Дозвілля з дитиною, цікавий відпочинок для всієї родини

Велике щастя, коли в сім’ї є дитина. Ще більше щастя – коли всі разом проводять час весело і з користю для всіх учасників процесу.

Визначати, який дозвілля для ваших дітей краще, варто, відштовхуючись від їхнього віку, характеру, нахилів та інтересів. Зовсім чудово, якщо їх інтереси хоч у чомусь збігаються з вашими, але якщо немає – не біда, існує багато варіантів провести дозвілля разом.

Відпочинок в міській межі

Основними напрямками куди сходити з дітьми в місті є різноманітні освітні і розважальні заклади – цирки, кінотеатри, комерційні центри сучасного дозвілля для дітей.

Зазвичай в кожному достатньо великому місті є свій центральний державний цирк, який працює практично цілий рік. Його репертуар досить стандартний – клоуни, жонглери, факіри, різноманітні цікаві тварини.

Також останнім часом з’явилося багато приватних бродячих цирків, які гастролюють по різних містах і постійно переїжджають з місця на місце. У таких цирках іноді зустрічається більш екзотичний репертуар. Тим не менш, цирк є одноразовим розвагою, і рідко яка дитина захоче туди частіше ніж раз на кілька років.

Інша справа пересувні парки під відкритим небом, які іноді включають в себе в тому числі міні-цирки. У таких парках є широкий вибір атракціонів – американські гірки, кімнати сміху і страху, чарівні кімнати і лабіринти, ігрові автомати.

Деякі малюки можуть днями не вилазити з таких парків тижня безперервно!

Один з найбільш цікавих для розпорядженні вільним часом дорослих способів розважитися спільно – кінотеатр. Звичайно, в наш час розвиненою домашньої техніки багато в кого є великий телевізор або домашній кінотеатр, але все ж перегляд художнього фільму на великому екрані являє собою повний пакет відчуттів – прогулянку по місту, купівлю солодкої вати або попкорну, і, звичайно, насолодою якісною картинкою і звуком.

Далеко не всі фільми, які є в репертуарі кінотеатрів, сумісні з сімейним переглядом, а на дворі не 90-ті, коли батьки могли провести ребенка навіть на «Основний інстинкт». Тим не менш, мультфільми, комедії та пригодницьке кіно – часті гості в будь-якому кінотеатрі крім, можливо, арт-хаусних і заточених на молодіжно-інтелігентську аудиторію.

Ще один цікавий і дуже корисний вид дозвілля для дітей від трьох-чотирьох до десяти років – планетарії. Багато дорослих часто зовсім забувають про їх існування, і більшість школярів буває там на екскурсії, що проводяться своїми класними керівниками, а не з батьками.

Тим не менш, всій родині може бути цікаво дізнатися про те, як влаштований наш всесвіт, сонячна система, наша рідна планета Земля й навколишні планети. У поєднанні з наявними в планетаріях панорамами, калейдоскопами і телескопами, які можна подивитися на зірки, похід в таке місце безперечно прикрасить ваш сімейний дозвілля!

Зрештою, у більшості великих населених пунктів нашої країни постійно з’являються комплексні центри розваг і шопінгу, поєднують у собі супермаркети, ігрові майданчики, кінозали і багато іншого.

Це також дуже зручний варіант для бажаючих поєднати приємне з корисним.

Відпочинок на природі

Дуже затребуваним і актуальним для будь-якої дружньої родини залишається дозвілля дорослих з дітьми на природі – в парковій зоні, за містом або ж взагалі на курорті.

Заміський відпочинок – його якість і зміст, багато в чому залежить від кліматичних умов вашого місця проживання, а також від екологічної обстановки у вашому регіоні. Якщо вона досить гарна, можна вибратися на річковий пляж або сходити за грибами в ліс. Якщо ж вона залишає бажати кращого – купатися у водоймах і є гриби може бути небезпечно для здоров’я вашої дитини, незалежно від того, скільки йому років.

В такому випадку краще обмежитися прогулянками по лісі, пікніком на природі із заздалегідь приготованими продуктами або шашличним багаттям, збором фруктів і ягід, які не настільки чутливі до наявності поблизу важких хімічних або металургійних виробництв.

Якщо у вас хлопчик, йому, безумовно, буде цікаво взяти участь у приготуванні шашлику і організації багаття разом зі своїм батьком, якщо дівчинка – можна пограти з нею в Червону Шапочку і купити їй кошик для ягід. Звичайно, роль вовка в цій грі краще виконати люблячій мамі!

Тінисті узлісся, просторі луки і просто тихі місця на свіжому повітрі ідеально підходять для легких видів спорту – фрісбі, бадмінтону, волейболу і міні-футболу, велосипедних прогулянок.

Таке дозвілля не тільки займе вас, але і позитивно позначиться на фізичній формі і стан здоров’я всієї родини.

Для повного оздоровлення і зарядити позитивною енергією на тривалий час вперед, дуже бажано хоч іноді вибиратися разом з дітьми на курорти – на море, в гори, в санаторії з чистими джерелами і цілющими грязями.

Безумовно, розмір сімейного доходу тут відіграє визначальну роль, але навіть якщо на Мальорку грошей немає – завжди поруч Сочі, Байкал, Чорне море і цілющі курорти Ставропольського краю – Єсентуки, Кисловодськ, Мінеральні Води та інші.

Відпочинок вдома

У гостях, на природі або в розважальному центрі добре, але вдома завжди краще! Однак, не завжди виходить спланувати і організувати домашній та цікаве дозвілля з дітьми.

Для малюків дуже важлива наявність в будинку різноманітних іграшок. Хлопчикам шалено цікаві трансформери, екскаватори, машинки, настільні ігри на зразок «Менеджера» і «Монополії». Але коронне місце в цьому списку у більшості хлопчиків до десяти-дванадцяти років, безумовно, займе залізниця. Також, саме ця іграшка здатна розважити всю родину, включаючи тата і маму. Чому?

Справа в тому, що вона дуже мобільна і приспосабливаема під безліч завдань, включаючи навіть логістику продуктів по будинку або квартирі! Якщо залізниця дорога і якісна, довга і стійка, цілком реально обтягнути їй всю квартиру і, наприклад, перевозити сніданки з кухні в їдальню!

Чадо зможе посилати зошити з виконаним домашнім завданням мамі в її робочий кабінет або повертати пульт від телевізора татові перед початком відповідального футбольного матчу. І, звичайно, естетичне і практичне задоволення від наявності в будинку майже справжньої залізниці з красивими вагончиками і локомотивами, розвилками і станціями, буде для хлопчика дуже великим!

Дівчатка та їхні мами напевно зрадіють будиночка Барбі завбільшки з журнальний столик. У найбільш щасливих дівчаток і мам існують цілі жіночі кімнати з красивими трельяжами, пуфи і колекціями парфумів, одягу і коштовностей.

Там такий будиночок ідеально припав би до місця. Але навіть якщо такої кімнати немає, дуже навіть можна посунути тата і братика в одній з кімнат і влаштувати там різні цікаві наряжательства, упорядкування і прикрашення. Іграшковий міні-світ, в якому живуть ляльки і їх друзі, додасть пікантності вашому житлу, займе і розважить вашу дівчинку і навіть її доросле маму!

З трохи старшими дітьми і підлітками дуже весело грати в більш просунуті настільні та карткові ігри.

У нас тільки-тільки набирають популярність рольова система «Дракони і Підземелля», більш відома під оригінальний англійською назвою «Dungeons&Dragons», і колекційна карткова гра «Magic The Gathering». Найбільш просунуті ентузіасти вже грають у них в нашій країні, але більшості людей ці назви нічого не говорять.

А дарма, адже на Заході це культове проведення часу багато в чому змінило саме уявлення про те, що таке настільна або карткова гра, багато в чому вплинуло не тільки на сучасні комп’ютерні ігри, але і на кіноіндустрію.

Безумовно радимо вам дізнатися, що це таке на особистому досвіді – пошукавши ці ігри в найбільш просунутих ігрових магазинах вашого міста або замовивши їх по інтернету. Вашим дітям безумовно сподобається грати з батьками в ці ігри з складними правилами і вигравати!

В цілому, способи приємно і цікаво провести час з дітьми численні. Постійно з’являються нові, згадуються давно забуті старі. Не нехтуйте приділяти увагу своїм дітям! Цікавого вам дозвілля!

Залишити коментар