Фільтр для води глечик: кращі варіанти, правила вибору та догляду

Фільтр для води «глечик» — одна з найнеобхідніших речей у будь-якому будинку, так як здоров’я багато в чому залежить від якості випивається води. Велика різноманітність варіантів, пропонованих різними виробниками, дозволяє вибрати відповідний фільтр для ефективної і безпечної очищення водопровідної води.

Однак щоб підібрати «глечик», необхідно ознайомитись з моделями-лідерами продажів, їх особливостями і виявити всі сильні і слабкі сторони, зрозуміти, який фільтр краще. Крім того, будь-яка господиня повинна знати, шкідливі фільтр-глечики для води, і що потрібно робити, щоб рідина в фільтрі завжди була чиста.

Особливості фільтрів-глечиків

Фільтр для води зі скляним глечиком або пластиковим складається з резервуара для рідини, кришки, ємності-«глечика», ручки, носика і спеціального картриджа з різним наповнювачем для очищення води.

У деяких моделях для зручності використання допоміжні деталі можуть бути виконані з гуми. Принцип дії заснований на фільтрації наливається води в цьому картриджі, завдяки чому вона швидше і краще очищається від шкідливих домішок і пом’якшується.

Глечик-фільтр для очищення води краще всього вибирати виходячи з особливостей фільтруючого картриджа.

Пластиковий циліндр або прямокутник (форма картриджа залежить від моделі глечика) може містити наступні очищаючі компоненти:

 • Для затримки часток великого розміру використовується поліпропіленове волокно;
 • Для зниження до мінімального рівня і повного усунення солей важких металів, а також радіонуклідів виробники використовують іонообмінну смолу;
 • Для ефективної микроглобулярной очищення води використовуються фільтруючі матеріали полімерного типу;
 • Для зниження рівня хлору в воді, видалення всіх шкідливих мікроорганізмів, поліпшення якості рідини і усунення домішок додається активоване вугілля.

Смачну корисну для здоров’я воду можна легко отримати, використовуючи фільтри-глечики для очищення води. Який краще вибрати залежить від якості водопровідної води, а також цілей та регулярності використання агрегату.

«Плюси» і «мінуси» фільтрів глека типу

Кращий фільтр-глечик для очищення води має ряд переваг, завдяки яким вибрати агрегат нескладно. Основні з них:

 • Помірна вартість;
 • Не потрібно вивчати інструкцію по використанню, фільтр потрібно тільки залити воду і почекати її очищення;
 • Вибрати фільтр – це значить використовувати його в будь-якому зручному місці, він легко розбирається;
 • Не потрібно проводити ніяких техработ, щоб фільтр очищав воду, йому не потрібні елементи живлення, розетки тощо;
 • Ефективність очищення від всіляких шкідливих та небезпечних домішок.

Перед тим як вибрати фільтр-глечик для очищення води, необхідно ознайомитися з його слабкими сторонами. Користувачі відзначають головний недолік – необхідність в частій заміні фільтруючих картриджів.

В середньому «термін придатності» одного примірника становить 1,5 місяця за умови, що фільтром користується не більше 3 осіб. Крім того невисока швидкість фільтраційного процесу: за 1 хв може очиститися не більше 400 мл рідини. Всі ці «мінуси» найкраще враховувати перед покупкою.

Правила вибору

На сьогоднішній день споживач може придбати різні фільтри-глечики для води. Який вибрати, залежить від індивідуальних переваг у зовнішньому оформленні, призначення фільтра і багато чого іншого, однак є й загальні рекомендації.

Краще вибрати модель виходячи з наступного:

 • Якщо потрібно очищена вода для заварювання гарячих напоїв, то краще вибрати фільтр з великим резервуаром;
 • Для ефективного очищення рідини рекомендується купувати тільки оригінальні моделі в надійних місцях;
 • Не слід купувати глечики з великою ємністю, якщо сім’я невелика: вода не буде витрачатися у повному обсязі і втратить свої відмінні властивості;
 • На корпусі повинна стояти емблема харчового полімеру;
 • Краще вибрати моделі з фільтруючими картриджами, властивості яких повністю відповідають якості водопровідної води;
 • На якісному виробі не повинно бути пошкоджень, неприємного пластмасового запаху.

Перераховані вище пункти допоможуть правильно вибрати фільтр-глечик для води. Який краще? Лідерів продажів багато, головне – якість, а не вартість, тому при покупці ціна – самий малозначущий показник, на який потрібно звертати увагу.

З часом господині стикаються з певними проблемами з фільтром. Це трапляється внаслідок неправильного догляду за ним або несвоєчасної заміни основної фільтрувальної частини.

Якщо зеленіє вода у фільтр-глечик, то це говорить про те, що в приміщенні дуже волого і жарко і рідина занадто довго перебуває в таких умовах. Виробники розглянутих агрегатів радять не зберігати воду більше 12 годин, так як це призводить до активного розмноження бактерій в ній.

Якщо погано протікає вода через фільтр-глечик, то потрібно подбати про зміну картриджа і промиванні всіх основних елементів глечика.

Різноманітність варіантів: лідери продажу

Багато виробників випускають якісні і повністю безпечні для здоров’я фільтри-глечики для води. Як вибрати серед такого різноманіття?

Зарекомендували себе з позитивної сторони наступні торгові марки:

 • «Бріта» — перший виробник даної продукції;
 • «Бар’єр» — один з найпопулярніших;
 • «Гейзер» — якісна продукція з оригінальним компонуванням;
 • «Аквафор» — компанія з відмінною репутацією, випустила більше 15 різних моделей.

Для тих, хто цінує елегантний зовнішнє оформлення та якість, варто вибрати фільтр німецького походження. «Бріта» має картриджі «Макстра» нестандартної прямокутної форми, продукцію можна відрізнити за механічним індикатором, а в деяких моделях передбачено електронне повідомлення. Результат очищення – свіжа чиста питна вода з необхідною кількістю мінеральних елементів.

Фільтри «Бар’єр» відрізняються різними різновидами картриджів під різний тип води, починаючи від стандартних, закінчуючи тими, які володіють антибактеріальною дією. Представлені моделі з невеликою ємністю до 2 л, а також місткі фільтри на 4 л.

Вибрати саме цю торгову марку можна через ефективної водоочищення, використання для продукції пластику високої якості, а також повної відсутності запахів від матеріалу.

Глечик «Гейзер» краще вибрати, виходячи з типу водопровідної води. Виробник пропонує декілька варіантів для позбавлення від заліза, для дуже жорсткої води, для досягнення антибактеріального ефекту і універсальний. Особливо виділяють серії під назвою «500» і «300», різниця між якими полягає у розмірі основних фільтруючих компонентів.

Один з лідерів продажів – продукція компанії «Аквафор», якій віддають перевагу мільйони російських жителів. Відмітна риса – унікальна фільтруюча система, яка називається «Аквалену».

Фільтри розрізняються розмірами, дизайном, наявністю допоміжних елементів для більш комфортного використання. Вибрати вітчизняну продукцію високої якості за прийнятною вартістю.

Залишити коментар