Фотохромні окуляри: їх різновиди та особливості

Сучасні окуляри з фотохромними лінзами з діоптріями – справжній подарунок тим, хто потребує надійного захисту очей від сонячного ультрафіолету. Побутове назва таких окулярів – «хамелеони» – як не можна краще передає суть технології.

У темряві та В приміщенні скла залишаються світлими і нічим не відрізняються від безбарвних звичайних очок, а на світлі темніють, стають сонцезахисними.

Як працюють фотохромні лінзи

Що значить фотохромні окуляри? Це окуляри, які відрізняються від звичайних сонцезахисних наявністю діоптрій, тобто здатністю відновлювати чіткість зору.

До появи такої технології «очкарикам» доводилося користуватися різними очками з діоптріями для приміщення і для вулиці, а це дуже незручно. Більш того, постійно прибирати аксесуар у футляр, діставати звідти, знову міняти і так по кілька разів на день – процес небезпечний для цілісності лінзи з діоптріями. Скла дряпаються, вимагають постійного догляду.

Фотохромні лінзи для окулярів з діоптріями створені за особливою технологією. Вони можуть бути скляними або полімерними, спортивними або побутовими, але в будь-якому випадку містять особливі молекули, фотохромная структура яких затемнює лінзу на сонце і робить прозорою, якщо ультрафіолетове випромінювання відсутнє.

Перші сонцезахисні фотохромні окуляри з діоптріями були не дуже зручні в тому відношенні, що швидкість процесу «затемнення-освітлення» протікала повільно, займаючи кілька хвилин.

Процес залежав від двох основних параметрів:

  1. ступінь освітлення;
  2. температури повітря.

Якщо на вулиці було холодно, лінзи з діоптріями змінювалися швидше. На спеці доводилося чекати потрібного ефекту довше, а якщо було дуже жарко, то максимальні показники затемненості не досягалися взагалі.

Сучасні лінзи з діоптріями здатні змінюватися швидко і не залежать ні від освітлення, ні від температури навколишнього середовища. Такий технологічний переворот значно розширив сферу застосування спеціальних окулярів-хамелеонів, які мають лінзи з діоптріями.

Основні види фотохромних очок

Сонцезахисні окуляри з фотохромними лінзами з діоптріями – це не тільки модний аксесуар, як прості «хамелеони». Завдяки своїм захисним властивостям і здатності коригувати зір практичні лінзи з діоптріями використовуються в різних сферах побутової та професійної життя.

Лінзи з задоволенням носять не тільки ті, хто потребує окуляри з діоптріями, але і ті, хто потребує сонцезахисних окулярах зі спеціальними функціями:

  • велосипедисти;
  • спортсмени;
  • автовласники.

Їм більше не потрібно мати дві пари змінних лінз з діоптріями, щоб відчувати себе комфортно на трасі або під час тренувань. Сітківка очей надійно захищена від руйнівного впливу ультрафіолету, зір завдяки лінзам з діоптріями чітке, ні відблисків, загалом, можна цілком зосередитися на досягненні мети.

Існують ще і поляризаційні окуляри-хамелеони з діоптріями з антибліковим ефектом. Особливі лінзи потрібні тим, хто потребує особливого захисту від відблисків на асфальті, воді, снігу. Завдяки особливій технології створені поляризаційні фотохромні окуляри з діоптріями, які поєднують в собі функції захисту від УФ-випромінювання, сонячних відблисків і розмитості навколишнього світу із-за поганого зору.

З діоптріями

Фотохромні окуляри з діоптріями незамінні для людей з порушенням зору. Якщо раніше їм доводилося постійно мати при собі як мінімум дві пари окулярів, які, до речі, дуже легко ламаються при неодноразової зміни протягом дня, то поява очок нового покоління з діоптріями абсолютно змінило якість життя.

Лінзи значно знижують навантаження на органи зору, так як оці не потрібно постійно реагувати на ступінь освітленості. Якщо додатково до порушення зору у людини є світлобоязнь, сльозотеча, проблеми з сітківкою, то така властивість фотохромних лінз з діоптріями незамінне.

Більш того, інноваційна технологія дозволяє здійснювати профілактику катаракти і дистрофії сітківки. Від цих захворювань очей тепер можна вберегтися, якщо використовувати якісні лінзи з діоптріями.

Велосипедні

Ще одне досягнення виробників сучасних захисних окулярів-хамелеонів – окуляри велосипедні фотохромні з діоптріями. Популярність велосипедів постійно зростає. Сьогодні все більша кількість молодих людей, які піклуються про своє здоров’я, потребують свободу пересування, пересідає з автомобілів на велосипеди. Зростає популярність гірських велосипедів.

І власники-любителі, професійні спортсмени-велосипедисти потребують особливого захисту очей.

Від чого захищає корисний велосипедний аксесуар і спортивні лінзи з діоптріями:

  • яскраве сліпуче сонце;
  • ультрафіолетове випромінювання;
  • сліпучі відблиски снігу (якщо велосипед використовується для гірського туризму);
  • зустрічний вітер, комахи, сміття, частинки пилу і бруду;
  • низько розташовані гілки дерев і кущів (при їзді по лісових стежках).

Вибираючи спортивні велосипедні лінзи-фотохромы з діоптріями, потрібно орієнтуватися не тільки на їх характеристики. Такі окуляри повинні щільно прилягати до лиця не тільки спереду, але і з боків, не зісковзувати на ніс. Крім того, перевагу потрібно віддавати не скляним лінзам з діоптріями, а полімерним спортивним. Так менше ризик поранення при невдалому падінні.

Для спортсменів

Фотохромні спортивні окуляри з діоптріями незамінні для професійних спортсменів. Спортивні лінзи також виконують захисні функції, дозволяючи людині активно рухатися. Абсолютно необхідний такий аксесуар тим, хто займається сноубордом, гірськолижним спортом, бігом і т. п. Лінзи дозволяють повністю зосередитися на досягненні високого результату, не думаючи ні про сонце, ні про що летить в обличчя снігу або вітрі.

Фотохромні скла для окулярів з діоптріями самостійно налаштовують відсоток затемнення для похмурої або сонячної погоди, захищаючи від УФ-потоку, і дозволяють займатися спортом у будь-який час року і в будь-яку погоду.

Крім того, спортивні окуляри-хамелеони з діоптріями універсальні. Наприклад, вони абсолютно точно потрібні самостійним туристам. Маючи такий корисний аксесуар, люди значно завдяки лінзам з діоптріями і їх здатності знімати зорове напруження підвищують не тільки комфорт пересування по вибраному маршруту, але і забезпечують свою безпеку. Особливо якщо мова йде про складних трасах в горах, на воді, в лісі.

Для водіїв

Поляризаційні фотохромні окуляри з діоптріями – ще одне досягнення сучасних технологій, без якого автовласники сьогодні не уявляють собі пересування по трасі або міській вулиці. І не даремно: за статистикою, майже 30 відсотків аварій відбувається через засліплення водія фарами зустрічного авто або відблисками на мокрому асфальті.

Сучасні фотохромні окуляри для водіїв, які потребують корекції діоптріями, володіють всіма характеристиками, необхідними для повноцінного захисту очей і від сонячних відблисків, і від ультрафіолету. Насамперед власники автомобілів могли користуватися лише окуляри з діоптріями, які не рятували від УФ-випромінювання. Крім того, існувала й інша проблема: за автомобільним склом фотохромні окуляри старого покоління, які використовують лінзи з діоптріями не затемнювалося, так як через скло УФ-промені не проникають.

Тепер виробники лінзи з діоптріями навчилися робити такі скла, які реагують на так звані сині промені, то є короткохвильові промені. Тому сучасні антиблікові лінзи з діоптріями ідеальні для водіїв: вони темніють на сонце навіть за склом авто, захищають сітківку очей, знімають проблему відблисків на асфальті і коригують зір.

Такі лінзи з діоптріями будуть корисні і рибкам. Аксесуар захистить очі і на снігу під час підлідного лову, і на воді, коли потрібно чітко бачити поплавок, а відблиски сонця заважають це робити.

Таким чином, сучасні фотохромні лінзи з діоптріями – незамінний аксесуар. Купивши їх, можна вирішити кілька проблем, пов’язаних зі здоров’ям, безпекою та комфортом.

Залишити коментар