Фанти для веселої компанії дорослих за столом

Це веселе розвага набуло особливої популярності пару століть назад, хоча мало дещо інший вигляд, ніж сьогодні. Гра у фанти починалася з розгадок шарад, після чого не зуміли дати правильну відповідь учасники здавали будь-який предмет в загальну касу і після виконували завдання, які їм видавав ведучий вечора. Сьогодні першу частину гри нерідко опускають, але навіть при виконанні другої половини жартівливі лотереї в компанії проводити дуже весело – це відмінна розвага і для дорослих, і для дітей.

Як проходить гра?

Якщо вивчати процес докладно, варто піти від самих витоків. У грі може брати участь будь-яка кількість осіб, але чим більше, тим цікавіше процес, оскільки стає складніше вгадати, кому саме випаде наступне завдання. Методом жеребкування визначається ведучий: він буде спостерігачем, його посада переходить за бажанням: фанти – не гра на результат, а насолода процесом. Головна каверза полягає в тому, що людина, що придумала комусь витончене завдання, може отримати його сам.

  1. Якщо використовувати першу частину, то спочатку всім учасникам пропонується розгадати задачку, причому, кожен отримує свою. Той, хто не впорався і не зміг дати правильну відповідь, повинен віддати провідному будь-яку дрібну річ. Це можуть бути запонки, ручка, годинник, брошку і т. д. Важливо, щоб у учасників ці речі не збігалися, інакше буде складно ідентифікувати власника в процесі основного етапу.
  2. Якщо ви хочете, щоб у виконанні жартівливих завдань брали участь усі, ведучому треба взяти у кожного присутнього будь-яку річ, не проводячи попередній відбір. Ті, хто не здав, будуть простими спостерігачами.
  3. Предмет, який опинився під влади ведучого – заставу, який потрібно викуповувати. Для цього ведучий перемішує все, що вилучив, у великому капелюсі, мішку чи навіть чаші. Головне, щоб не було видно, де яку річ. Після цього ведучий довільно витягує те, що першим потрапило під руку, але не показує іншим.
  4. Лунає питання: «Що зробити цьому фанту?» у будь-якій його варіації. Учасники вроздріб пропонують свої версії, або озвучується дію з заздалегідь підготовленого списку. Ведучий демонструє выуженную річ, і її власник повинен здійснити те, що йому запропонували.

В моменті озвучування задачки для викупу є кілька варіантів розвитку подій. Завдання придумують колективно перед початком гри і записують у порядку черги; учасники по ланцюжку придумують по одному завданню, не знаючи, кому воно трапиться; завдання потрібно ще знайти – тобто весь набір спочатку пишуть на окремих папірцях і ховають десь у кімнаті, в якій проводиться гра. На цьому, звичайно ж, схеми дій не закінчуються – Ви завжди можете вигадати щось своє.

Як придумати смішні завдання для гри у фанти?

Що стосується головної частини, то тут все залежить від складу учасників, а також характеристики вечора.

  • Дітям можна придумати легкі і смішні завдання. Наприклад, озвучити будь-яке відоме тварину чи птаха, зачитати вірш, змінивши деякі слова, намалювати портрет, розіграти німу сценку, скласти коротку веселю історію за 5 хвилин, розсмішити ведучого або когось із соигроков, відповісти на кілька запитань, уникаючи відповідей «так» і «ні», завмерти, поки інші будуть намагатися «розморозити» фанта.

Основна маса дитячих завдань націлена не тільки на те, щоб добре провести час, але і на розвиток певних навичок і якостей – артистизм, вміння зорієнтуватися в умовах браку часу і мінімуму ресурсів, і т. д. Ці завдання можна використовувати і для дітей младшешкольного віку, і для підлітків, і навіть для студентів.

  • Якщо потрібні фанти для дорослої компанії за столом, задачки можуть бути складніше, в деякому роді навіть витонченішими. Наприклад, взяти той же самий предмет і спробувати його «продати» за допомогою соблазняющей реклами кому-небудь з учасників, або приміряти на себе роль прискіпливого журналіста.

Ступінь каверзности залежить лише від характеру та прагнень присутніх: те, що для когось лише гостра жарт, для іншого може стати приводом до образу. Враховуйте, що серед завдань, навіть якщо це фанти з приколами, не повинно бути нічого, що може зачепити особисті якості людини, безпосередньо вказати на його недоліки, якимось чином принизити.

Залишити коментар