Філодендрон: догляд в домашніх умовах

Маючи намір розводити кімнатні рослини, люди, хто ще не знав такого досвіду, намагаються купувати вибрати квіти, догляд за якими не вимагає особливої ретельності. Полив – це тільки одна із задач по догляду. Частина кімнатних рослин вимагає багато світла, іншим же чудово живеться в тіні. Третім потрібно тепло, четверним – вологість. Якісь види дуже сприйнятливі до хвороб. А є й такі, що без підгодівлі, підрізування, пересадки взагалі не хочуть цвісти.

Яким повинен бути догляд в домашніх умовах за филодендроном атом?

Філодендрон: правила догляду

В більшості своїй філодендрони невибагливі у догляді, так що з цим впорається і новачок. Які-небудь специфічні заходи, можливо, будуть потрібні в залежності від сорту рослини. Наприклад, групі ліан потрібно забезпечити простір і легкість, а деревоподібним – достатню висоту стель, стійкість горщика і надійну опор стовбура. У деяких видів філодендрона бувають повітряні корені, що також вимагає певних способів поливу.

Загальний догляд за филодендронами в домашніх умовах такий:

 1. Освітлення. Бажано, щоб рослина не знаходився постійно під прямими сонячними променями. Однак пестролистым, для кращого розвитку зелені, світла потрібно побільше.
 2. Філодендрони не люблять протягів!
 3. Температурний режим. Влітку підтримуйте у приміщенні температуру +24-26 градусів Цельсія. Взимку в кімнаті не повинно бути нижче +15-19 градусів (залежно від сорту). Власне, практично всі кімнатні декоративні рослини вимагають таких умов. Та й для людини це оптимальний температурний режим.
 4. Вологість повітря. Вологи квітці повинно бути достатньо. Звичайно, не варто створювати водяний туман, як у тропіках, але деякі заходи допоможуть створити достатньо вологи. Наприклад, горщик з филодендроном можна розмістити на піддон з мокрою галькою. Не забуваємо і про те, що великі листя потрібно регулярно протирати вологою ганчіркою і обприскувати.
 5. Полив. Грунт не повинен пересихати, але і заливати філодендрони не варто. Не допускайте застою води, інакше грунт зіб’ється, і коріння менше будуть отримувати кисню.
 6. Добриво і підгодівля. Всі кімнатні рослини час від часу треба удобрювати і підгодовувати. Найчастіше такі заходи проводяться після пересадки, перед початком цвітіння, в період бурхливого зростання. Філодендрони також можна і потрібно підгодовувати. Улюблене «ласощі» для них – добрива з рівним співвідношенням калію, фосфору і азоту. Використовуйте розчини слабкої концентрації.

Тільки з одних філодендронів в кімнаті можна створити цілий тропічний ліс.

Філодендрон: популярні сорти

Філодендрон – топическое рослина з сімейства ароїдних. У природному середовищі в основному зустрічається в Центральній Америці. Відомо близько 120 видів філодендрона природного походження і безліч «комерційних» гібридів. Загалом же всі види і підвиди діляться на дві групи: кущисті й лазячі ліани.

Найбільш відомий вид, що вирощується в домашніх умовах, філодендрон червоніє. На його базі селекціонерам вдалося вивести десятки сортів. Стовбур ліани у молодих рослин гнучкий, червонувато-зеленуватий. З віком одеревенеет, купуючи золотисто-коричневий відтінок. Лопатые великі листки сидять на довгих черешках, що у підстави темно-червоні. В період цвітіння викидає стрілки з ароматними качанами, прикритими темно-пурпуровими покривалами. За филодендроном червоніючим, вирощених у домашніх умовах, самий простий догляд. Власне, Ви можете взагалі нічого не робити, крім як регулярно поливати. Квітка прекрасно почуває себе в приміщеннях з будь-якими умовами середовища.

З Бразилії до нас потрапив філодендрон Ксанаду, другий за популярністю вид рослини, разводящегося в домашніх умовах. У сприятливому кліматі деревовидний сорт може сформувати розсічені листкові пластини розміром до півтора метра. Під час цвітіння з’являються багряно-лілові покривала. Правда це буває вкрай рідко. По більшій частині в домашніх умовах можна насолоджуватися великим, витонченим, красивим стовбуром з розлогими округло-дольчатыми листям філодендрона Ксанаду, який невибагливий у догляді. Помічено, що хороші листя формуються краще при достатньому освітленні.

А ось сорт філодендрона атом цінується за свої декоративні властивості. Невеликий слабо розлогий кущик з соковитою зеленню пятидольчатых листя росте дуже повільно. На відміну від своїх родичів філодендрон атом потребує спеціального догляду в домашніх умовах, як то:

 • помірний полив;
 • розсіяне освітлення;
 • високий рівень вологості (представник тропічної флори);
 • регулярне обприскування листя;
 • температурний режим у межах +19-26 градусів Цельсія;
 • торф’яний грунт;
 • пересадка щороку для молодих рослин, а так – раз на три роки (частота пересадки пов’язана з ростом, кожен раз підбирається горщик на 5-6 см ширше в діаметрі);
 • легке підживлення протягом усього року, навесні – кожні два тижні, взимку – раз на місяць.

Дотримання правил догляду за филодендроном атом в домашніх умовах дозволить зберегти красу, а, головне, життя рослини протягом тривалого періоду.

Інші популярні сорти:

 • плющевідной Сканденс (чудово виглядає в підвісному кашпо);
 • деревоподібний філодендрон Селла (в будинку може виростати майже до двох метрів у висоту);
 • гітаровідний (гігант серед побратимів, характерна особливість – любить лазити по опорі);
 • чешуеносний (при хороших умовах в приміщенні часто цвіте);
 • бородавчастий (має великі серцеподібні листя з гарним візерунком жилок на боці);
 • витончений (великі листки, розгалужені ліани, одеревенелый стовбур – добре почуває себе в просторих приміщеннях).

Декоративні кімнатні рослини роблять приміщення затишнішим, впливають на комфортність середовища. А не так давно вчені довели, що більшість кімнатних рослин здатні очищати повітря від накопичуваних токсичних речовин. Філодендрони можуть значно знижувати концентрацію формальдегіду в приміщенні, забезпечують житло киснем і підвищують вологість (підтверджено вченими з НАСА).

Залишити коментар