Гібіскус кімнатний: догляд в домашніх умовах

Альтернативне назва цього чудового домашнього рослини – китайська троянда – і воно себе цілком виправдовує: листя, звичайно, відмінні від тих, що на рожевому кущі, так і шипів немає, але квіти виразно схожі, а за своїми розмірами навіть обганяють квіти троянди. Наскільки складно вирощувати гібіскус в квартирі, які моменти відіграють головну роль?

Як доглядати за кімнатним гібіскусом в домашніх умовах?

В першу чергу приділіть увагу вибору горщика, в якому буде сидіти рослина: гібіскус – дуже великий, розлогий, з потужною кореневою системою, тому і ємність йому потрібна велика, діаметром 30-40 см Згодом може знадобитися пересадка, коли гібіскус переросте свій старий «будинок».

Безпосередньо вирощування здійснюють з живців, на яких залишається кілька листів: як тільки у вологому середовищі на втечу з’являються білі нарости, його садять в землю. Цвітіння можна чекати вже в рік посадки: у віці 4-5 місяців рослина починає формувати бутони, діаметр яких може досягати 10 див. Як зробити так, щоб молодий гібіскус цвів довго і поступово розростався в повноцінний кущ?

  • Розташуйте горщик на південному вікні: тільки в такому випадку цвітіння буде цілорічним. На східній або західній стороні період скоротиться наполовину: з кінця весни до середини осені. Взимку рослину бажано досвічувати, оскільки йому недостатньо короткого світлового дня, особливо якщо горщик сидить на північній стороні.
  • Не бійтеся ставити його під сонячні промені, але в жарку пору рекомендовано притіняти гібіскус на період з 11 до 16 годин. Влітку можна поселити гібіскус на балконі, якщо він засклений. А ось взимку не можна допустити охолодження температури навколишнього середовища більше ніж до 12 градусів вище нуля.
  • Підживлення рослині необхідна кілька разів на рік, перша здійснюється вже в момент посадки: у землю потрібно внести трохи коров’яку, а потім раз в місяць в субстрат вносять стандартне добриво для квіткових культур. Головне, щоб у складі не було азоту.
  • Полив здійснюється за допомогою відстояною або дощової води по мірі пересихання субстрату. Невелика засуха йому не страшна, а от заливати його не рекомендовано, особливо взимку, щоб не спровокувати гниття коренів.
  • Пересадка гибискуса здійснюється щорічно, по весні. Це роблять одночасно з обрізанням, причому, пересадка більше схожа на перевалку: кущ потрібно викопати так, щоб навколо коренів залишився велику грудку землі, і з цим грудкою його потрібно перенести в новий горщик зі свіжим субстратом. Коли гібіскус досягне семирічного віку, пересадку роблять рідше, але кожен рік замінюють верхній шар грунту.

Слід зазначити, що ця рослина потребує щорічної формуванні, яка дозволяє йому не витягатися вгору і рясно цвісти. З цією метою вкорочують нові пагони в березні до внутрішньої нирки. У разі ж, коли у квітки всього 1 пагін, його зменшують довільно.

Чому жовтіють і обпадають листя у гибискуса?

Це рослина майже не схильне до хвороб і вважається досить стійким – воно добре переживає і протяги, перепади температур, і засуху. Але є деякі моменти, які здатні серйозно вдарити по його здоров’ю: квітникарі-любителі відзначають, що при серйозному дискомфорті гібіскус може почати втрачати листя. Зазвичай це відбувається при надлишку добрив, перезволоженні грунту, дефіциті освітлення.

  • Що стосується шкідників, то в період цвітіння на гібіскус нерідко нападає персикова попелиця, активизирующаяся вже в момент формування бутонів на кущі. Як тільки вона починає подавати ознаки своєї присутності, необхідно обробити рослина інсектицидом: відмінно підійде «Фітоверм». Якщо момент появи попелиці був пропущений, уражені бутони доведеться зрізати – вилікувати їх не вдасться.
  • Також можливо навала кліща, що залишає на листках липкий білястий наліт, а також дрібні недоліки. Поступово поверхня жовтіє, листя починає опадати. Лікування на початкових стадіях здійснюється «Фитовермом», яким квітка обробляється раз в добу протягом тижня.

Підводячи підсумок, можна сказати, що кімнатний гібіскус – відмінне рослина не тільки квартири, але і для офісного приміщення, де немає можливості ретельно доглядати за квіткою. Він невибагливий, швидко пристосовується до несприятливих для себе умовах і реагує в основному тільки на шкідників.

Залишити коментар