Ефективний спрей від алергії в ніс для дітей і дорослих

Якщо з’явився нежить, здавалося б, без причини, слизові оболонки носа розбухли, то можна говорити про те, що спостерігається алергічний риніт.

Найбільш ефективний засіб у цьому випадку — спрей від алергії в ніс. Він зрошує носові пазухи всередині, при цьому рівномірно розподіляється по всій поверхні слизових оболонок.

Протиалергічні спреї для носа від сезонних подразників

З допомогою назальних спреїв вдається швидко усунути закладеність носа і нормалізувати дихання. Такий ефект виникає завдяки тому, що подібний засіб звужує кровоносні судини. Порівняно з краплями для носа і антигістамінними препаратами, саме спреї займають лідируючі позиції по дієвості.

З кращих подібних засобів на основі кромоглициевой кислоти слід виділити наступні назви:

 • «Кромосол»;
 • «Кромогексал»;
 • «Кромоглін».

Кожне засіб блокує біоактивні подразники, надає профілактичну і лікувальну дію, нівелює симптоматику захворювання навіть у тому випадку, коли в наявності сильний набряк слизової.

Існують подібні ліки і на основі левокабстина.

У цьому випадку найбільш ефективний спрей проти алергії в ніс має такі назви:

 • «Левокабастин» або «Гистимет»;
 • «Реактин» або «Тизин Алерджи».

Подібний спрей в ніс при алергічному риніті дозволяє зняти гострі прояви недуги. Крім того, кожне з перерахованих ліків не має протипоказань, хоча для дітей до 6 років і вагітних жінок їх потрібно приймати обережно.

Гормональний спрей в ніс від алергії

Назви подібних препаратів — глюкокортикостероїди. У порівнянні з застарілими гормональними засобами, нові препарати максимально безпечні при тривалому застосуванні. Вони успішно справляються з завданням щодо усунення сезонної алергії і риніту.

Гормональний ефективний спрей від алергії в ніс слід приймати дуже обережно, так як у цього препарату існують побічні ефекти. Краще всього звернутися до фахівця, який призначить правильні дозування. Кращий спрей від алергії в ніс з гормональних — це «Авамис». Цей засіб діє протягом восьми годин після того, як він був введений. Спрей ефективний кілька діб при застосуванні. Крім цього назви даного засобу, існує й інше — «Флутиказон фуроат».

Стероїдний спрей в ніс від алергії, назви і дія

Такі гормональні препарати, які продукуються залозами, чинять протизапальну дію. Їх застосовують в тих випадках, коли алергія проявляється в досить складній формі, при серйозних проявах недуги, аж до набряку гортані.

Назви стероїдних препаратів наступні:

 • «Нарарел», «Фликсоназе» — діючою речовиною є флутиказон, засоби надають сильний протизапальну дію;
 • «Альдецин», «Насобек», «Ринокленил» — діюча речовина беклометазон, проявляє свою дію при застосуванні курсом;
 • «Нанонекс» — діюча речовина мометазон, у разі пошкодження слизової оболонки — туби. Цей спрей від алергії в ніс для дітей протипоказаний.

Антигістамінні спреї

Вони блокують механізм виникнення алергічних реакцій, усувають їх. Такі ліки не чинять системної дії — вони дають лікувальний ефект у місці застосування. Тому подібні спреї найбільш безпечні з усіх антиалергічних. Якщо спостерігаються серйозні прояви симптоматики, то антигістамінні спреї практично незамінні, адже їх дія блискавично.

З найбільш ефективних протівогистамінних спреїв місцевої дії варто виділити «Аллергодил». Це засіб проявляє активність вже протягом 15 хвилин після застосування.

При цьому ефективно усуваються всі симптоми алергії:

 • свербіж;
 • чхання;
 • рясне слизевыделение з носа.

Ефект триває протягом 12 годин. Досить ефективний засіб для боротьби з сезонним ринітом. Ліки можна використовувати досить довго, але не більше півроку. Не всмоктується в кров.

Протиалергічні спреї в ніс для дітей

Незважаючи на те, що алергія повинна лікуватися відразу після виявлення, є деякі обмеження, які забороняють використовувати спрей від алергії до дворічного віку. В іншому випадку можливі негативні наслідки для розвитку дитини.

Тому дуже важливо, щоб фахівець призначав дозування і вибирав підходящий спрей для дітей. Попередньо реалізуються всі необхідні етапи діагностики. На підставі отриманих даних досліджень, алерголог призначає той чи інший медикамент, який надає потрібне терапевтичний вплив, при цьому не завдаючи шкоди дитині.

Спрей від алергії при вагітності

У цей період важливо звести до мінімуму прийом будь-яких ліків без вагомих причин. Якщо вибирати засіб від алергії, спрей в ніс у першому триместрі вагітності використовувати небажано. Такий засіб у цей період може чинити негативний вплив на плід. Те ж стосується грудного вигодовування — в період лактації спреї не варто використовувати.

Як вибрати спрей в ніс від алергії на амброзію?

Вплив на ніс і очі найсильніших алергенів різних видів рослинного пилку може призвести до виникнення алергічного захворювання — поліноз або сезонного риноконъюктивита. У період, коли цвіте амброзія, проявляється підвищена чутливість у деяких людей.

Більшу частину літа ця рослина не небезпечно для здоров’я. Але в період цвітіння воно викидає волоті, які покриті пилком — сильним подразником. Потоки вітру розносять пилок. У людини можливі алергічні напади. Одним з кращих спреїв для боротьби з алергією на амброзію є «Нок-спрей».

Самолікування неприпустимо. Крім того, що вибраний таким чином препарат може виявитися неефективним, він здатний ще й нашкодити при неправильному виборі і використанні. І все-таки краще озброїтися хоча б мінімальними знаннями про протиалергічних спреї в ніс.

Комбіноване засіб, наприклад, «Аллергодал» або «Санорин-аналергін» має більш широку спрямованістю дії. Він знімає набряклість і позбавляє від неприємних симптомів, що супроводжують алергію. Мова йде про сльозоточивості і свербінні. Тобто, ці спреї надають і антигістамінний ефект, в результаті слизова стає захищеною від впливу алергенів.

Гормональні спреї застосовують в крайніх випадках. Це може бути «Назонекс» або «Беконазе», «Насобек». Вибір досить великий, тому в будь-якому випадку слід індивідуально підбирати той чи інший засіб, порадившись з лікарем. Не варто боятися слова «гормональний», так як у випадку спреїв дію гормонів досить локалізовано.

Існує дуже багато різних медикаментів, які активно і ефективно борються з алергією в носі. Але самостійно робити вибір не варто. Це може призвести до негативних наслідків.

Тому обов’язково потрібно вирушати на консультацію до фахівця при появі симптомів алергії. Тільки лікар може підібрати дійсно підходяще для кожного індивідуального випадку ліки і призначити правильні дозування.

Залишити коментар