Еспандер для рук: користь

Кистьовий еспандер – це тренажер, призначений для тренування м’язів руки. Зустрічаються різні конструкції спортивного інвентарю, вибір якої залежить від віку людини і фізичних можливостей.

Які м’язи розвиває кистьовий еспандер? Який характер вправ для рук з використанням цього тренажера? Кому і чому потрібні ці тренування? Чи може завдати шкоди? На ці та інші питання спробуємо дати розгорнуту відповідь.

Які м’язи розвиває еспандер кистьовий?

В залежності від конструкції спортивного снаряда визначається і характер тренувань. Відходячи трохи вбік, зауважимо, що крім китичних, бувають і плечові еспандери, що теж розрізняються за моделями, жорсткості, впливу на характерні групи м’язів. Так еспандер для рук дитячий у вигляді гумового пружного кільця або м’ячика призначений для тренування м’язів кисті та передпліччя. По силі снаряд може бути незначною жорсткості (5-25 кг) або значною – до 160 кг

У пружинних эспандерах основні елементи сили металеві. Цей снаряд менш травматичний і призначений для більш професійних тренувань. Ручними тренажерами користуються спортсмени, чий вид діяльності пов’язаний з виконанням завдань руками: метання снаряда, стрільба з лука, теніс, бадмінтон, волейбол, штанга. Варто сказати, що в бодібілдингу кистьовий еспандер чи не єдиний тренажер, що дозволяє розвивати м’язи передпліч.

Кистьовий еспандер дозволяє тренувати:

  • м’язи кисті;
  • передню групу м’язів передпліччя;
  • пальці;
  • флексоры зап’ястя.

Вправи з еспандером для рук проходять ефективно, якщо:

  • снаряд підібраний правильно (по жорсткості, розміром, зручності використання), жорсткість з часом можна збільшити;
  • виконана розминка;
  • виконано не менше 10-15 наполегливих стискань еспандера за раз;
  • скоєно кілька підходів з короткими перервами між;
  • дотримується режим тренувань: новачкам треба дати час на відновлення м’язів (пару днів), професійні спортсмени займаються щоденно в кінці основної тренування.

Кому корисно займатися?

Професійне використання ручного тренажера зрозуміло. Дитячий еспандер для рук – відмінний домашній тренажер. Він не громіздкий, не дуже жорсткий порівняно з професійними снарядами. З ним дитині возитися дуже цікаво, так як малюк одночасно і грає, і тренується. Тільки покажіть йому, як робити вправу правильно.

Ручні еспандери рекомендовані людям, що перенесли травму (в період реабілітації і відновлення м’язових функцій). Вкрай бажано користуватися людям з порушеннями периферичного кровообігу, хворобами судин, суглобів, гіпертонікам, при порушеннях сну та психосоматики. Тим, хто веде малорухливий, сидячий спосіб життя: стимулювання кровообігу організму в цілому сприяє посиленню мозкової активності. І, звичайно ж, школярам, студентам, людям, які займаються розумовою працею.

Позитивні і негативні фактори тренувань

Тренуючи лише певні групи м’язів, вдається поліпшити стан усього організму. Фізичні навантаження дозволяють привести м’язи в тонус, стимулює кровообіг, покращує стан шкіри рук. Регулярне використання тренажера обернеться підвищенням працездатності, зміцненням рукостискання, хватки. Як і інші види фізичних навантажень, вправи з еспандером підтримують імунітет, сприяють посиленню метаболічних процесів. Що в свою чергу може привести до втрати ваги.

Про шкоду тренувань з еспандером відомо мало. Хіба що, неправильно підібрана жорсткість снаряда або занадто різкі потуги можуть викликати травмування зап’ястя. Неякісні пружинні кистьові еспандери можуть зламатися під час занять, що також загрожує пошкодженням руки внаслідок отскочившей пружини.

Маленький, нехитрий кистьовий еспандер повинен бути у кожного вдома. З його допомогою можна завжди залишатися у формі. Тим більше, що для занять не треба створювати спеціальних умов.

Залишити коментар