Гептор або гептрал — що краще: думка лікарів

Відновлення печінки – справа не тільки важкий, але і вельми витратна. У цьому легко переконатися, якщо дізнатися ціну на популярні гепатопротектори. Саме вартість змушує пацієнтів робити вибір між оригінальним препаратом і дженериком. Спробуємо дещо полегшити цю задачу і розберемося, що, на думку лікарів, краще — гептор або гептрал.

Коли і для чого? Про призначення препаратів

Оригінальний засіб Гептрал і його замінник — Гептор належать до гепатопротекторам з антидепресивний активністю.

Це медикаменти, які сприяють регенерації печінкових клітин. Їх призначають при різних захворюваннях печінки (цироз, жировій дистрофії, хронічних гепатитах, токсичних ураженнях, безкам’яному холециститі), в тому числі для того, щоб зупинити їх прогресування. Вони також використовуються в психіатрії для купірування симптомів депресії.

У пацієнтів нерідко виникає питання: Гептор або Гептрал — що краще? Думка лікарів таке: італійський препарат більш ефективний, але тільки якщо використовувати його не в таблетках, а у вигляді ін’єкцій. Якщо ж говорити про таблетках, то особливої різниці між оригіналом і дженериком немає — хіба що вартість.

Важливо! Гептрал і Гептор не використовуються з профілактичною метою. Це препарати зі своїм переліком показань.

Платити чи переплачувати? Об’єктивно про препарат Гептрал

Почнемо аналіз з більш дорогого ліки, яке виробляється за кордоном. Це Гептрал. Спочатку розглянемо його інструкцію по застосуванню, а потім приділимо увагу таким аспектам, як ціна, відгуки і аналоги.

Ось що таке Гептрал:

 • Склад. У кожній таблетці присутній 400 мг адеметионина (амінокислоти) і допоміжні речовини;
 • рекомендації по застосуванню. Ліки призначається всередину по 2-4 табл. у добу на строк від 2 до 4 тижнів. Ампули з розчином для внутрішньовенного або внутрішньом’язового введення перед застосуванням розводять додаються спеціальним розчинником. Добова доза – 1-2 флакона. Курс терапії – 2 тижні;
 • дія. Відновлює клітини печінки, стимулює утилізацію жирів в печінці, при цьому не робить вираженого жовчогінної дії, допомагає усунути жирову дистрофію, яка призводить до цирозу, знімає симптоми депресії;
 • протипоказання. Це вагітність (1 і 2 триместр), лактація, вік до 18 років, гиперчувствительнсть до компонентів;
 • побічні ефекти. Хоча в більшості випадків ліки не провокує небажаних реакцій, при внутрішньовенному використанні у деяких починається діарея, а прийом засоби у таблетках призводить до появи колік в області печінки і нудоти. До небажаних дій, зазначеним в інструкції, належать печія, алергія, біль у шлунку і диспепсія;
 • вартість. Упаковка, що містить 20 таблеток, коштує від 1630 руб.

Чому ж грамотні лікарі призначають Гептрал в ін’єкціях, а не в таблетках, адже останній варіант зручніше? Справа в тому, що його біодоступність при пероральному прийомі становить не більше 5%. Тобто при прийомі таблетки в кишечнику всмоктується так мало активної речовини, що його терапевтичний ефект можна оцінювати як мінімальний. А ось при внутрішньовенному використанні бидоступность становить майже 100%.

Економія в обмін на «побочки»? Чим Гептор відрізняється від оригіналу?

Російський прототип Гептрала – Гептор. Його виробником є компанія «Верофарм», розташована в Бєлгороді. Однак його розробкою займалися не вітчизняні, а німецькі фармацевти, спеціалісти фірми «Кнолль».

Дамо оцінку препарату Гептор по тим же критеріям — інструкція із застосування, ціна, відгуки, а також розберемося, чи є у нього аналоги.

Ось основні характеристики Гептора:

 • дія. Якщо порівнювати препарати в таблетованій формі, то терапевтичний ефект у них один і той же. Він, як і Гептрал, перешкоджає застою жовчі, виробляє холеретичну, регенеруючу, антиоксидантну, нейропротективное, антифиброзирующее дію, знімає інтоксикацію і виводить з депресивного стану;
 • склад. Хоча основний компонент ліки той же – адеметионин (400 мг), на думку фахівців, лиофилат у італійців більш високої якості. Крім того, у складі Гептора містяться такі наповнювачі, як коповідон (19 мг) і красповидон (9 мг). Саме вони є головними провокаторами побічних реакцій;
 • застосування. Повністю збігається з Гептралом: по 2-4 таблетки на день протягом 2-4 тижнів. Немає ніяких відмінностей і в дозуванні препарату, що використовується в уколах;
 • протипоказання. Точно такі ж, як і в оригіналу;
 • побічні дії. Саме за цим показником (як стверджують пацієнти, у яких був досвід прийому обох препаратів), Гептор поступається закордонному аналогу. Вітчизняний гепатопроектор переноситься гірше. Його прийом частіше супроводжується неприємними явищами: головним болем, порушенням сну, дискомфортом у животі. Також після його прийому може з’явитися печіння і біль в епігастральній області;
 • ціна. У цьому Гептор, безсумнівно, виграє, так як його вартість майже в 2 рази нижче, ніж ціна Гептрала. За 20 табл. доведеться заплатити близько 912 руб.

Важливо! Обидва препарату не рекомендується приймати на ніч, так як вони виробляють тонізуючий ефект і здатні викликати безсоння. Ще одне важливе зауваження: дані ліки можуть викликати запаморочення, тому під час їх прийому не можна керувати автотранспортними засобами або займатися діяльністю, яка вимагає максимальної концентрації уваги.

Пошук аналогів: результат негативний

В аптечному асортименті Ви не знайдете ліків, які є повними аналогами даних гепатопротекторів за складом. Серед інших засобів, які теж призначені для відновлення функцій печінки, можна виділити Карнітен, Гепадиф, Адеметионин, але вони не можуть похвалитися антидепресивними властивостями.

Послухаємо фахівців

Який саме препарат вибрати — Гептор або Гептрал? Якщо підсумувати відгуки лікарів, то одержимо наступний результат: обидва препарату за складом практично ідентичні.

Частота побічних ефектів, як показує практика, теж приблизно однакова (в цьому питанні все залежить, скоріше, від індивідуальних особливостей організму). Порівняльний аналіз ефективності ніхто не проводив, тобто науково підтверджених даних на цей рахунок немає. Але суб’єктивно (по відчуттях пацієнтів) та на погляд фахівців, італійське засіб більш результативно, особливо в уколах.

Важливо! Лікарі попереджають: не слід робити ін’єкції цих препаратів будинку, так як вони вимагають правильного розведення і повинні вводитися дуже повільно. Цим повинні займатися спеціалісти в умовах стаціонару.

Висновок: якщо у Вас виявилися показання для призначення гепатопротектора і є матеріальні та інші можливості прокапати Гептрал, то це буде найкращий варіант. Якщо ж Ви не можете дозволити собі такі витрати, то придбайте Гептор – це скоротить Ваші витрати на лікування, а результат (якщо не виникне побічних реакцій) буде практично тим же, що і при використанні імпортного аналога.

Залишити коментар