Фібробласти – ін’єкції сполучної тканини в косметології

У косметології з’явилося інноваційний напрям — омолоджуючі клітинні технології. Таких технологій декілька, але найбільш здоровою і надійною з них є клітинна терапія фібробластами.

Завдяки цій процедурі можливо зберігати молодість і красу навіть у зрілому віці.

Що таке клітини-фібробласти

В Європі фібробласти широко застосовуються в терапії різних захворювань і омолоджуючих косметичних процедурах з кінця 90-х років.

З 2000 років технологія отримала розвиток і процедури по лікуванню і омолодженню проводяться в провідних клініках США, Британії і Швейцарії власними клітинами сполучної тканини або висловлюючись науково – фібробластами.

Процедуру дешевою не назвеш – коштує вона від семи тисяч доларів, але як кажуть щасливчики, що випробували її чудодійний ефект — витрати виправдовують себе тисячократно.

Давайте детально розберемося з тим, що це за технологія і що таке фібробласти.

Фібробластами в професійній медицині називають клітини пухких сполучних тканин. Ці клітини мають особливу, видовжену форму і зовні схожі на невелику веретенце, від якого в різні боки йде безліч відростків. Фибробластовые клітини розташовуються в середніх шарах шкіри, і саме з цих шкірних клітин формується каркас епітелію.

Коротко можна сказати, що функції фибробластовых клітинок входить також вироблення важливих біологічно активних речовин та забезпечення повноцінного процесу клітинного метаболізму. Але на ділі у фібробластів набагато більше функцій, поговоримо про корисні якості шкірних клітин в наступному розділі статті.

Корисні якості клітин-фібробластів

Функції, які виконують фібробласти, дійсно важливі для людського організму:

  • Клітини, фібробласти синтезують і виділяють у простір між клітинами особливі речовини, які допомагають дермі зберігати еластичність і пружність. Завдяки цим чудовим клітинках йде активна стимуляція вироблення колагенових і еластинових волокон, а також міжклітинної речовини, яке схоже на густий гель. Цей гель заповнює простір між клітинами і його компонентами є зберігає вологу гіалуронова кислота і важливі елементи на зразок нидогена, тинасцина і протегликана;
  • Фібробласти – клітини сполучної тканини також виробляють речовини-ферменти, здатні очищати міжклітинний простір від старих волокон. Таким чином, в шарах дерми йде постійне оновлення, і шкіра зберігає свіжість і молодість.

Клітини цього типу також відповідають за синтез особливого виду білків, які сприяють регенеративним процесів в епітелії.

Застосування в косметології

Фібробласти знайшли своє застосування в косметології в процедурах, спрямованих на омолодження та уповільнення природних процесів старіння дерми. Відомо, що процес старіння дерми вступає в активну фазу з віку 25-30 років і в цьому процесі зміни відбуваються в першу чергу саме на клітинному рівні.

Старіння починається зі спаду активності фибробластовых клітин: клітини перестають синтезувати потрібну кількість колагенових і еластинових волокон, до критичної точки падає рівень гіалуронової кислоти.

Зрозуміло, ці приховані процеси відбиваються на стані дерми: вона стає тонкою, пересихає, приймає блідий або сіруватий відтінок. Епітелій також втрачає пружність і еластичність, в результаті чого на шкірному покриві з’являються зморшкуваті сіточки, які поступово розростаються і набувають глибину, перетворюючись на вікові складки. І чим старша людина, тим швидше темпи розвитку цих негативних процесів. Швидше всього вікові зміни проявляються в області шиї, обличчя, зони декольте та рук.

Завдяки клітинним технологіям процес старіння можна якщо не зупинити, то істотно знизити його інтенсивність. Стимуляція клітин-фібробластів бореться зі старінням зсередини і тому процедури з використанням клітин даного виду так ефективні.

Фибробластовые ін’єкції: суть процедури

Суть процедури досить проста: в дерму трансплантируются молоді клітини сполучної тканини. Причому в методі використовуються власні клітини, що дозволяє не тільки уникнути реакції відторгнення, але і максимально прискорити процеси відновлення і регенерації шкірного покриву. Результат процедури буде полягати в помітне поліпшення кольору обличчя, скорочення зморшок для всіх типів (від мімічних до глибоких), глибокому зволоженні дерми, загоєння рубців і постакне.

Головна особливість технології полягає в тому, що ін’єкції фібробластів високоефективні і зберігають свої корисні якості протягом довгого терміну.

Результат від процедури буде зберігатися мінімум до півроку!

І все це час в дермі активно і в потрібній кількості будуть вироблятися колаген, еластин і гіалурон.

Клітки для ін’єкцій добувають з дерми пацієнта, маленький шматочок якої зазвичай береться з області пупка або з області за вухами. Саме в цих областях людського тіла шкіра найменш схильна до негативного впливу факторів зовнішнього середовища. Це шматочок в лабораторних умовах ретельно досліджують і обробляють, стимулюючи зростання молодих клітин-фібробластів. У середньому культивування клітин займає місяць-півтора, після чого инъективным шляхом, виросли клітини вводяться пацієнта клініки в зону, що потребує корекції.

Вираженого результату можна очікувати вже після першого сеансу аутотрансплантації, але для досягнення значущого ефекту косметологи радять пройти двотижневий курс. Через півроку після процедури глибина вікових змін в зоні навколо очей скорочується майже до дев’яноста відсотків, навколо рота – до п’ятдесяти п’яти відсотків, на шиї і в області грудей — до дев’яноста п’яти відсотків.

Показання та протипоказання

Основними показаннями до аутотрансплантації є:

  • Вікова втрата пружності і еластичності дерми;
  • Підвищена сухість епітелію;
  • Мімічні зморшки;
  • Перші ознаки старіння шкірного покриву;
  • Вік більше тридцяти років;
  • Лікування рубців після акне і рубців іншого походження.

Процедура також показана тим, хто у великій кількості скинув зайву вагу і в результаті сильного схуднення шкіра на обличчі або шиї сильно провисла. Ін’єкції допоможуть відновити втрачену пружність епідермісу і прибрати некрасиві складки.

Незважаючи на безпеку процедури, до неї все ж є ряд протипоказань. Зокрема, від аутотрансплантації фібробластів слід утриматися при гострих і хронічних захворюваннях внутрішніх органів, особливо в стадії загострення.

Неможливі ін’єкції при шкірних захворюваннях і проблемах з нормальною згортанням крові. Не проводиться процедура при онкологічних захворюваннях, при запаленні в зоні, в якій планується введення клітинного матеріалу, при вагітності і в період лактації.

Після першої процедури ін’єктування рекомендується утриматися від вживання абсолютно будь-якої косметики протягом дванадцяти годин, слід берегти шкіру від шкідливого впливу ультрафіолету і не відвідувати лазні, басейни та сауни протягом семи днів після сеансу.

Залишити коментар