Фрези для апаратного манікюру

Догляд за нігтями потрібно постійно. По-перше, протягом усього життя нігтьова пластина не перестає рости. Тому кінчик нігтя для зручності потрібно підрізати і підпилювати. По-друге, на нігтьову пластину наростає кутикула, з’являються задирки, утворюються ороговілі ділянки епідермісу.

Це, звичайно, явище індивідуальне, у одних людей дуже гарне, акуратне нігтьове ложе від природи, іншим же доводиться мало не боротися з косметичним дефектом.

Зважаючи різних зовнішніх і внутрішніх несприятливих факторів нігті можуть розшаровуватися, стоншується і часто ламатися. Вони можуть бути горбистими, з білястими або темними смужками, жовтіти. Щоб ручки були красивими, потрібно регулярно доглядати за ними:

 • зволожувати і живити шкіру;
 • робити манікюр;
 • зміцнювати нігтьову пластину;
 • видаляти кутикулу.

У салонах краси сьогодні активно пропонується апаратний манікюр – догляд за нігтями на руках з допомогою спеціального многозадачного інструменту. У продажу є і напівпрофесійні набори, які можна легко використовувати удома самостійно. У наборі ручна електрична машинка і різноманітні насадки (фрези). Які фрези потрібні для апаратного манікюру? Цьому і буде присвячений наш огляд.

Опис фрез для апаратного манікюру

Техніка апаратного манікюру значно прискорює і полегшує процес обробки нігтів, головне – правильно підібрати фрези, і дотримати режим їх використання. Які і для чого існують фрези в апаратному манікюру?

Основна відмінність, що в подальшому визначає функцію насадки, – це форма і характер абразиву. З допомогою однієї фрези обробляється нігтьова пластина, інша ж використовується для роботи над кутикулою. Треті застосовуються для видалення врослого нігтів, четверті – на ділянках пальців з огрубілою шкірою. Вибір фрези також може залежати від швидкості обертання голівки. Абразивність підбирається під тип нігтя: натуральні або штучні.

Виготовляють фрези з різних матеріалів, використовують різні типи напилень для створення абразиву. Початківцям майстрам експерти рекомендують використовувати керамічні фрези для апаратного манікюру. За формою комплект насадок найчастіше повністю ідентичний набору з алмазним напиленням. Але з їх допомогою вплив на ніготь м’якше і безпечніше. Правда, для апаратного манікюру в салоні керамічні фрези непрактичні, зношуються набагато швидше. Їх також рідше використовують корекцію нарощених нігтів (хіба що для робіт з кутикулою).

Перелік фрез і насадок:

 • кукурудза – буває різного діаметру, форм і фактурних особливостей, найчастіше застосовується в педикюрі, а також для корекції гелевого нарощування;
 • полум’я з тупим кінчиком – обробка околоногтевых пазух;
 • свічка – для кутикули;
 • циліндр, циліндр округлений, циліндр загострений – найбільш широко використовувана форма в апаратному манікюру, застосовується для укорочування краю, надання форми, зняття гелю, дизайну нігтів та інших завдань;
 • конус – видалення нерівностей з нігтьової пластини;
 • тонкий тупий конус – для підняття шкіри при обробці кутикули;
 • зворотний усічений конус – для додання нігтям форми перед нанесенням покриття для французького манікюру;
 • конус овальний – обробка валиків і межпальцевого простору;
 • голка – для самих делікатних операцій, в тому числі, усунення дефекту врослого нігтя;
 • паличка (тоненький конус) – для прочищення бічних пазух і зони під кутикулою;
 • мікро паличка;
 • кулька – видаляє невеликі тріщини і нарости на нігтьовій пластині, використовується для дбайливої обробки нігтьової пластини;
 • капелюшок – для дизайну вільного краю нігтьової пластини;
 • куля – для кутикули;
 • овальна – поширена форма полірувальників.

Матеріальна основа для фрез і насадок:

 1. Сталеві. Використовуються для обробки ороговілих ділянок шкіри навколо нігтьової пластини. Найбільш застосовувана сталева фреза-кулька. Вдається дбайливо видалити огрубілою шар без пошкоджень. На цій основі випускаються фрези практично всіх форм.
 2. Керамічні. В описі продукції для апаратного манікюру в розділі керамічних фрез можна зустріти згадка виробів, так і індивідуальних насадок різних форм і абразивності. Перед роботою надягають насадку на голівку фрези, як ковпачок. Керамічні насадки розрізняють зернистістю, а для зручності ідентифікації їх випускають різних кольорів, наприклад:
 • блакитні і рожеві – 100 мкм;
 • білі – 200 мкм;
 • коричневі і чорні – 400 мкм.

Самий грубий тип насадки також застосовується в апаратній педикюрі для шліфування шкіри стоп. До речі, використання насадок більш практично й вигідно для майстра манікюру. Потертий ковпачок просто замінюється на новий, тоді як сама фреза залишається незмінною. Проте в роботі можуть виникнути деякі незручності: насадка може зісковзувати при швидкому обертанні головки.

У цю групу входять корундові фрези. Матеріал не агресивний по відношенню до шкіри. У одному сеансі апаратного манікюру кераміка використовується в комплексі.

 1. Твердосплавні. Кремнієво-карбідні, вольфрам-карбідні агресивно діють на натуральну основу нігтя. Тому використовуються або корекції штучних покриттів, або в педикюрі.
 2. Алмазні. Металеві фрези з алмазним напиленням головки різної абразивності. Широко застосовуються при корекції штучних нігтів, у догляді за нігтями на ногах і стопами. Мелкоабразивные насадки підходять для роботи з кутикулою і натуральною основою. Вплив дуже тонке і акуратне. Один з найбільш довговічних типів інструменту.
 3. Фетр, силікон, бавовна. База для полірувальників. Насадки витрачаються дуже швидко. Дешеві, найчастіше, закуповуються оптом.

Більшість видів фрез для апаратного манікюру багатофункціональні. Майстер в роботі може використовувати дві-три насадки, обійтись однією, а то й застосувати весь набір. Вибір засобів залежить від масштабності вирішується питання, характеру проблем. Навіть природна товщина і чутливість нігтьової пластини вплинуть на вибір інструментів.

В стандартному наборі має бути, як мінімум, наступне кількість фрез:

 • роботи в області кутикули – 1-2 виду;
 • вільний край, дизайн, надання форми – 2 види;
 • полірувальники – обійдемося парочкою.

Перейдемо, нарешті, до техніки апаратного манікюру, щоб зрозуміти, який фрез і для чого призначений.

Техніка манікюру з застосуванням машинки

Догляд за нігтьовими пластинами, кутикулою і шкірою пальців проходить у кілька етапів: зняття основного шару, шліфування, полірування. Кожному етапу відповідає своя насадка, встановлюється певна швидкість обертання.

Тип фрези може також залежати від оброблюваної площі і жорсткості ділянки.

 1. Перед початком роботи машинкою, акуратно відсувається кутикула дерев’яною паличкою або спеціальною лопаткою. Вільному краю надається потрібна форма. На кутикулу бажано нанести спеціальне масло для розм’якшення. Це допоможе запобігти пошкодження в процесі апаратної обробки.
 2. Мелкоабразивная иглообразная фреза першої встановлюється в машинку. Режим обертання – 12 тис. оборотів в хвилину. Обробляється кутикула з бічних валиків.
 3. Не змінюючи насадку, не зупиняючись, продовжуємо рух по всьому периметру кутикули, злегка піднімаючи шкіру навколо нігтьового ложа. Діяти треба легко і акуратно, щоб не пошкодити шкіру і не залишити на нігті глибоких борозен.
 4. Міняємо фрезу на конусну мелкоабразивную для видалення кутикули. Швидкість обертання – 10 тис. оборотів в хвилину. Інструмент тримайте так, щоб рухома голівка не стосувалася нігтьової пластини.
 5. Остання насадка для обробки кутикули – пулеобразная з дрібним абразивом. Використовується для шліфування. Швидкість можна ставити колишньою або підвищити до 12 тисяч обертів.
 6. З кутикулою покінчено. Обробіть ділянки спеціальним маслом. Засіб злегка втирається, а потім «запечатується» двостороннім полировщиком. В цьому випадку можна використовувати спеціальну силіконову насадку на фрезу.
 7. Далі нігтьову пластину потрібно знежирити і розкрити базовим покриттям. Після чого наноситься декоративне покриття, сушиться і закріплюється фініш-лаком (гелем).

Головне – набити руку при використанні тих чи інших насадок апаратного манікюру. Тримайте інструменти в чистоті. Вчасно міняйте зношені ковпачки. Застосовуєте певні типи фрез тільки до тих зон, де допускається їх використання. Уважно поставтеся до вибору швидкості обертання. Щоб уникнути травматизму, не варто вибирати високі швидкості і сильно притискати голівку до зони обробки, нібито так швидше можна покінчити з манікюром. Завдану шкоду не тільки зіпсує зовнішній вигляд нігтів і шкіри навколо, але може залучити за собою, куди великі проблеми (запалення, нагноєння, порушення росту). Приловчившись до апарата, Ви зможете робити приголомшливий манікюр швидко і якісно.

Залишити коментар