Дріб’язкова людина – це як проявляється?

Чи не найгіршою характеристикою людини є дріб’язковість. Кому з нас не подобається мати справу з людьми, яким притаманні щедрість душі, широкі жести і красиві вчинки? Від дріб’язкового людини ви навряд чи їх дочекаєтеся.

У нашому уявленні дріб’язковий чоловік – це скупар, який скупий не тільки подарунки, але і на почуття. Також дріб’язковим називають людину, яка постійно чіпляється до оточуючих. Але давайте розберемося, що насправді вкладають у поняття «дріб’язковість».

Що значить дріб’язковий чоловік

Дріб’язковістю називають схильність людини надавати велике значення несущественному, приділяти підвищену увагу дрібницям, внаслідок чого істотне залишається непоміченим.

Дріб’язковий чоловік – це той, хто не помічає важливих речей, надаючи багато уваги деталям. Його життя наповнена суєтою, дрібними клопотами, занепокоєнням з-за дрібниць.

Деталі настільки заповнюють свідомість дріб’язкового людини, що справжній стан речей ніяк не складається в його голові. Зайва придир
чивость заважає такої особистості піднятися над суєтою, відчути смак життя і досягти в ній успіхів.

Дріб’язковість, як і будь-яка крайність, може призвести до різних життєвих проблем. Дріб’язковий чоловік може ретельно стежити за порядком у будинку, не помічаючи психологічних проблем членів своєї сім’ї. Для нього правильно зроблене домашнє завдання дитини стоїть на порядок вище дитячих конфліктів з однокласниками. Побутові дрібниці забирають у прискіпливого людини час і позбавляють його психологічної чутливості.

Дріб’язкові люди відрізняються надмірною чутливістю, часто вони вразливі і злопам’ятні. Все це може виникати з-за того, що хтось відвернувся від них у важку хвилину, проявив неуважність, образив злим жартом чи залишив без похвали в потрібний момент. Але насправді причину появи дріб’язковості в характері треба шукати набагато глибше…

Чому людина стає дріб’язковим?

На думку психологів, існує дві причини, через які людина може стати дріб’язковим і прискіпливим:

 • наявність кепського характеру, який зароджується ще в ранньому дитинстві;
 • обставини життя, які перетворили нормальної людини в прискіпливого тирана.

Розглянемо перший шлях до появи дріб’язковості. Як відомо, саме у дитинстві (до п’яти років) закладається фундамент особистості. З-за неправильного виховання дитина може в дорослому житті звинувачувати батьків у всіх своїх невдачах, прискіпуючись до них по дрібницях. Що стосується другого шляху, в групу ризику стати дріб’язковою людиною може потрапити кожен. Це обумовлено тим, що життєві обставини можуть зіпсувати характер кожному з нас. Як часто можна спостерігати перетворення веселого, сонячного людини в похмурий, шкідливий об’єкт, який постійно чимось незадоволений.

Слід зазначити, що не можна з точною упевненістю стверджувати, що стало справжньою причиною появи дріб’язковості в характері: чи то дитина мав схильність до прискіпливості, то життя зробила таким людини.

Дріб’язкові люди: як їх розпізнати?

Хто з нас, дівчат, не мріє про принца на білому коні?

Яким же виявляється наше розчарування, коли замість благородного принца поруч знаходиться прискіпливий чоловік! Якщо на початку знайомства ваш обранець вибирає у квітковому кіоску букет подешевше, а в ресторані здригається при замовленні повноцінного обіду замість чашечки кави, швидше за все, ви зіткнулися з дріб’язковим чоловіком.

Терпіти його все життя або припинити стосунки, вирішувати вам. Але перед тим як зробити свій вибір, пропонуємо познайомитися з явними ознаками дріб’язкового чоловіки.

Ось деякі з них:

 • ваш обранець не відвідує платні клініки, вважаючи це марною тратою грошей (при цьому він може бути забезпеченою людиною);
 • дратується, коли ви просите в нього гроші на якісь жіночі штучки (косметику, сумочки, біжутерію та інше);
 • образливий і злопам’ятний;
 • віддає перевагу громадському транспорту;
 • вимогливий по відношенню до вас;
 • любить читати лекції на тему «Як треба жити»;
 • постійно нагадує про повернення грошей, які він дав вам позику (звичайно мова йде про незначну суму);
 • не робить широких жестів (наповнити ванну шампанським або всипати вашу ліжко квітами – це не для нього).

Варто відзначити, що дріб’язковість чоловіка полягає не тільки в підрахунку кожної копійки і небажання робити романтичні вчинки. З-за підвищеної уваги до дрібниць дріб’язковий чоловік не помічає важливого і серйозного. Ретельно випрасувана сорочка для нього набагато важливіше, ніж причина вашого поганого настрою.

Крім того, прискіпливий чоловік дуже дратівливий і запальний. Оточуючим легко вивести його з себе. Дріб’язкові чоловіки при кожному зручному випадку нагадають друзям і близьким, що вони живуть зовсім неправильно.

Часто таке занудство призводить до небажання спілкуватися з надто економним як у матеріальному, так і в емоційному плані, людиною.

Якщо говорити про жінок, то дріб’язковість у них, як не дивно, зустрічається так само часто, як і у чоловіків. Звичайно ж, представників сильної статі не приводить у захват ця неприємна риса характеру. Дріб’язкові пані схильні до жадібності та егоїзму, вони не упустять можливості роздути скандал через дрібницю.

А адже чоловіки теж шукають у своїх обраниць такі якості, як краса душі, терпіння і розуміння.

Як побороти дріб’язковість в характері

Не варто недооцінювати таку якість особистості, як дріб’язковість. Вона може привести до розриву відносин, викликати нерозуміння і взаємні образи між людьми.

Щоб цього не сталося, важливо вчасно допомогти дріб’язкового людині позбутися від внутрішньої жовчі наступними способами:

 • відверта розмова;
 • уважне ставлення.

Щире спілкування між людьми доступно кожному. Якщо б люди могли відкрито говорити один з одним, то багатьох проблем можна було б уникнути. Якщо один з членів сім’ї проявляє дріб’язковість, варто вказати йому на це і спробувати разом знайти рішення проблеми. Якщо мова йде про серйозний внутрішній конфлікт особистості, крім підтримки сім’ї, знадобиться допомога психолога.

І пам’ятайте: ефективність способів усунення дріб’язковості в характері буде прямо залежати від того, що вибере для себе сам дріб’язковий чоловік: безпідставне невдоволення навколишнім світом або любов до життя.

Залишити коментар