Фрукт манго – користь і шкода

«Азіатське яблуко» – ось як манго прийнято називати в країнах Європи. Чому? Все просто: потрапляє до нас фрукт з Індії, де росте точно так само, як вишні, приміром, у Росії. Це полукислое і неймовірно ароматне ласощі незамінне в кулінарії, з нього виходить чудовий сік, та й просто приємно встромити зуби в його соковиту і податливу м’якоть.

Залишається тільки з’ясувати, чи не буде від нього шкоди нашому організму, не розпещеному екзотикою?

Що всередині?

Кісточка, звичайно.

Але мова зараз зовсім не про неї, а про якісний склад плоду, яким і пояснюється його користь для людського тіла. Отже, перш за все, хочеться згадати про антиоксидантних властивостях манго, багатої на калій, кальцій, магній, цинк або ще половину таблиці Менделєєва.

А ще користь манго конкретно для жінок полягає в його потужною вітамінізації. Приміром, разом зі з’їденим плодом в тіло потрапляють вітаміни К, В, А, РР, С і Е. до Речі, дієтологи рекомендує включити фрукт в раціон, якщо має місце надлишковий рівень холестерину в крові.

У чому конкретна користь?

Все це, звичайно, добре, але залишається незрозуміло, чим на практиці можуть допомогти скибочки стиглого манго нашому організму. Виявляється, що користь є лише від вживання стиглого плоду, який не так-то й просто відшукати в наших супермаркетах. Вибираючи фрукт, не орієнтуйтеся на його колір, а звертайте увагу на блискучу шкірку і приємний аромат, що з’являється після натискання на місце колишньої плодоніжки.

Отже, очевидна користь свіжого і визрілого манго полягає в наступному:

  • Наявність у складі великої кількості мальтози, фруктози і глюкози, необхідних для повноцінної розумової діяльності;
  • У м’якоті сконцентровано багато клітковини, білка, вуглеводів і вітамінів, позитивно позначаються на здоров’ї і функції органів зору;
  • Вітаміни групи В і аскорбінка вносять свій позитивний внесок у поточний стан тіла;
  • За рахунок кальцію, заліза і фосфору фрукт сприяє оптимізації діяльності травної, нервової і м’язової системи;
  • З допомогою свіжого соку «азіатського яблука» виходить підвищити імунітет, захиститися від онкологічних патологій і застуд, прискорити одужання діабету, атеросклерозу та ожиріння;
  • Недозрілий плід чудово чистить кишечник, тому навіть якщо ви купили зелене манго, не поспішайте його викидати;
  • Окремої уваги заслуговує використання ароматною м’якоті для відновлення краси шкіри обличчя у жінок. На її основі робляться поживні, вітамінізовані і пом’якшувальні маски.

Можливу шкоду

Як і у випадку з іншими продуктами харчування, важлива не тільки одна користь, але і можливу шкоду манго, про який і піде мова далі. В основному неприємності починають після зловживання екзотикою, до якої наш організм в принципі ставиться з підозрою. А ось якщо довелося їсти за два невызревших плоду, приготуйтеся до болів у животі, розлади травлення і навіть до діареї. У тому разі, коли було з’їдено більше двох стиглих фруктів, їх шкода може проявитися у вигляді закрепів, алергії, дисфункцій травної системи.

Аналогічні відповіді даються і на питання про те, яка користь і ймовірний шкоду натурального соку манго, тоді як до його магазинному варіанту все це не має відношення. Пакетований продукт складається з води, концентратів і ароматизаторів, а тому про нього треба говорити окремо.

Щоб звести кількість неприємних наслідків до мінімуму, рекомендуємо звернути погляд у бік сушеного фрукта, що продається у вигляді цукатів, пластинок або шматочків різної величини. Подібні продукти – знахідка для тих, що худнуть, оскільки їх калорійність складає всього 314 Ккал на 100 г, тоді як аромат і смакові якості дуже схожі з тими, що властиві свіжому плоду.

Якщо вірити відгукам людей, то користь фрукта очевидна, тоді як негативні наслідки та шкоду сушеного манго згадуються дуже рідко. Зокрема, наполягають на здатності сухофруктів зміцнювати імунітет, серцевий м’яз, покращувати якість сну, приводити в норму речовинний обмін, надавати дезінтоксикаційний вплив.

Правила вибору і вживання

Щоб вам передалася вся екзотична користь, зазначена вище, радимо ознайомитися з тим, як вибирати і як їсти фрукт манго. Ну, скажімо відверто, з його поїданням, взагалі, немає ніяких складнощів, оскільки ароматна і смачна м’якоть сподобається навіть самим великим привередам і нехочухам.

Шматочки манго органічно вписуються в салати, коктейлі, смузі, фреші і навіть солодкі супи. Їх можна просто подати на шпажках, скомпонувати з сиром або використовувати для прикраси домашнього торта.

Знову ж таки, все, що написано в цій статті, правдиво виключно по відношенню до стиглим плодом. Вони відрізняються ароматом, сходимо з запахом персика, гладенькою і блискучою шкіркою, відсутністю кислого амбре і патьоків соку.

І ще: з огляду на те що в природі існує безліч підвидів такого фрукта, він може бути соусным, закусочним і десертним, а тому не соромтесь уточнити у продавця, що саме ви купуєте.

Залишити коментар