Фарбування брів хною і басмою

Басма – натуральний компонент, який знайомий жінкам з давніх часів. Цей порошок отримують шляхом подрібнення і переробки рослини індігофери, яке містить в собі кольоровий компонент. Найчастіше басму застосовують у поєднанні з хною при фарбуванні волосся, але вона також ефективна при фарбуванні брів. Натуральний порошок дозволяє не тільки зробити насичений і глибокий колір, але і зміцнити волосинки, зробити їх здоровими і на довгі роки зберегти привабливий вигляд.

Щоб фарбування брів басмою в домашніх умовах пройшло правильно і дало очікуваний результат, потрібно розуміти особливості цього природного кошти, чітко виконувати послідовність етапів процедури і дотримуватися заходів обережності. Тоді навіть у домашніх умовах догляд за бровами буде нескладним і дозволить дівчині насолоджуватися зовнішнім виглядом свого обличчя.

Підготовка до фарбування

Перш ніж приступати до фарбування брів, потрібно підготуватися. По-перше, чисту басму практично ніколи не використовують, оскільки вона дає несподівані і не природні кольори. Краще застосовувати складу з басми і хни: суміш двох натуральних компонентів дозволить отримати красиві відтінок темного, при бажанні його можна підкоригувати, і при цьому така процедура буде корисною для волосся.

По-друге, потрібно заздалегідь приготувати матеріали та інструменти для фарбування брів в домашніх умовах.

Серед них повинні бути:

 • ємність для змішування басми і хни;
 • тонка пензлик або ватяна паличка;
 • жирний крем;
 • велике дзеркало біля гарного освітлення;
 • ватяні диски або серветки.

Третім важливим моментом перед фарбуванням брів має бути отримання потрібної суміші басми і хни, щоб домогтися бажаного відтінку. При цьому слід дотримуватися пропорції кожного компонента:

 • глибокий чорний колір виходить, якщо взяти 2 частини басми і одну частину хни;
 • у рівних кількостях обидва інгредієнта дають темно-коричневий відтінок;
 • щоб отримати більш світлий тон, майже бронзовий, що потрібно взяти в два рази більше, ніж басми.

Взявши потрібні пропорції, потрібно змішати обидва порошку з водою до утворення консистенції жирної сметани. Суміш повинна бути без грудочок і легко наноситься на поверхню шкіри і волосся. Щоб підсилити дію фарбувальних речовин, до складу можна додати крапельку лимонного соку.

Правильна підготовка дасть можливість грамотно провести весь процес фарбування брів в домашніх умовах. Коли все буде під рукою, не доведеться відволікатися і переживати, що не вистачає якогось інструменту. Тому особливо в перший раз потрібно ретельно готуватися до процедури.

Послідовність фарбування

Коли готові всі матеріали та інструменти, можна приступати до домашньої фарбування брів. Процедура складається з таких етапів:

 1. Шкіра над верхнім століттям протирають лосьйоном для знежирення і кращого зчеплення фарби з його поверхнею.
 2. Коли лосьйон підсохне, на ділянки шкіри навколо брови потрібно нанести крем, це допоможе запобігти розтікання складу і уникнути фарбування шкіри поруч з волосинками.
 3. За допомогою пензлика або ватної палички акуратно нанести суміш на дугу. Важливо розуміти, що шкіра під волосинками теж трохи прокрасится в коричневий колір, тому лінію потрібно вести рівне, витримуючи потрібну форму.
 4. На бровах суміш потрібно залишити хоча б на годину. Якщо хочеться отримати темний колір, доведеться витримати 90 хвилин.
 5. Після закінчення потрібного часу фарбу потрібно змити. Часто одного разу буває достатньо, щоб отримати бажаний колір, який протримається кілька тижнів, а можливо навіть до місяця.

У перший раз фарбувати власні брови басмою будинку буде незвично і незручно, весь процес займе досить багато часу. Але навчившись і продовжуючи робити це самостійно, кожна дівчина зможе домогтися бажаного ефекту і не витрачати час і гроші на відвідування салону.

Басма або спеціальні фарби

Наважуючись спробувати фарбувати брови в домашніх умовах, багато дівчат сумніваються, що краще вибрати – спеціальну готову фарбу або натуральний природний порошок. Спеціальні засоби хороші тим, що вони вже готові для використання, і дають конкретний колір, в залежності від обраного тюбика. Басму для фарбування потрібно змішати з спеку і приготувати, але при цьому вона володіє ще і корисними властивостями для волосся.

Регулярне використання фарб для брів истончает їх і послаблює структуру волосся, тоді як застосування суміші басми і хни впливає по-іншому:

 • відновлюється структура волосся;
 • брови з часом стає густішим, щільніше і красивіше;
 • волосинки ростуть швидше, тому при бажанні можна буде змінювати форму брів.

Тому використання хни і басми для фарбування брів дозволить не тільки отримати гарний природний відтінок, але і зберегти їх привабливість на довгі роки. Тоді як жінки, регулярно застосовують хімічні фарби до певного віку взагалі залишаються без брів і змушені вдаватися до татуажу. Ще одним істотним плюсом домашньої процедури є те, що її можна провести в будь-який зручний час, не записуючись в салон до майстра. Крім того, робити це самостійно набагато дешевше, ніж платити фахівця.

Таким чином, фарбування брів басмою в домашніх умовах не представляє особливої складності, якщо до процесу грамотно підготуватися і виконати всі рекомендації. Кілька домашніх процедур допоможуть добитися хорошого ефекту: брови будуть рівненькі і рівномірно прокрашенние. А корисні властивості басми і хни дозволять зберегти їх привабливість на довгі роки.

Залишити коментар