Фарфорове весілля — це скільки років після укладення шлюбу?

Через 20 років з дня одруження в житті кожної сімейної пари наступає такий урочистий день, як фарфорове весілля. Це скільки років люблячим серцям вдавалося утриматися разом, скільки випробувань вдалося пройти! 20 років – це по-справжньому сімейний ювілей, а можливо, і початок нової глави в звичних відносинах.

Історія родинного свята

Достовірно встановити походження традиції святкувати річниці весіль неможливо. Однак, на думку багатьох дослідників батьківщиною цього сімейного ритуалу можна вважати Німеччину. Саме там у часи Середньовіччя з’явився звичай відзначати річницю укладення шлюбу по кілька днів поспіль: у колі сім’ї, старовинних приятелів і в суспільстві нових спільних друзів подружжя.

А ось встановити значення назви ювілейної дати виявилося набагато простіше. Символічно «порцелянове ім’я» свята означає не що інше, як відносини між дружиною і чоловіком. Як відомо, фарфор – витончений, дуже цінний і досить крихкий матеріал. Точно так само можна сказати і про союз. За 20 років спільного життя почуття подружжя набувають високу цінність і загартовуються випробуваннями, як і фарфор обпалюється в печі. Але які б труднощі не залишилися позаду, не можна забувати і про вразливість і крихкості відносин.

Традиційно таку весілля прийнято святкувати у колі сім’ї і близьких серцю людей, відзначаючи ювілейну дату ароматним чаєм. І, зрозуміло, святковий стіл повинен бути сервірований настільки символічною фарфоровим посудом. Тим же, кому хочеться відзначити 20-річний ювілей з розмахом ширше, ми розповімо про те, як його провести весело і цікаво.

Особливий ритуал

Перш ніж збирати гостей і планувати сценарій торжества, важливо приділити особливу увагу і один одному. Адже що може бути більш підходящим приводом для внутрішньої роботи, ніж фарфорове весілля? Це скільки років подружжя впізнавали один одного, брали недоліки, переживали кризи… Саме тому 20-річний ювілей – саме час для особливого ритуалу.

Перше, що слід зробити кожному із подружжя, — це написати листа своїй половинці. Можливо, це незвичне дію комусь здасться зайвим, але насправді такий простий ритуал має дуже велике значення в житті сім’ї. Напишіть у своєму листі тільки найголовніше:

  • за що ви любите чоловіка;
  • що цінуєте в ньому найбільше;
  • чим пишаєтесь в коханій людині.

Після того, як лист буде готове, подумки попросіть вибачення один у одного і постарайтеся назавжди відпустити старі невирішені проблеми. Тільки тепер, зробивши такий нескладний ритуал, ви зможете почати новий етап щасливого подружнього життя з легким серцем і спокійною совістю.

Сценарій свята

Затишний вечір у колі сім’ї, вечеря в ресторані з близькими друзями або веселе свято з великою кількістю гостей – фарфорове весілля може бути будь-якою. Сценарій цікавого свята нескладно придумати і самостійно, а для проведення можна запросити ведучого традиційних весіль.

Як і в день одруження, застілля слід почати з душевних привітань. Кожен з гостей, а також діти і батьки «молодят» повинні висловити їм свої щирі побажання. У сценарій свята обов’язково варто включити і незвичайну розважальну програму. Для того щоб ні гості, ні самі винуватці торжества не нудьгували, можна провести кілька цікавих конкурсів:

  • «Історія сім’ї» — конкурс на краще знання того, як познайомилися і одружилися подружжя;
  • «Краща пам’ять» — конкурс, переможцем якого стає гість, пам’ятає найдрібніші деталі з дня весілля (одяг молодят, великі подарунки тощо);
  • «Хто на фото» — вікторина, в ході якої гості повинні вгадати, хто на фото разом із ювілярами у різні роки їх життя;
  • гра «Впізнай свою пару» — традиційна розвага, в ході якого потрібно із зав’язаними очима знайти свою половинку.

Але розважати в цей урочистий день слід не тільки гостей і рідних. Тому обов’язково варто провести кілька оригінальних конкурсів для самих подружжя. Наприклад:

  • конкурс красномовства – кожен чоловік повинен називати якості своєї половинки на кожну букву алфавіту;
  • поділ весільного торта або пирога — для підтвердження або спростування «головного» в сім’ї;
  • вікторина з розподілу сімейних обов’язків на майбутні 20 років шлюбу.

Фарфорове весілля, поздоровлення на якій вже прозвучали від кожного з гостей, не може обійтися і без особистих побажань самої пари. Чудовим завершенням урочистого вечора стане не що інше, як читання тих самих листів, які подружжя написали один одному. Якщо ж у листах міститься щось надто особисте, винуватці торжества просто обмінюються ними – так само як і подарунками, приготованими один для одного.

Традиційні подарунки

Вибір подарунків на річницю весілля, безумовно, залишається на розсуд гостей і рідних. Але, оскільки мова йде про фарфоровому ювілеї, найбільш вдалими вважаються підношення, виконані саме з цього витонченого матеріалу.

Гостям не доведеться довго роздумувати, що подарувати на фарфорове весілля. Це можуть бути статуетки і сувеніри, чайний сервіз, набір посуду або столових приборів, настінний годинник у фарфоровому обрамленні і багато інші корисні вироби. Головне, щоб кожен подарунок був подарований з душею і обов’язково супроводжувався добрим напуттям або гарною жартом.

Подружжя, які прожили довгі 20 років разом і пройшли безліч випробувань, знають справжню ціну почуттів, словами і вчинками один одного. Фарфорове весілля – це своєрідний рубіж, сьогодні початок нового життя, в якій люблячим людям більше не потрібно один одному щось доводити. Саме на цьому етапі подружжя дуже важливо зберегти такі тендітні ніжні почуття і постаратися зберегти тепло сімейного вогнища. Кохайте і будьте коханими!

Залишити коментар