Фітосвічки для вух: інструкція по застосуванню і запобіжні заходи

Фітосвічки для вух використовуються в процесі лікування ЛОР-захворювань. Перевага такого препарату в тому, що виготовляють його виключно з природних компонентів. Притому вводити його в вухо можна не тільки для лікування, але і для профілактики деяких хвороб.

За рахунок цього надовго збережеться хороший слух. А завдяки натуральності всіх компонентів, свічки не викликають подразнень шкіри або алергічних реакцій. Можна використовувати фітосвічки для вух при вагітності і навіть під час годування груддю.

Коли потрібно використовувати?

Оскільки до складу свічок входять тільки натуральні речовини, після їх використання забезпечується знеболюючий і протизапальний ефект.

Фітосвічки застосовуються в наступних випадках:

 • Запалення у вусі, носі або горлі. У таку групу входить ряд захворювань: риніт, отит, гайморит.
 • Поява у вушних проходах сірчаних пробок. Під впливом тепла вони пом’якшуються і легко виводяться.
 • Часті головні болі, шум у вухах.
 • Запалення нервових закінчень, отосклероз.
 • Порушення сну, дратівливість.

Фітосвічки для вух, інструкція по використанню яких нескладна, підійдуть як для дорослих, так і для дітей. Нерідко їх призначають при підвищених фізичних та розумових навантаженнях. Препарат позитивно впливає на нервову систему, розслаблює м’язи.

Склад фітосвічок

Компонентами фітосвічок є бджолиний віск і ефірні олії різних рослин. У різних виробників складу свічок може змінюватися, але продукти бджільництва використовуються в будь-якому випадку. Фітосвічки для вух – це тонкі і довгі марлеві трубочки, просочені воском.

Крім того, у них часто додають і інші компоненти: прополіс, подрібнені до стану порошку трав’яні збори, ефірні олії кориці, лаванди, гвоздики, кедра, ялиці. У продажу зустрічаються фітосвічки без вмісту будь-яких добавок.

Вважається, що свічки володіють однаковим впливом як з добавками, так і без них. Однак перші коштують набагато дорожче.

Завдяки просоченню натуральної тканини бджолиним воском зменшуються властивості її горіння. Тому свічка горить досить довго, а всередині неї знижується тиск. За рахунок цього розм’якшується сірчана пробка, яка поступово витягується з вушного проходу.

Як правильно використовувати?

Часто при ЛОР-захворюваннях медики призначають фітосвічки для вух. Інструкція по застосуванню нескладна, проте її потрібно добре вивчити, перш ніж використовувати ліки.

Не можна їх використовувати без призначення лікаря, оскільки він повинен оглянути вуха. Адже при наявності гострих гнійних захворювань застосування свічок може ще більше погіршити ситуацію. Проведення процедури небажано і при підвищеній температурі.

Якщо супутніх захворювань немає, а інструкція вивчена, можна приступати до виконання процедури. Крім свічок знадобиться пов’язка на голову, палички для вух, вата з сірниками, тепла вода, будь крем.

Проводити операцію можна самостійно, але краще попросити зробити це когось із близьких. Навіть якщо вушна пробка або запалення з’явилося тільки в одному вусі, процедура проводиться для обох слухових органів.

Включає в себе кілька основних етапів:

 • Спочатку пацієнт лягає на правий бік. Береться чиста тканинна серветка, в ній робиться невеликий отвір. Її прикладають до вуха так, щоб дірка потрапила на область слухового проходу. Ставити таку тканину потрібно обов’язково, оскільки під час горіння свічки частинки воску розплавляться і можуть накапати на шкіру, що пече її.
 • Проводиться легкий масаж вуха і шкіри навколо нього з використанням дитячого крему, щоб стимулювати приплив крові до нього.
 • Далі потрібно знову звернутися до інструкції по застосуванню, щоб дізнатися, де у свічки верхній і нижній край. Кінець свічки з фольгою ставлять у вушний прохід, а інший – підпалюють. Під час процедури повинно відчуватися тепло. Якщо вухо починає занадто сильно піч, свічку слід витягнути.
 • Якщо все нормально, то фітосвічка повинна догоріти до позначки, де починається фольга. Після цього її витягують з вуха і тушкують у воді.
 • Поки вушна сірка розм’якшена, вухо слід почистити ватною паличкою. Але робити це потрібно дуже акуратно, щоб не заштовхати пробку ще глибше. Можна закапати всередину кілька крапель перекису, почекати кілька хвилин і лягти на інший бік. У такому разі сірка повинна піти самостійно без застосування ватних паличок.
 • Потім у вухо вставляють ватний тампон приблизно на 15-20 хвилин.
 • Те ж саме повторюється і для іншого вуха.

Під час виконання процедури відчувається тепло, а біль значно зменшується.

Мити голову після прогрівання не слід, інакше запалення стане сильнішою. При захворюваннях хронічного типу процедура проводиться щодня, а при гострих – два рази в тиждень.

Бажано проводити її перед сном, оскільки після її закінчення рекомендовано полежати приблизно 30 хвилин. А протягом 12 годин після виконання процедури не слід перебувати на вулиці або у холодних приміщеннях.

Заходи безпеки

Перш ніж застосовувати препарат, необхідно вивчити заходи безпеки. Особливо важливо правильно використовувати дитячі фітосвічки для вух. Адже слухові органи у дітей набагато ніжніше, ніж у дорослих. І будь-який невірний крок може позбавити малюка здатності чути.

Так чи інакше, під час процесу необхідно дотримуватися ряду правил:

 1. Завжди повинна бути поруч вода, яку слід використовувати для гасіння свічки. Інакше є ймовірність виникнення пожежної ситуації.
 2. Обов’язково прикривати голову серветкою. Якщо у вухо потрапить попіл, його можна буде акуратно витягнути пінцетом. Але якщо всередині виявляться гарячі частинки воску, це може призвести до опіку.
 3. Рекомендується надіти на свічку захисний картонний круг, за рахунок чого між особою і свічкою утворюється додатковий захисний бар’єр.
 4. Проводити процедуру самостійно слід тільки у разі, якщо нікого поруч немає. Під час виконання операції фітосвічки потрібно притримувати, щоб вони не впали на шкіру.
 5. Витягувати недогарок необхідно пінцетом, оскільки він може бути високої температури і привести до опіку пальців.
 6. Для дітей можна використовувати тільки такі фітосвічки, на яких зазначено «дитячі».

Також у продажу можна зустріти конусоподібні свічки для вух. Однак до застосування таких препаратів у домашніх умовах не варто вдаватися. Їх може використовувати тільки лікар, оскільки вони прогорають набагато швидше. Не маючи відповідних навичок, можна тільки нашкодити собі.

Частота застосування свічок

Фітосвічки – досить ефективний засіб для лікування захворювань ЛОР-профілю. Позитивний результат від прогрівання триває приблизно 48 годин, тому немає сенсу використовувати засіб частіше одного разу за 2 доби.

Щоб видалити пробки з вушних проходів, буде достатньо провести лише 1-2 процедури. Якщо не було отримано належного ефекту, краще звернутися до фахівця, який видалить пробки промиванням.

Для лікування гострих і хронічних захворювань процес триває до повного одужання, але на це може знадобитися кілька курсів. На один курс терапії потрібно приблизно 3-4 повторення процедури.

При будь-яких маніпуляціях над вухами потрібно бути вкрай обережними. Адже прокол барабанної перетинки може призвести до повної втрати слуху, Так що краще все-таки довірити виконання процедури фахівця.

Залишити коментар