Фен-шуй для будинку – основні правила і корисні поради

Кожна людина має відчувати у своєму будинку затишок, щастя і благополуччя. На жаль, насправді це далеко не завжди так. У більшості випадків позитивна енергія в наших квартирах практично постійно знаходиться в стані спокою і не може самостійно активізуватися. Щоб допомогти їй це зробити, необхідно всю обстановку організувати згідно з правилами фен-шуй для будинку.

Золоті правила фен-шуй для будинку

В першу чергу, для того щоб створити в будинку атмосферу гармонії і благополуччя, необхідно оцінити, наскільки обстановка вашого житла відповідає золотим правилам фен-шуй:

 • у будинку не повинно бути ніяких старих, давно не використовуються або зламаних речей. Зберіть весь непотріб у велику коробку і винесіть на смітник. Так ви зможете звільнити в будинку простір для нової енергії. За фен-шуй це також дуже важливо для залучення грошей в будинок;
 • над вхідними дверима обов’язково потрібно повісити восьмикутне або кругле дзеркало. Це відмінний спосіб для позбавлення від пристріту, псування і проклять. Крім того, якщо у вашу квартиру увійде людина, що несе в собі негативну енергію, дзеркало зможе повернути її назад господарю;
 • за фен-шуй вхід в будинок повинен розташовуватися на південно-сході, а задня частина будинку повинна бути звернена на північ. На жаль, в умовах сучасного життя в більшості випадків ми не можемо змінити розташування будинку по сторонах світу, як це вимагається за фен-шуй, але в наших силах змінити інші моменти, пов’язані з обстановкою в квартирі;
 • вхідні двері повинна бути виконана з дерева. Крім того, і зсередини, і зовні вхід в будинок необхідно добре освітлювати;
 • особливу увагу під час прибирання будинку слід приділяти зоні вітальні і передпокою. У цих приміщеннях завжди має бути чисто, світло і вільно;
 • меблі, на якій ви спите, має розташовуватися впритул до стіни або будь перегородці. За узголів’ям вашої ліжка або дивана не може бути порожнього простору – воно позбавляє вас упевненості в собі і вибиває опору з-під ніг;
 • найстарші члени сім’ї повинні спати в найбільшій кімнаті будинку і навпаки.

Яка планування будинку повинна бути по фен-шуй?

Якщо у вас в планах покупка нової квартири або будівництво будинку, постарайтеся відразу ж врахувати деякі рекомендації, що стосуються правильної планування будинку. Так ви зможете забезпечити затишок, гармонію, достаток і благополуччя в сім’ї.

Форма будинку або квартири по можливості повинна нагадувати квадрат або бути максимально близькою до нього.

Не варто будувати будинок у формі літери «П», «Р» або «Н» — це утруднює переміщення потоку позитивної енергії.

Всередині будинку двері не повинні розташовуватися один навпроти одного. Також не варто розміщувати двері навпроти вікна. У цьому випадку позитивна енергія, потрапляючи в таке приміщення, буде миттєво випаровуватись з нього. Якщо ж у вашій квартирі вікно розташовується прямо навпроти дверей, і ви вже не можете це змінити, це можна легко виправити, поставивши на підвіконня горщик з великим крупнолистным квіткою, наприклад, фікусом.

За фен-шуй рослини, розташовані в будинку на вікні, є перешкодою для потоку енергії і не дають йому вилетіти з приміщення. Крім того, відкриваючи вхідні двері в будинок або квартиру, ви не повинні відразу ж бачити кухню. Це може провокувати витік фінансового благополуччя. Відмінним рішенням буде прямий коридор, що з’єднує вітальню і спальню.

Нарешті, якщо ви будуєте двоповерховий будинок, враховуйте наступне правило: розташування спальні над ванною кімнатою або туалетом обов’язково призведе до порушень сну і погіршення загального самопочуття мешканців будинку.

Фен-шуй вітальні

За фен-шуй вітальня повинна розташовуватися в центрі будинку. Крім того, це повинна бути сама
велика та простора кімната, адже в ній збираються за спільним столом всі члени сім’ї, а також запрошені гості. Вітальню необхідно дуже добре освітлювати і вдень, і ввечері. Бажано, щоб у цій кімнаті на сонячній стороні розташовувалося велике вікно. У центрі стелі необхідно розмістити люстру, а по боках інші джерела світла.

Звичайно в сучасних сім’ях центром зосередження енергії у вітальні є телевізор або домашній кінотеатр.

Постарайтеся розташувати цей самий важливий прилад з урахуванням наступних правил:

 • телевізор, розташований на південній стороні, привертає повагу, славу і визнання;
 • на південно-сході – сприяє залученню грошей і фінансового добробуту;
 • на південно-заході – забезпечує любов, взаємну повагу і добрі стосунки між членами сім’ї;
 • інші напрями в даній ситуації будуть нейтральні.

М’які меблі – дивани та крісла – повинні розташовуватися спинкою до стіни, так, щоб за нею не було дверей або вікна. Крім того, у вітальні обов’язково повинні бути рослини в горщиках. Перевагу слід віддати квітам з округлими або овальними листками, які ростуть вгору. Вважається, що опущені листя рослин приземляют енергію.

Як оформити столову по фен-шую?

За фен-шуй їдальня повинна розташовуватися максимально близько до кухні. Це повинна бути досить простора і світла кімната. Тісний, темна і занадто сильно заставлена їдальня приверне в будинок бідність і фінансову неспроможність.

Обідній стіл не повинен мати гострих і прямих кутів. Краще всього для цього підійде круглий або овальний предмет меблів. Квадратний або прямокутний стіл потрібно хоча б покрити скатертиною так, щоб кутів не було видно. Крім того, стіл, вікно і двері не можуть розташовуватися на одній уявної лінії.

В їдальні обов’язково має бути дзеркало. По-перше, воно покликане подвоювати кількість їжі на столі, тим самим, забезпечуючи приплив енергії фінансового благополуччя і достатку. По-друге, воно сприяє зоровому розширенню кімнати, роблячи її просторіше.

Крім того, в їдальні можна розмістити один з головних талісманів фен-шуй – метеликів. За фен-шуєм метелики в будинку сприяють припливу грошових коштів і допомагають виконуватися заповітним мріям кожного його жителя.

Найкраще підвісити фігурки цих комах на тоненьких ниточках на люстру, щоб створювалася ілюзія їх пурхання.

Також метелики символізують мудрість головного члена сім’ї, тому їх треба обов’язково розмістити в його спальні або робочому кабінеті.

Існує ще досить багато різних правил і нюансів, пов’язаних з найбільш сприятливою обстановкою будинку по фен-шуй. Деякі з них безпосередньо залежать від знаків зодіаку і дат народжень членів сім’ї.

Якщо ви серйозно стурбовані питанням залучення позитивної енергії і грошей у своє житло, запросіть професійного консультанта фен-шуй, який зможе швидко визначити, що у вашому будинку необхідно обов’язково змінити, планування яка підійде краще.

Залишити коментар