Епіген спрей при вагітності

Кандидоз у майбутньої мами – не просто дрібна неприємність, а справжня проблема. Адже більшість препаратів для усунення цієї грибкової інфекції володіють токсичною дією, тобто заборонені.

Для боротьби з такою недугою при вагітності гінекологи рекомендують Епіген спрей. Наскільки він безпечний, ефективний і як ним скористатися?

Незвичайні можливості звичайної солодки

Одне з найулюбленіших рослин з арсеналу зеленої аптеки – солодка. Її лікувальні «здібності» широко використовує і традиційна медицина. Це рослина активізує імунні сили організму, не даючи вірусів і інших інфекцій руйнувати здоров’я людини.

В його корені присутній сильнодіючий елемент – гліціррізіновая кислота. Вчені виявили, що вона ефективна проти вірусу герпесу, папіломи, цитомегаловірусу. Фармацевтична компанія з Іспанії «Хеминова Інтернасьональ С. А.» вирішила використати цю унікальну властивість солодки для виробництва засобів серії «Епіген Інтим». Більш того, фахівці цієї фірми знайшли спосіб посилити терапевтичні можливості глицирризиновой кислоти: вони створили «активовану солодку».

Эпиген у формі спрею застосовується у гінекології (у тому числі при вагітності пацієнток) вже більше десяти років. Він використовується зовнішньо, ефективно знімає запалення, зупиняє розвиток вірусів, прискорює загоєння тканин, чинить протисвербіжну дію, сприяє виробленню власного інтерферону. Так як цей препарат створений на базі натуральних компонентів і застосовується місцево, він не потрапляє в системний кровотік і не впливає на перебіг вагітності і розвиток плоду. Тому його часто призначають жінкам, виношує малюка, навіть у 1 триместрі.

Чим він допоможе?

Як стверджують акушери-гінекологи, для призначення спрею Епіген при вагітності її тривалість не має вирішального значення. Його дозволено використовувати і на ранніх термінах, і перед самими пологами. Безпека препарату для такої категорії пацієнток підтверджена клінічними випробуваннями, які проводились у НДІ акушерства і гінекології Санкт-Петербурга.

Спрей показаний для лікування та недопущення захворювань, спровокованих ВПЛ, вірусом герпесу, цитомегаловірусом, кандидозного вульвовагініту, неспецифічного кольпіту і бактеріального вагінозу, а також для попередження ерозій, ектопії, дисплазії, кондилом.

Як використовувати «жіночий тонік»?

Частоту і тривалість застосування спрею Епіген визначає лікар. Інструкція містить лише стандартні рекомендації про те, як використовувати його при вагітності. Вони такі:

 • при генітальному герпесі або захворюваннях, викликаних цитомегаловирусами, – розпилювати препарат 5 г. на добу на уражене місце. Курс — не більше 2 тижнів;
 • при вагінітах, вагінозі і від молочниці при вагітності Епіген спрей призначається за схемою в день по 3-4 впорскування. Лікуватися пропонується 7-20 діб;
 • при зараженні оперізувальний лишай (Varicella zoster) або вірусом Herpes simplex (тип 1 і 2) – щодня 6 застосувань протягом 5 днів;
 • якщо жінку турбує сухість або інші неприємні відчуття в статевих органах – 2 р. в день від 2 до 4 тижнів;
 • для санації пологових шляхів (напередодні пологів – на 37-38 тижні) і в превентивних цілях в будь-якому триместрі – шестиразове щоденне застосування протягом 5 днів.

Важливо! Щоб уникнути появи алергічної реакції, перед тим як використовувати засіб, рекомендується влаштувати пробне розпилювання. Потрібно обробити зону зап’ястя — якщо через 2 години в цьому місці не виявилося почервонінь, немає свербежу та інших ознак алергії, то можна використовувати спрей за призначенням.

Тонкощі процедури: технологія застосування спрею

Процедуру треба проводити так:

 • перед тим як використовувати спрей, слід кілька разів потрясти балончик;
 • для інтравагінального застосування треба прийняти горизонтальне положення, для зовнішнього можна стояти;
 • при розпиленні складу флакон тримати строго вертикально;
 • оброблювану область попередньо очистити, використовуючи який-небудь засіб для інтимної гігієни (краще Епіген Інтим);
 • утримуючи балон на відстані 4-5 см від ураженої зони, розпорошити засіб 1-2 натисканням на кнопку пульверизатора;
 • для застосування всередину піхви при сильній молочниці скористатися спеціальною насадкою, яка додається до спрею. При такому способі виконувати маніпуляції 2 г. в день.

Важливо! До та після кожного використання насадку слід добре промити кип’яченою водою з милом і висушити. Тримати в пластиковому зіп-пакеті.

Перевірено на практиці: що кажуть про Епіген жінки в цікавому положенні?

Спрей Епіген коштує досить дорого (близько 700-1000 руб. за 15 мл), але досить почитати відгуки, які залишають жінки, які тестували його при вагітності, щоб зробити висновок: це вкрай необхідний препарат для тих, хто зібрався поповнити ряди «пузіков». Адже в такому стані імунітет дуже погано виконує захисну функцію, а значить, молочниця може нагрянути в будь-який момент. Жінки пишуть, що при перших же ознаках такий «гості» треба почати впорскувати спрей прямо «туди» — і через 3-4 дні ніяких симптомів кандидозу!

Позитивно оцінюють дію Епігену і для видалення кондилом. Деяким він допоміг уникнути припікання. Цей препарат ефективний при генітальному герпесі. Жінки стверджують, що він обов’язково повинен бути в аптечці вагітної. Причому, якщо судити з відгуків, побічних реакцій практично не спостерігається (із небажаних ефектів згадується тільки короткочасне печіння), а маленького флакончика вистачає на кілька місяців. Дами дають порада: так як спрей має темно-жовтий колір, при його використанні не слід забувати про щоденні прокладки.

Можна зустріти і негативні відгуки про препарат: він не справив ніякого ефекту. Але це, швидше, виняток.

 

З Епігеном у вагітних стало на одну проблему менше. Це безпечний засіб, яке не тільки зміцнить природний імунітет, нормалізує баланс мікрофлори, але ще й допоможе подолати серйозні вірусні інфекції. Воно не здатне заподіяти шкоду мамі і її дитині, але все ж таки, як і будь-яке інше ліки, майбутній мамі краще не застосовувати його без призначення.

Залишити коментар