Фолієва кислота для чого потрібна жінкам: користь для здоров’я і краси

Серед великого переліку необхідних вітамінів і мікроелементів, особливу роль для жінок відіграє саме фолієва кислота. Природою запрограмована велике навантаження на організм, і, щоб допомогти йому справитися з труднощами, потрібно постійно поповнювати запас вітаміну В9.

Головним чином, він запобігає розвитку залізодефіцитної анемії. Фолієва кислота потрібна для синтезу імунних клітин, кровотворення, продукування ДНК, вона бере участь в обмінних процесах і нормалізації травлення. Завдяки їй організм краще засвоює залізо, а кров переносить кисень.

Коли слід приймати фолієву кислоту

На думку лікарів-гінекологів, в профілактичних цілях приймати фолієву кислоту можна дівчатам вже з періоду початку менструації.

Фолієва кислота при плануванні вагітності для жінок відіграє окрему роль. Так, починати прийом вітаміну В9 слід як мінімум за півроку місяці до передбачуваного зачаття. Це слід робити, тому що цей водорозчинний вітамін, виводиться з сечею і, отже, не може накопичуватися в організмі.

В перший місяць вагітності він запобігає ризик патологій нервової трубки плода, бере участь у повноцінному розвитку плаценти і надалі підтримує нормальну життєдіяльність майбутньої дитини і організму матері.

Тому, як тільки жінка дізнається про вагітність, і не пила фолієву кислоту під час планування, їй в першу чергу потрібно регулярно приймати вітамін В9, навіть не чекаючи призначення лікаря.

Візит до лікаря по тим або іншим причинам може відкладатися, а ось навіть короткочасна нестача фолієвої кислоти може не найкращим чином позначитися на формуванні майбутньої дитини.

Адже саме на перших тижнях внутрішньоутробного життя закладаються всі найважливіші органи, включаючи головний мозок і серце.

Особливу увагу потрібно приділити прийому вітаміну на стадії планування тим жінкам, у дітей яких при народженні спостерігалися патології, спровоковані нестачею фолієвої кислоти.

Це:

 • «заяча губа»;
 • гестоз;
 • вади кровоносної системи;
 • гідроцефалія а також ряд інших захворювань. Деякі з них (наприклад, розумова відсталість) діагностують, коли дитина вже підростає.

Всім іншим людям фолієву кислоту призначають для:

 • зниження ризику анемії, тромбозу, патологій серцево-судинної системи;
 • поліпшення пам’яті і мозкових процесів;
 • підвищення імунних сил організму;
 • допомоги боротьби з алопецією;
 • забезпечення нормального функціонування шлунково-кишкового тракту.

Фолієва кислота і клімакс

Також важлива фолієва кислота для жінок після 40 років. В період клімаксу, а краще – за деякий час до передбачуваного початку необхідно регулярне застосування вітаміну В9. Він допоможе організму легше перенести гормональну перенастроювання, полегшить симптоми, відстрочить настання менопаузи, і це тільки певний перелік того, чим фолієва кислота корисна для жінок в період клімаксу.

Саме після 40 років у жінок прогресує старіння шкіри, погіршується структура волосся. Регулярне застосування добової дози фолієвої кислоти не тільки поліпшить ці показники, але і стане на заваді появі зморшок.

Фолієва кислота: інструкція по застосуванню для жінок

Жінкам, які планують вагітність і вже очікують малюка, дозу призначає лікар з урахуванням індивідуальних особливостей перебігу вагітності та аналізів.

Добова доза фолієвої кислоти для жінок – 5 мг. Це кількість повною мірою потрапляє в організм з їжею. Але, якщо харчування незбалансоване або потреби людини збільшуються, то лікар може призначити 0,8 мг за 1-2 таблетки приймати тричі на день. Якщо виробник випускає фолієву кислоту по 5мг, дотримуючись інструкції по застосуванню, її потрібно пити раз на добу.

Передозування

Оскільки вітамін В9 виводиться з організму з сечею – ризик його передозування мінімальний. Але все-таки побоюватися такого явища варто людям із хворобами серцево-судинної системи. Справа в тому, що надлишок фолієвої кислоти підвищує можливість розвитку коронарної недостатності, інфаркту. Ці факти вказані в інструкції по застосуванню. Крім того, надмірна кількість В9 приховує нестачу в організмі іншого вітаміну – В12, а також сприяє його зниженню.

Занадто великі дози вітаміну В9 можуть призвести до тимчасових порушень роботи шлунково-кишечнго тракту, нирок, підвищити нервову збудливість.

Що стосується незначних передозувань фолієвої кислоти при плануванні вагітності, то, як стверджують вчені, ніякої шкоди або порушень з боку розвитку плода не спостерігалося.

Примітно, що в США добова профілактична доза, рекомендована лікарями, в два рази вище, ніж у Росії, і тим не менш, на генофонд це поганим чином не позначається. Крім того, виробників борошна зобов’язують додавати вітамін В9 в продукцію, щоб заповнити його норму у населення.

Деяка кількість фолієвої кислоти синтезує товстий кишечник. Знизити всмоктування кишечником вітаміну В9 з їжі може вживання алкоголю, прийом протиепілептичних препаратів, антацидів, сульфаніламідів.

Фолієва кислота для краси жінки

Цей «вітамін краси», як ще називають його лікарі, здатний самим сприятливим чином вплинути на стан шкіри, нігтів і волосся. Так, однією з причин нерівного кольору обличчя (білуватих плям, пігментації) є саме брак фолієвої кислоти в організмі.

Грамотні косметологи, поряд з необхідними зовнішніми процедурами, призначають паралельно прийом цього вітаміну, щоб прискорити регенеративні процеси.

Регулярний прийом фолієвої кислоти забезпечить хорошу щільність волосся і нігтів.

Вони стануть не такими ламкими, вирівняється їх структура. Користь фолієвої кислоти для жінок найкращим чином розкриється з сумісним прийомом аскорбінової кислоти і мінералів міді.

Які продукти містять фолієву кислоту

Щоб отримувати необхідну кількість вітаміну В9 з їжі, потрібно максимально збагачувати свій раціон сирими овочами і фруктами (яблуками, капустою, помідорами, солодким перцем, морквою, грушами) зеленню (кропом, шпинатом), крупами (гречаної, вівсяної).

Серед продуктів тваринного походження за кількістю фолієвої кислоти лідирують:

 • сир;
 • твердий сир;
 • яйця;
 • молоко;
 • птах;
 • яловичина;
 • баранина.

Хорошим джерелом вітаміну В9 є риба (форель, окунь). Але так само, як і в овочах, фолієва кислота під впливом тривалої термообробки пропадає. Тому краще всього готувати страви на пару. Примітно, що в м’ясі вітамін більш стійкий до негативних впливів, ніж в зелені. Внутрішню вироблення вітаміну В9 стимулює прийом біфідобактерій.

Отже, фолієва кислота відіграє життєво важливу роль як для розвитку плоду, так і для організму дорослої жінки. Вона забезпечує повноцінну роботу кровоносної системи, бере участь в безлічі інших процесів, які відображаються не тільки на стані внутрішнього здоров’я, але і на зовнішній красі жінки.

Шкода від можливого передозування має короткочасний характер, оскільки вітамін не має властивість накопичуватися.

Залишити коментар