Епіляція під час вагітності: можна чи ні?

Вагітність – особливий стан жінки. Майбутня мама прагне уникнути усього, що може заподіяти шкоду здоров’ю малюка або ставить під загрозу саму вагітність. Невипадково питання про можливість проведення епіляції при вагітності бурхливо обговорюється лікарями-гінекологами. Думка фахівців з цього питання, а також рекомендації щодо проведення у вагітних процедур по видаленню волосся, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Бажання виглядати доглянутою і красивою особливо велика, коли жінка перебуває в очікуванні появи дитини на світ. Багато років гінекологи забороняли будь-які маніпуляції зі своєю зовнішністю під час вагітності. Не можна було фарбувати волосся, робити хімічну завивку і ряд інших процедур. Ці заборони і зараз мають під собою вагомі підстави.

Часто засоби для догляду містять хімічні елементи, здатні викликати алергію або токсикоз. Отже, вагітним можна використовувати тільки ті засоби догляду, які не викликають ускладнень і побічних ефектів.

Особливо актуальний такий підхід для поведінки епіляції під час вагітності.

На якому терміні можна?

Епіляція – це видалення різними способами небажаних на тілі волосся. Процедура покликана видалити не тільки волосся, але і їх коріння, що забезпечує відсутність рослинності на досить довгий термін.

Лікарями-гінекологами давно відзначені деякі особливості процесів, що відбуваються в організмі майбутньої мами:

 • посилений ріст волосяного покриву, пов’язане зі зміною гормонального фону жінки;
 • підвищення чутливості до болю;
 • виникнення варикозного розширення вен і набряки ніг;
 • ослаблення загального імунітету.

Всі ці фактори змушують поставитись до видаленню волосся у вагітних з особливою обережністю.

Звичайно ж, вагітним не варто зовсім відмовлятися від догляду за собою. Особливо це стосується зони бікіні. Під час вагітності видалення волосся з інтимних місць – питання не тільки краси і доглянутості, але і особистої гігієни.

Гінекологи вказують на те, що можливість проведення процедури без побічних ефектів неоднакова на різних строках вагітності.

Вище вже було сказано, що багато вагітні жінки гостріше відчувають біль. Біль може викликати тонус матки і поставити під загрозу саму вагітність. Особливо небезпечно це в перші 12 тижнів вагітності. Тому на ранніх термінах не слід застосовувати епіляцію. Якщо все ж є необхідність обов’язково видалити зайве волосся на тілі, використовуйте більш щадний метод депіляції.

Другий триместр – більш відповідний час для маніпуляції. У ці терміни жінка стає менш чутливою до болю та можна проводити процедури з видалення непотрібної рослинності.

Робити епіляцію можна і на пізніх термінах, природно, дотримуючись обережності і вибираючи щадні методи.

Коли не можна?

Існують строгі протипоказання для проведення процедур по видаленню волосся у вагітних. До них відносяться:

 • подразнення та ушкодження шкіри в зоні проведення процедури;
 • алергічні реакції, в тому числі і на компоненти, що застосовуються у складах для маніпуляції;
 • герпес у стадії загострення;
 • інфекційні захворювання;
 • цукровий діабет;
 • психічні розлади та стан стресу;
 • токсикоз;
 • знаходження матки в тонусі і загроза викидня.

У цих випадках маніпуляція категорично заборонена. Майбутня мама повинна обов’язково пам’ятати, що порушуючи цю заборону, вона ставить під загрозу життя і здоров’я свого малюка.

Безпечні способи

Отже, на питання: «чи Можна під час вагітності робити епіляцію?» багатьма лікарями-гінекологами дається позитивна відповідь. Але, не всі методи підходять для майбутньої мами. Розглянемо найбільш безпечні з них:

Біоепіляція. Це процедура видалення зайвої рослинності за допомогою воску, карамелі ( шугарінг), фитосмолы. Процедура досить болюча, тому її не варто застосовувати на ранніх термінах. Найбільш популярне видалення волосся за допомогою воску. Цей спосіб дає стійкий результат на довгий час.

Жінка не потребує повторенні маніпуляцій протягом декількох місяців. При вагітності воскова епіляція підходить для проведення у другому і третьому триместрі. З її допомогою можна позбутися від волосся на ногах, руках, у пахвах.

При великій рослинності процедура досить болюча. Віск слід застосовувати з обережністю для зони бікіні. При підвищеній чутливості до болю варто зовсім відмовитися від використання воску в цій зоні.

Протипоказана маніпуляція при варикозному розширенні вен. Епіляція за допомогою карамелі або фитосмолы може замінити воскову, так як багатьма жінками вона сприймається, як менш болюча.

Епілятор. Прилад для самостійного видалення небажаної рослинності на тілі. Серед плюсів цього методу доступність процедури. Її можна провести самостійно в домашніх умовах.

Для вагітних цей спосіб несе небезпеку в тому, що викликає досить сильні больові відчуття. Тому його не можна використовувати при загрозі викидня або поганому самопочутті. Не підходить він і для того, щоб зробити епіляцію вагітної в зоні бікіні.

Методи, які не підходять для вагітних

 • Електроепіляція. Один з найбільш ефективних способів видалення зайвої рослинності. Волосяні фолікули руйнуються з допомогою слабкого розряду електричного струму. Допоміжний ефект дає використання високої температури і луги. Все це дозволяє позбутися від волосся на тривалий час. Процедура категорично заборонено вагітним. Причина – хворобливість і велика тривалість, а також вплив електричного струму, здатний перервати виношування дитини;
 • Лазерна епіляція також протипоказана майбутнім мамам. Хоча є думки, що лазерна епіляція припустима при вагітності, якщо при цьому дотримуватись особливої обережності. При відносній безболісності методу, він таїть певну небезпеку для мами і плоду. Знищення волосяного фолікула досягається шляхом впливу лазерного променя високої температури. Це може викликати опік і стрес у жінки зі всіма витікаючими негативними наслідками.
 • Фотоепіляція. Новий метод, заснований на знищення фолікул з допомогою фотоспалахи та запобігання їх подальшого зростання. Вагітним не підходить тому, що практично не вивчений. Не відомо його вплив на організм матері і плоду.

Депіляція

Видалення волосся за допомогою бритви або спеціальних кремів. Цей спосіб найбільш щадний і не має протипоказань для вагітних. До плюсів депіляції відносяться: безболісність і доступність, відсутність побічних ефектів і загроз для малюка.

Її можна робити на будь-якому терміні вагітності. До незручностей процедури віднесемо: швидке відростання збритого волосків, подразнення в зоні бікіні.

Для того щоб мінімізувати неприємний ефект перед голінням прийміть теплий душ, використовуйте спеціальні жіночі верстати і заспокійливі креми. Ще одна корисна порада: перед використанням крему для депіляції або пом’якшує, зволожуючого засобу, проведіть тест на алергічну реакцію. Це допоможе уникнути неприємних наслідків процедури.

Робити чи маніпуляцію вагітним?

Часи, коли вагітність вважалася станом на кшталт хвороби, давно канули в минуле. В даний час майбутні мами ведуть активний спосіб життя, займаються спортом, доглядають за собою. Такі питання, як косметичні процедури, «синдром гніздування у вагітних», заняття спортом і фітнесом широко обговорюються фахівцями і самими вагітними.

Так, чи можна робити епіляцію під час вагітності? Звичайно, робити. Але підходити до цієї процедури розумно і обережно. Адже турбота про своє здоров’я і безпеку малюка – головна турбота матері. Будьте здорові!

Залишити коментар