Энтерофурил: від чого допомагають ліки?

Різноманітні кишкові інфекції входять в число лідируючих захворювань, пропускаючи вперед тільки респіраторні вірусні захворювання. Одним з ефективних ліків, що володіють вираженим протимікробну ефектом, є энтерофурил. Від чого допомагає цей препарат і як його приймають для досягнення результату?

Склад препарату, форми випуску

Энтерофурил, як вже було сказано, є протимікробним лікарським засобом, що відрізняються широким спектром дії. Основним активним елементом у його складі є ніфуроксазид.

Виробники випускають ліки у вигляді капсул і суспензії. Остання використовується переважно при лікуванні дітей, випускається у флаконах і забезпечена мірною ложечкою.

Капсули-таблетки мають непрозору тверду оболонку з желатину, всередині якої міститься спресована маса або порошок.

Стандартна частка активної речовини в капсулах становить 100 або 200 мг. В упаковках містяться блістери з фольги і плівки ПВХ, в яких запаяні капсули. Їх кількість залежить від дозування: так, в коробках з дозуванням 200 мг знаходиться два або чотири блістери, кожен з яких включає 8 капсул.

Для придбання Энтерофурила в аптеці не потрібний рецепт лікаря.

Фармакологічна дія ліки, показання до застосування

У Энтерофуриле міститься 5-нітрофурану, і його наявність обумовлює противодиарейное дію препарату. Приймаючи його, можна не тільки купірувати пронос, але і швидко вилікуватися від гострих кишкових інфекцій. Ліки ефективно стосовно великого переліку як патогенних, так і умовно-патогенних мікробів. При цьому у бактерій не розвивається звикання до ліків. Активна речовина викликає порушення синтезу білків у шкідливих мікроорганізмів.

Важливо, що Энтерофурил впливає тільки на патогенні мікроби, в його випадку відсутня адсорбція з кишечника, не виявляються системні ефекти. Компоненти ліки не всмоктуються в кров, а тому його можна застосовувати і для допомоги дітям. При прийомі препарату не відзначається дисбалансу мікрофлори кишечника, немає проявів дисбактеріозу. Більше того, в ряді випадків Энтерофурил навіть допомагає усуненню стафілококів, які у великій кількості утворюються в кишечнику при дисбактеріозі.

Володіючи такими властивостями, энтерофурил має наступні показання до застосування:

 • кишкова інфекція, що протікає в гострій формі;
 • діарея неясної етіології;
 • діарея, що виникає на фоні прийому протимікробних лікарських засобів;
 • хронічна діарея.

Якщо кишкова інфекція викликана гельмінтної інвазією, то ліки не призначається.

Протипоказання

Перед прийомом таблетки энтерофурила необхідно прочитати не тільки, від чого допомагає препарат і дозування, але і можливі протипоказання:

 • так як препарат містить нітрофурану, його не слід пити тим, у кого помічена підвищена чутливість до похідних цієї активної речовини;

 • не можна приймати ліки тим, кому заборонено вживати фруктозу і інші компоненти Энтерофурила, зокрема, крохмаль або сахарозу;
 • не дозволений прийом препарату дітям до одного місяця.

Побічний ефект – алергічні реакції, кропив’янка. При виникненні їх і будь-яких інших «нехороших» проявів прийом капсул слід відразу ж припиняти.

Як приймати Энтерофурил?

 • Хворим старше 7 років в добу можна приймати не більше 800 мг препарату. Тому треба рівномірно розподілити таблетки протягом дня, припустимо, 3-4 рази по одній капсулі по 200 мг.
 • Як приймати энтерофурил – до їжі або після, запивати водою чи ні? Немає ніякої залежності терапевтичної дії препарату від того, як людина буде його приймати – до трапези, під час або після. Це можна робити в будь-який час, керуючись власними уподобаннями і зручністю. Точно так само справа йде і з питанням, запивати таблетку чи ні. Єдине – капсулу не рекомендується дробити на частини, тому краще все ж при проковтуванні запити її водою.
 • Не можна приймати Энтерофурил одночасно з алкоголем. А якщо паралельно п’ються якісь сорбенти типу Смекти або Ентеросгелю, то потрібно обов’язково рознести час їх прийому, наприклад, випити Смекту, а потім через два-три години випити Энтерофурил.
 • Коли пацієнт приймає ці таблетки, втрачений об’єм солей і рідини не заповнюється. Тому важливо одночасно з Энтерофурилом приймати спеціальні розчини для того, щоб компенсувати втрачені обсяги цих речовин.
 • Якщо протягом половини доби діарея відсутня, то прийом Энтерофурила можна припинити. Для лікування інфекції зазвичай вистачає кількох днів (тижнів), але все залежить від тяжкості, специфіки захворювання, індивідуальних особливостей пацієнта.

Знаючи тепер, що таке энтерофурил і від чого він допомагає, можна швидко врятуватися від діареї і успішно вилікуватися від кишкових інфекцій. Головне – точно дотримуватися положень інструкції (особливо в частині дозування), не ігнорувати протипоказання і пильно стежити за самопочуттям, щоб швидко відреагувати на неприйняття ліки своїм організмом.

Залишити коментар