Довіреність на дитину на вивезення за кордон

Довіреність, тобто, нотаріально посвідчена письмова згода батьків, дозволяє третій особі супроводжувати чужу дитину в закордонній поїздці. Третьою особою може бути не прямий родич, опікун, вчитель, екскурсовод або тренер. Необхідність розібратися з такою черговою бюрократичною дротиком позбавить вас, що супроводжує людину і дитину від неприємної і напруженої ситуації на прикордонному пункті.

Довіреність на дитину, залишає рідну країну без своїх кровних родичів, оформляється у будь-якого нотаріуса, будь він державним, чи приватним. Вся процедура займає не більше 10-15 хвилин, і для її успішного завершення необхідно присутність матері і батька, їхні паспорти та свідоцтво про народження самого чада.

Варто зауважити, що якщо один з оформлювачів має іноземне громадянство, його письмова згода не потрібно.

Варто зауважити, що в самому російському законодавстві немає акту, в якому б третій особі пред’являлася необхідність володіти письмовим і нотаріально підтвердженим згодою батьків на перевезення дитини.

Головне – це мати його оригінал свідоцтва про появу на світ. Воно може знадобитися в разі звернення в поліклініку, до прикладу.

Знову ж таки, така умова діє на території Росії, тоді як на неї ще потрібно потрапити. І тут вже починаються складності, які полягають у тому, що прикордонна служба випускає малюка держави зобов’язана підкорятися своїм законам своєї країни.

Якщо супроводжуюча особа – один з батьків?

У тому випадку, коли в поїздку відправляється тільки мати або тільки батько, то довіреність на вивезення дитини за межі кордону оформляє той з батьків, який залишається вдома.

В іншому випадку, коли малюка супроводжує бабуся, тітка, дід чи хрещений, то аналогічний документ повинен містити в собі підпису і матері, і батька.

Папір допустимо оформляти на одне або кілька закордонних подорожей, на конкретний маршрут, точний строк або для досягнення певної мети (підкорення гірської вершини, наприклад).

Батьки в розлученні, або один з них позбавлений прав на малюка

Матерів, що перебувають в офіційному розлученні, завжди цікавить питання, а чи потрібна їм довіреність на дитину, з яким вони мають намір подорожувати по Росії. Відповідь позитивний, оскільки батько може бути проти такої поїздки, і його письмова згода – запорука успішного перетину кордону.

В ситуації, в якій один з батьків не бере ніякої участі в житті і вихованні свого чада, або позбавлений прав на нього, що підтверджено документально, то його «добро» на вивезення спадкоємця за кордон не потребує. На руках у мами повинна бути книжечка матері-одиначки та оригінал відповідної офіційної папери.

Один з батьків помер або пропав без вісті

Якщо батько або мати пропали безвісти, або тривалий час не можуть повернутися до країни, в якій проживає їх спадкоємець, то довіреність на дитину для подорожі по Росії без батьків пишеться на підставі судового документа, що підтверджує те, що точне місце знаходження батьків неможливо встановити. У випадку, коли один з батьків помер, то другий вивозить малюка на підставі оригіналу свідоцтва про смерть.

Воно ж стає обов’язковою папером, без якої неможливо скласти довіреність на супроводження дитини третьою особою.

Оформлення віз для дітей, які подорожують без батьків

Будь-яка юридична консультація підтвердить, що в такому випадку малюкові може бути видана шенгенська віза відповідного зразка.

Фірма, яка буде займатися її оформленням, зажадає нотаріальна згода матері та батька, або особи, яка має всі права на дитину. Його термін дії повинен повністю збігатися з періодом, відведеним на конкретну поїздку в країну, в яку робиться віза.

У тій ситуації, коли в юного створення і у одного з батьків різні прізвища, то довіреність на супровід неповнолітньої дитини в подорож по Росії, так само як і шенгенська віза, робиться на оригіналах або копіях паперів, які дають можливість простежити спорідненість.

В ролі останніх можуть виступати свідоцтва про укладення шлюбу, зміну прізвищ і т. д.

Дитина подорожує абсолютно сам

З недавніх пір в законодавстві РФ з’явився акт, згідно з яким у батьків з’явилася можливість переправляти своє чадо на літаку абсолютно без супроводу. Причому допустимий вік коливається від 2-х років і до повноліття, ось тільки перелік необхідних документів зростає в рази.

Для неповнолітнього буде потрібна така татко з документами:

  • медична довідка про стан його здоров’я;
  • спеціальна заявка;
  • декларація, що заповнюються в аеропорту;
  • і навіть потрібно особистий закордонний паспорт.

До цього додається все те ж письмова згода матері та батька (опікунів), завірений у нотаріуса, і квиток, куплений за повною вартістю.

Також обов’язково треба врахувати, що якщо майбутній виїзд дитини передбачає його відсутність протягом трьох і більше місяців, то додатково довіреність завіряється представниками органів опіки та піклування.

Залишити коментар