Економне меню на 7 днів: вчимося харчуватися раціонально

Повноцінне харчування – це важлива стаття витрат бюджету кожної сім’ї. По суті, це своєрідний тест молодої господині на предмет її економності, далекоглядності і раціональності. Економія на їжі не на шкоду здоров’ю і своїм смакам – це ціла наука, розібратися в якій допоможе ця публікація.

Кілька правил для справжніх господинь

Спочатку вам належить навчитися самостійно складати економне меню на тиждень, тримати під контролем залишки їжі в холодильній шафі, запасатися провіантом на зиму, уникати незапланованих візитів в супермаркет і на ринок.

До цього додається наступне:

 • кожен місяць складається точний перелік продуктів, і покупки здійснюються строго за нього;
 • в інтернеті потрібно моніторити всі акції та знижки, що відбуваються в супермаркетах вашого міста;
 • вирушаючи за провізією, попередньо добре поїжте;
 • вибір робіть без поспіху, порівнюйте і аналізуйте вартість і терміни придатності;
 • склавши економне меню на тиждень для своєї родини, всі закупівлі робіть тільки за списком. окремо допустимо докуповувати молочку та хлібобулочну продукцію;
 • не витрачайте кошти на напівфабрикати.

Розробляючи економне меню на весь майбутній місяць, потрібно зробити наступне:

 • прорахувати обсяг основних інгредієнтів і придумати різноманітні страви;
 • записати перелік продуктів і закупити їх;
 • своїми силами заготовити напівфабрикати;
 • поділити на частини і заморозити придбане про запас.

Розраховуємо число страв на майбутній місяць

Якщо сісти і гарненько розібратися, то, виходить, що в одній тижня є по 7 обідів, ранкових прийомів їжі і вечерь.

При ідеальному розкладі, перше споживання їжі має на увазі присутність гарніру, напою і салатика, обід – першого і другого страви, салату і пиття, вечірній насичення – тільки гарніру і напою. Крім цього, доводиться періодично готувати випічку.

Тут важливо не злякатися раніше часу, і згадати про харчові звички саме вашої сім’ї. Погодьтеся, адже не всі воліють щільно снідати чи вечеряти, у кого-то випічка і зовсім не в пошані, тоді як інші нехтують полуднем, оскільки постійно обідають на роботі.

Крім цього, компонуючи святковий або економне меню з рецептами на цілий тиждень або на весь місяць, враховуйте наступні моменти:

 • Перші страви готуються на пару днів;
 • Каші та інші гарніри теж на 2 дні;
 • Навіть саме економне меню передбачає наявність салатів. Вони, до слова буде сказано, можуть бути «довгограючими» і свіжими. До перших відноситься «Олів’є» тощо, а до других – овочеві, які робляться на один раз;
 • Випічка необов’язково повинна бути на столі щодня. Але без неї не обійтися, якщо в сім’ї є діти. Домашній кекс або булочку можна дати в школу, а на полуденок запропонувати печиво і натуральний йогурт.

Напівфабрикати

Розробляючи економне меню на кожен новий день, важливо передбачити можливість заготовити продукти про запас, тобто, запастися напівфабрикатами. Приміром, один м’ясної шматок можна з’їсти за один раз, наробивши з нього відбивних, або ж подробити на фарш. З нього вийде наліпити пельменів і голубців, яких вистачить на тиждень. З цього ж м’ясного відрізка реально приготувати домашній лівер для млинців, макаронів «по-флотськи» або смажених пиріжків.

Щоб кожен день харчуватися першими стравами на м’ясному бульйоні, можна зварити курку в одній великій ємності, літрів так на 5-6, домагаючись наваристою основи. Її ділять на порції, і заморожують і зберігають у холодильній шафі.

Сварившееся м’ясце допустимо додавати все ті ж перші страви, використовувати для ситних салатів, як начинку для млинців і так далі.

Напівфабрикати зручні тим, що якщо їх не вийшло застосувати на цьому тижні, в цьому місяці, то вони чудово зберігаються в морозильній камері до того моменту, поки в них виникне потреба.

Визначившись з рецептами, проинвентаризируйте вміст своїх кухонних шафок, комори і холодильника. Перегляньте, скільки і чого є в наявності, і що необхідно докупити в терміновому порядку.

Головне завдання – це оптимізувати витрати на харчування, без шкоди для здоров’я і переваг сім’ї. Якщо сума передбачуваних покупок все одно висока, замініть найвитратніші страви на більш прості, впишіть в перелік більше овочів і все в такому дусі.

Як тільки відповідальний член сім’ї складе список продуктів, можна відправлятися по магазинах. У них можна закупитися всім необхідним, а можна залишити деяку суму на те, щоб протягом тижня або місяця докуповувати молочні продукти, фрукти, швидкопсувні інгредієнти т. д.

Як би ви не вирішили, економія буде очевидна: ви відкладіть кошти на продукти, завжди будете з їжею, і зможете перейти на рівень вище, склавши економне і незвичайне святкове меню.

Цю статтю хочеться закінчити ще одним приємним моментом: якщо ви опануєте науку складання бюджетного меню, то й самі не помітите, як почнете менше часу витрачати на походи по магазинах і ринках, у вас з’являться зайві кошти на інші потреби, а раціон всієї родини стане здоровим і різноплановим. В ідеальному варіанті, можна і зовсім перейти на вегетаріанство або роздільне харчування.

Залишити коментар