Герпесный стоматит у дітей: лікування

Герпесный стоматит у дитини – одна з варіацій захворювання герпес. Цією недугою страждають до 80% малюків. В основному він проявляється у віці до трьох років, але може вразити і дорослої людини.

Головні жертви інфекції – люди зі слабкою імунною системою. Герпес – досить серйозне захворювання, яке здатне навіть порушити роботу нервової системи і ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Тому важливо знати, як відбувається зараження, як його можна діагностувати і лікувати.

Причини появи стоматиту

Заразитися вірусом герпесу можна в будь-якому громадському місці, будь то кафе або дитяча лікарня.

Важливо розуміти, що інфекція передається всіма можливими способами:

 • через кров (гематогенно);
 • за допомогою прямого контакту з хворим;
 • повітряно-крапельним шляхом.

Особливо високий ризик зараження у разі контакту ротової порожнини з збудником, що є далеко не рідкістю у разі маленьких дітей: вони так і норовлять спробувати на смак все, що погано лежить.

 • Потрапивши в організм, герпес не обов’язково дасть про себе знати відразу, це може статися і через кілька років або й не відбутися взагалі. Все залежить від імунітету.

Саме цей фактор впливає на те, що найчастіше хвороба проявляється у грудних дітей, у яких ще не сформувався власний імунітет. У перші півроку життя малюк може протистояти різним інфекціям тільки завдяки антитілам, отриманими від матері. З часом вони зникнуть, а своя імунна система ще не буде достатньо сильною, а значить, що в такий період важливо посилено піклуватися про здоров’я малюка.

Вірус герпесу може проявити себе як стоматиту у наступних випадках:

 • різні механічні пошкодження порожнини рота (наприклад, опік);
 • нехтування правилами гігієни;
 • авітаміноз;
 • гормональні проблеми;
 • зневоднення організму;
 • деякі медикаменти.

У дорослих таке ураження ротової порожнини може обумовлюватись ослабленням організму після хвороби або постійним стресом.

Симптоматика і діагностика захворювання

Що таке герпесный стоматит? Інфекційне захворювання, що характеризується підвищенням температури, появою виразок у ротовій області, почервонінням і припухлістю м’яких тканин, збільшенням рівня в’язкості слини і так далі.

Хвороба ділять на дві категорії: гостра і хронічна. Остання стає можливою без належного лікування першої.

Гострий стоматит може протікати в трьох формах:

 • Легка (мінімальне підвищення температури тіла, поява виразок, бульбашок і характерного білого нальоту).
 • Середня (висока температура, слабкість, нудота, кровоточивість ясен, можливо печіння).
 • Важка (симптоми середньої та легкої форм + м’язові болі і поява висипань на обличчі або шиї).

Скільки триває герпесный стоматит у дітей? Від двох днів до декількох тижнів. Все буде залежати від форми і тяжкості захворювання.

Як можна діагностувати хворобу? До появи характерних виразок, перший прояв герпесу може протікати, як звичайна застуда. Дитина буде відчувати нездужання, вередувати, демонструвати відсутність апетиту. Визначити наявність інфекції в дитячому організмі допоможуть вірусологічні дослідження. Наприклад, серологічне встановить наявність або відсутність герпесу, але без конкретної типології.

Методика лікування герпесного стоматиту

Визначивши, що являє собою недуг, слід перейти до найголовнішого питання – як лікувати герпесный стоматит.

Варто відзначити, що експериментувати з народними засобами краще дорослій людині, а у випадку з дитиною потрібно лікування виключно традиційними методами. Інакше можуть виникнути серйозні ускладнення.

 • В першу чергу, уражені ділянки порожнини рота необхідно обробити антисептиками. Для малюка підійде, наприклад, розчин фурациліну.

Наступним кроком є прийом противірусних засобів, як внутрішньо у формі таблеток, так і місцево спеціальними мазями. Жар у дитини можна зняти Панадолом або Эффералганом.

Прискорити загоєння ран, що залишилися після виразок, допоможуть такі засоби, як Інгаліпт або Тантум Верде. Безсумнівно, вибір будь-якого препарату повинен бути затверджений лікарем.

Також рекомендується розпочати застосування імуностимуляторів і вітамінних комплексів. Для дітей існують навіть спеціальні зубні пасти з ферментами, що допомагають зміцнити імунітет.

Під час лікування варто відмовитися від продуктів, що подразнюють ротову порожнину (гарячі і гострі страви). Дорослі повинні утриматися від куріння і вживання спиртних напоїв.

Своєчасна діагностика і лікування герпесного стоматиту забезпечить не тільки швидке одужання, але і знизить до мінімуму ризик виникнення рецидиву в майбутньому. Важливо систематично відвідувати стоматолога, дбайливо ставитися до імунітету дитини і присікати на корені початок будь-яких запальних процесів.

Залишити коментар