Препарат Етамзілат при вагітності: опис, призначення, інструкція

Одним із препаратів, який дозволяється для лікування різних патологій під час вагітності, є Етамзілат. Проте до його прийому потрібен ряд свідчень, так як вживання будь-яких медикаментозних засобів в першому триместрі не рекомендується, воно можливо тільки, якщо цього вимагає ситуація.

Етамзілат пі вагітності на ранніх термінах (друга назва «Дицинон») призначається при початку кровотеч і підозрі на загрозу викидня. Однак потрібно знати, які є заборони до прийому і побічні ефекти.

Опис і склад препарату, основні показання до застосування в період вагітності

Розглянутий медикаментозний препарат при патологічних явищах сприяє поліпшенню стану капілярів, підвищує їх проникність, підвищує стійкість мікросудин, має кровоспинну дію. Його відносять до категорії «ангіопротектори» і «коагулянти».

Фахівці призначають Етамзілат, що випускається у вигляді уколів або таблеток, тільки при необхідності, якщо станом здоров’я вагітної жінки загрожує небезпека.

Лікарський засіб покращує адгезію тромбоцитів, згортання крові. Інструкція по застосуванню вказує на можливість застосування при різних патологіях, що виявляються підвищеним плином крові. Активний компонент препарату – етамзілат натрію.

Саме завдяки його дії – зупинки кровотечі – препарат чинить позитивний вплив на організм під час ранніх термінів вагітності. Це відбувається із-за здатності до зміцнення стінок судин, «скріплення» тромбоцитів, звуження просвітів судин.

Етамзілат натрію при вагітності починає діяти через годину після прийому ліків у вигляді таблеток або ж через кілька хвилин після того, як препарат введений внутрішньом’язово. У більшості випадків лікар призначає відповідне лікування при хірургічних втручаннях з метою зупинки кровотеч, при виникненні течії крові в кишечнику або ж матці.

До кінця не з’ясовано, чи небезпечний медикамент для плода і несе загрозу для розвитку дитини. Незважаючи на це, ще не виявлено негативних дій, виникнення яких спонукав би Етамзілат.

При виникненні загрози викидня, появі у вагітної жінки виділень кровянистого характеру призначають ліки з метою контролю над згортанням крові. Саме рясні кровотечі можуть привести до викидня, а причина їх виникнення – звуження родових шляхів, передлежання плаценти або її відшарування.

Виправити ситуацію можуть уколи Етамзілата при вагітності на ранніх термінах у комплексі з прийомом прогестерону, відсутністю стресу і спокійним режимом дня (краще всього – постільною).

Дозування, правила прийому, тривалість курсу

При появі виділень кровянистого кольору слід негайно викликати швидку допомогу і не вживати жодних дій самостійно. Етамзілат при вагітності ніколи не призначається як єдиний засіб для усунення проблеми – тільки в комплексі з іншими препаратами. Як правило, це групи вітамінів, гормонів, седативних засобів.

Етамзілат, інструкція щодо застосування при вагітності якого дає багато корисної інформації, не може бути призначений тільки для профілактики, це сильне ліки.

Найчастіше лікар приймає рішення про призначення препарату в наступних випадках:

 • При неповному передлежанні плаценти;
 • Різної інтенсивності течії крові;
 • Відшарування плодового яйця;
 • При діагностуванні гематом;
 • Загрози викидня.

Етамзілат під час вагітності необхідно пити по 1 таблетці протягом 3 днів. Рекомендована частота – 3 рази на добу, дозування таблетки – 250 мг. Однак це відомості, які дає інструкція, точний графік прийому, тривалість курсу визначаються тільки в жіночій консультації. Зазвичай лікар проводить ряд обстежень. Виявляє загальну картину хвороби і орієнтується на стан вагітної жінки.

Кровоспинний засіб може бути призначено не тільки на ранній стадії протікання вагітності, але і у 2 і 3 триместрах. Якщо є необхідність у проведенні курсу, то жінка не повинна боятися ускладнень. Небезпека прийому препарату мінімальна, а вагітність буде при цьому збережена.

Активно діяти компонент медикаменту починає через пару годин після вживання. Ефект зберігається близько 6 годин. Однак якщо гінеколог порекомендував тривале лікування, то результат зберігається мінімум 1 тиждень.

У більшості випадків вагітній жінці рекомендується лікування в стаціонарних умовах, де можливо відстеження результатів від прийому додаткових медикаментів і препарату Етамзілат.

Інструкція по застосуванню (уколи при вагітності і таблетки) дає можливість зрозуміти, яким чином, засіб діє на організм, якогось позитивного ефекту можна добитися від терапії. Основні з них – припинення кровотечі, відновлення згортання, циркуляції крові.

Орієнтовна вартість даного препарату в таблетках становить 80 грн. за 10 таблеток. Однак ціна безпосередньо залежить від типу аптеки, її місця розташування. Розчини по 2 мл для внутрішньом’язового введення в кількості 10 шт. обійдуться десь в 170 р. Крім того, вагітна жінка повинна враховувати, що у медикаменту є і друга назва, питати ліки у фармацевта можна і по ньому (Дицинон).

Наявні протипоказання

Якщо виникає реальна загроза переривання вагітності, основним симптомом якої є втрата крові, то гінеколог призначає курс Етамзілата. Але не кожна жінка в цей період може сподіватися на корекцію патологічного стану за допомогою лікування медикаментом.

Етамзілат в збереженні вагітності відіграє важливу роль, однак є ряд обмежень по застосуванню, з-за яких від препарату варто відмовитися:

 • Тромбози;
 • Варикозна недостатність;
 • Порушення пігментації;
 • Індивідуальна непереносимість основного компонента;
 • Підвищена проникність судин;
 • Патології крові.

З особливою обережність до прийому ліків слід поставитися під час активного формування систем і органів плоду, тобто на ранніх термінах вагітності. Самостійно призначати і пити ліки суворо забороняється.

Негативні явища від прийому препарату

Кровоспинний Етамзілат при вагітності може викликати ряд побічних ефектів, з-за яких може значно погіршитися стан жінки.

Основні з них:

 • Тромбоемболія як результат відхилення функціонування серцево-судинної системи, також можлива гіпотензія артеріального типу;
 • Виникнення алергії, яка може проявлятися у вигляді набряків, кропив’янки, висипів по всьому тілу або ж анафілактичного шоку;
 • Болі в області спини;
 • Парестезія, біль у голові, запаморочення, симптоми, які свідчать про порушення нервової системи;
 • Бронхоспазм;
 • Сильний жар;
 • Якщо використовуються у лікуванні таблетки Етамзілат (уколи при вагітності не викликають подібних порушень), то не виключена негативна реакція з боку системи травлення – біль, позиви до блювоти і мучающая нудота, сильне печіння в шлунку;
 • Порфирія гострого характеру.

Уникнути виникнення небезпечних ситуацій у досить непростий для жінки період можна, якщо уважно поставитися до стану свого здоров’я.

При виникненні підозрілих симптомів, не характерних для здорової людини, не потрібно відкладати відвідування гінеколога. Фахівець підкаже, які заходи прийняти і якими препаратами можна лікуватися без шкоди для малюка і майбутньої мами.

Залишити коментар