто намагається проводити лікування гидрсальпинкса народними способами.

Зазвичай для цього використовують борову матку, п’ють сік молодої кропиви або сирої картоплі, приймають фитонастои з алое, горицвіту, золотого вуса, роблять мікроклізми і примочки із звіробою, ромашки, шавлії, мати-й-мачухи, календули, мальви, приймають ванни з ялівцем. Всі ці процедури, як стверджують жінки, допомагають усунути запалення, але не ліквідують непрохідність. Вилікуватися можна тільки одним способом – зробити операцію.

Дорогі жінки, не хочеться Вас розчаровувати, але, на жаль, гидросальпингс не лікується. Краще не втрачайте дорогоцінний час на сумнівні експерименти. Навіть якщо консервативне лікування змусить його зникнути, то стан труб буде не дуже хорошим: ворсинки втратять рухливість і не зможуть просунути яйцеклітину. Результатом цього часто стає позаматкова вагітність. Зробіть рентген і приймайте рішення – від цього залежить Ваше життя та здійснення Вашої мрії про материнство!

Залишити коментар