Формування крони фікуса Бенджаміна

Для формування фікуса Бенджаміна у домашніх умовах потрібно трохи зусиль, рослина відрізняється тим, що швидко нарощує масу, тому крону можна створити за максимально короткий термін.

Різновид крон у фікуса

Перш ніж займатися формуванням фікуса, слід визначитися з формою, яких у природі існує чимало. Наприклад, кущ, створення такої форми вимагає прищипування основного пагона, щоб розбудити бічні сплячі бруньки, коли вони досягти 10 см їх також слід прищепити. Пагони можуть рости дуже швидко, в результаті утворюється густа крона, тому можна видалити молоді паростки, які розвиваються всередині неї.

Ще один вид крони – штамб, для формування якої застосовується молоде рослина, стовбур якого вже повноцінний. У цьому випадку, для створення такого виду крони у квітки зрізують відростки, які знаходяться збоку, залишаючи тільки 5 верхніх молодих втечі. Такі маніпуляції слід виконувати до тих пір, поки не буде досягнута необхідна висота фікус Бенджаміна, потім, здійснюється прищипування самої верхньої бруньки. Це дозволить розвиватися боковим молодим паросткам, після того, як вони досягають необхідних розмірів, їх також обрізають і надають потрібну форму.

Фикусоплетение, дуже цікавий варіант формування фікуса, тут величезний простір для фантазій, наприклад, таким методом можна створювати спіралі або кіски, паркани або сету, все, що сподобається і прийде в голову.

Одна з різновидів форм фікуса називається ярусний штамб, коли крону квітки ділять на 3 частини, щоб виконати її формування. В першу чергу формують перший і останній яруси, надаючи кроні необхідну форму, другий рівень залишають без змін, тільки видаляють молоді бічні пагони.

Останній вид формування крони фікуса називається скульптурою, для створення його використовують квіти, у яких дрібні листочки, це стосується і Бенджаміна Кінкі. В процесі маніпуляцій рослині надають потрібну форму, це може бути геометрична фігура або силует тварини, птахи, будь-якого іншого предмета.

Формування крони фікуса Бенджаміна

Щоб створити правильну і потрібну форму фікуса, необхідно щороку в період весни виконувати всі маніпуляції, саме в цей час, квітка активно зростає. За допомогою обрізки можна не тільки надати форму рослині, але і омолодити його, змусити молоді бруньки, які сплять, прокинутися і випустити молоді пагони. Для обрізування пагонів застосовують спеціальний інструмент – садовий секатор, але перед використанням його обов’язково слід обробити дезінфікуючими засобами, наприклад, розчином марганцівки або спирту.

Всі основні молоді паростки слід видаляти, досить залишати 20 см і за 5 листочків на них.

Важливо! Всі маніпуляції зі зрізами виконують над нирками.

Пагін, який слід зрізати, буває товстий, таким чином, процедуру слід виконувати під кутом, що стосується решти бічних гілочок, то тут все за бажанням, можна теж зрізати або залишити. Після процедури, всі місця зрізів слід обтерти сухою серветкою, потім подрібнити деревне вугілля і присипати їм усі місця.

Всередині крони можуть бути також молоді пагони, їх слід видалити, оскільки сонячні промені будуть проникати туди, і квітка отримає більше світла. Такий хід допоможе попередити опадання великої кількості листя, як буває із-за того, що не вистачає хорошого освітлення. Щоб надати максимально обрану форму фікуса Бенджаміна у домашніх умовах, слід дотримуватися всі правила і рекомендації, що стосується формування крони квітки.

Формування стовбура фікуса Бенджаміна

Для формування стовбура фікуса, ємність необхідно посадити відразу кілька основних пагонів рослини, висота яких не повинна бути менше ніж 15 див. Якщо планується формування стовбура фікуса у вигляді кіски, тоді потрібно посадити відразу 3 молодих втечі. Для формування стовбура у вигляді спіралі, досить висадити в горщик 2 молодих паростка. По мірі того як рослини будуть витягатися, необхідно виконувати сплетіння стовбурів, дотримуючись всіх правил і рекомендацій, що стосується формування стовбура фікуса Бенджаміна у домашніх умовах.

Виконуючи всі маніпуляції, обрізають бічні паростки, стовбури сплітають не дуже щільно, в результаті через деякий

час вони будуть зміцнюватися і товщати. По мірі того, як будуть рости стовбури, виконують і далі їх сплетіння. У деяких випадках може відбутися розплутування їх, тому для закріплення і фіксації можна використовувати м’які нитки, ідеальним варіантом стануть саме вовняні.

Стовбури слід стягувати нитками як можна щільніше, дотримуючись кута – 45 градусів, але і стежити, щоб не перестаратися. Кожні два місяці нитки і обмотку слід міняти, як правило, для формування стовбура фікуса Бенджаміна у домашніх умовах, додатково встановлюють і опору.

Якщо правильно виконувати всі маніпуляції, враховувати рекомендації і корисні поради, запастися терпінням і старанністю, в результаті вийде дуже красиве деревце, яке стане справжньою родзинкою будь-якого існуючого інтер’єру.

Формування крони фікуса Бенджаміна напрямними

Для створення форми квітки застосовують не тільки обрізання верхніх або бічних пагонів, можна використовувати спеціальні пристосування або жорстку дріт. Буває, що деякі молоді пагони квітки ростуть не в тому напрямку, як необхідно, не варто їх відразу обрізати, можна скористатися допоміжними засобами. Наприклад, взяти дріт і обмотати нею стебло фікуса, а також необхідний втеча, акуратно його, повернувши в потрібному напрямку.

Крім цього, щоб направити молодий пагін в необхідну сторону, можна використовувати розпірки, встановивши їх між ним і стовбуром рослини. Щоб захистити кору фікуса від пошкоджень, з обох сторін підпори слід покласти м’який матеріал, наприклад, поролон. Можна придбати спеціальні пристосування, щоб правильно сформувати крону фікуса, такі речі часто використовують люди, які є любителями мистецтва бонсай.

Якщо необхідно створити певний кут між стовбуром і молодим втечею, їх можна відтягнути один від одного, росток нахиляють і фіксують у цьому положенні, використовуючи, наприклад, важки або нитки, щоб прив’язати до горщика. Через деякий час, всі ці пристосування можна видалити і пагони будуть рости в тому напрямку, в якому потрібно. Залишати надовго різні предмети або дріт не рекомендується, такі маніпуляції можуть закінчитися тим, що вони просто уростуть в стовбур або втеча. Після їх застосування на корі фікуса можуть залишитися невеликі пошкодження, але це не страшно, незабаром, все заросте.

Формування крони фікуса Бенджаміна щепленням

Щеплення-це пересаджування однієї рослини на інше, до таких маніпуляцій вдаються не лише у разі неправильного формування фікуса, але і тоді, коли розвиток крони здійснюється також неправильно. Таким методом прищеплюють і молоді пагони і корені рослини.

Буває і таке, що в деяких місцях квітки просто не вистачає гілочки, такий нюанс можна виправити простим способом – зробити щеплення. Такий метод, як правило, використовується в разі, коли необхідно швидко сформувати фікус. Не варто переживати, що будуть видні сліди такої процедури, через деякий час все швидко заростає і в тому місці, де не було гілочки, буде новий пагін.

Мало того, використовуючи такий метод, можна не тільки формувати фікус, можна поєднувати відразу кілька сортів цього сімейства. Найкращий результат формування фікуса виходить за рахунок використання різних сортів, але одного виду цієї квітки.

Складність щеплення в тому, що після зрізу рослина виділяє сік, який перешкоджає зрощення молодого пагона і стовбура, можна, звичайно, обмити ці місця, висушити, але ефективність щеплення, в цьому випадку, знижується. Але для фікуса Бенджаміна такий метод формування підходить, як не можна краще, таким чином, можна створити, як в народі кажуть «Дерево дружби».

Додатково про те, як правильно формувати фікус Бенджаміна у домашніх умовах та його крону, можна подивитися на відео

Залишити коментар