Ессенціале форте при вагітності

Токсикоз псує життя багатьом вагітним. Для позбавлення від такої напасті гінекологи часто прописують своїм пацієнткам ессенціале форте.

Але деякі жінки сумніваються, чи безпечно пити його при вагітності. Чи можна довірити цього препарату своє здоров’я і життя малюка? Давайте розбиратися.

Зірка екрану або помічник при вагітності: на що здатний Есенціале?

Ессенціале форте і його більш молодий «родич» Есенціале Н – відомі гепатопротекторні засоби, які виробляються німецькою компанією «А. Наттерманн енд Сіе ГмбХ». Вони призначені для профілактики і лікування захворювань печінки. Їх діюча речовина (есенціальні фосфоліпіди) активно в лікуванні гепатоцитів (клітин печінки), а для вагітних важливо те, що воно нормалізує фетоплацентарний кровообіг і запобігає пошкодження плаценти.

При вагітності печінка жінки, як і інші органи, змушена працювати в напруженому режимі. Щоб допомогти їй впоратися з підвищеними навантаженнями, попередити жирове переродження її клітин, зменшити неприємні симптоми токсикозу і запобігти гестоз, у цей відповідальний період і призначають Ессенціале форте. При вагітності його можна приймати абсолютно безбоязно. Це на 100% натуральний препарат, тому він анітрохи не зашкодить майбутньої мами і її малюка. Його дозволено використовувати з перших тижнів зачаття і до самих пологів (а іноді і після них). Тим не менш, ні таблетовані форми, ні розчин для ін’єкцій при вагітності не слід приймати на свій розсуд — тільки з дозволу лікаря.

Ессенціале форте (а також препарат «Н») не має протипоказань, пов’язаних з особливим становищем жінки. При вагітності його заборонено використовувати лише в єдиному випадку індивідуальної непереносимості компонентів.

Спеціально для майбутніх мам: як приймати Есенціале, якщо чекаєш дитину?

Ліки виробляється у таблетках і ампулах. Перші продаються вільно, другі, призначені для внутрішньовенного введення, можна придбати тільки за рецептом. Есенціале в уколах діє сильніше.

Есенціале Н випускається в капсулах, всередині яких знаходиться пастоподібна маса. Вона складається з фосфоліпідів із соєвих бобів, які позитивно впливають на роботу гепатоцитів, покращують здатність печінки звільняти організм від токсинів і надають їй підтримку. Препарат усуває нудоту і блювотні позиви, відновлює цілісність клітин печінки, знижує ступінь інтоксикації, а отже, запобігає попадання отруйних речовин до немовляти.

Ессенціале форте Н і Ессенціале форте в таблетках при вагітності слід приймати таким чином: капсули необхідно проковтнути цілою, не розжовуючи та не розламуючи, в процесі прийому їжі. Запити водою або іншою рідиною (крім кави і какао) в кількості 250 мл, без додавання цукру. Стандартна дозування – 1-2 капсули на 1 прийом. Приймати препарат необхідно 3 р. в день. Тривалість лікування встановлює лікар.

Важливо! Якщо вага вагітної нижче 43 кг, то потрібна корекція дози.

Еssentiale у вигляді крапельниць або розчину для внутрішньовенних ін’єкцій слід вводити дуже повільно, причому його заборонено змішувати в одному шприці з іншими ліками. Якщо препарат призначений з метою профілактики, то добова доза для вагітних становить 5-10 мл У важких випадках її збільшують до 10-20 мл, а об’єм розчину на одну ін’єкцію не повинен превышать10 мл. Якщо його вводять у вигляді крапельниці, то розводять у пропорції 1:1 з кров’ю жінки. Максимальна тривалість лікування становить 10 діб.

Важливо! Категорично заборонено вводити Есенціале в м’яз, тому що це може спровокувати важкі алергічні реакції. Використовувати таку форму дозволено тільки в умовах стаціонару.

Можуть бути побічні реакції?

Так як препарат створений на базі натуральних компонентів, вагітні можуть не переживати із-за того, що він спровокує небажані ефекти. Як показує статистика, побічні дії фіксуються виключно рідко — лише у 1% жінок, що виношують дитину. Зазвичай негативні наслідки його прийому виражаються такими симптомами:

  • невиражена біль у животі;
  • розлад випорожнення (діарея);
  • алергічна висипка на шкірі, свербіж.

Допоможе Есенціале забути про токсикоз?

Має сенс приймати Ессенціале форте при вагітності? Відгуки показують, що жінки між собою називають цей гепатопротектор «вітаміни для печінки».

У більшості випадків майбутні матусі оцінюють його позитивно. Особливо добре про нього відгукуються ті, хто страждає токсикозом, адже це ліки вже на 2-3 день від початку прийому знімає напади нудоти. Воно справляється навіть з важким токсикозом, який супроводжується неприборканою блювотою, коли «не можеш ні їсти, ні пити». На думку пацієнток, воно вкрай необхідно, і тим, у кого «таблеткова» вагітність або проблеми з печінкою. Після прийому Есенціале печінкові проби стають набагато краще.

Але, звичайно, Есенціале не панацея. Деяким він не допоміг позбутися від токсикозу. Як пишуть жінки, «коштує дорого, а від нього взагалі немає ніякого сенсу». Правда, таких відгуків набагато менше.

Багато гінекологи вважають, що Ессенціале форте — найкращий і найбезпечніший препарат при вагітності від токсикозу.

Дуже часто розрекламовані ліки на ділі виявляється зовсім не таким ефективним, як його підносять з екранів телевізорів. Що стосується Есенціале, то за кордоном його репутація набагато гірше, ніж у нашій країні (а в США його взагалі вважають БАДом). Але жінки, які на своєму досвіді перевірили його «здібності», впевнені: він допомагає. Тому якщо лікар прописав вагітної такий гепатопротектор, то навряд чи варто відмовлятися від його прийому.

Залишити коментар