Домашні хом’ячки джунгарики: харчування та догляд

Хом’ячків всі люблять, тому що це дуже милі і цікаві тварини, а ще, вони виявляють підвищену активність ввечері, тому в якості домашнього вихованця підходять людям, що приходять додому з роботи пізно. У тому, щоб доглядати і приручати тварин, немає нічого складного, їх милість зашкалює завдяки тому, що відсутній неприємний довгий хвіст, на відміну від інших подібних тварин.

Як доглядати за домашнім хом’ячком

Догляд не являє собою труднощів, головне, створити необхідні умови для життя хом’ячка і правильно годувати його, ніяких особливих турбот він не створює. Як правило, в якості будинку люди вибирають хом’ячкам залізні клітки, які обладнані спеціальними предметами для життя тварини, наприклад, ємність для корму, води, колесо для вправ і будиночок, і інше, все на розсуд господаря. В якості підстилки для хом’ячка використовують тирсу або спеціальні наповнювальні кошти, не можна застеляти дно клітки ватою або газетою, нитками або синтетичними матеріалами, а також соломою.

Тваринам цієї групи необхідно давати гризти гілки, наприклад яблуневі або дубові, березові можна, в іншому випадку їх зуби виростають дуже довгими. Крім того, хом’ячкам залишають в клітці простий крейда або мінеральний камінь. В установленому будиночку хом’ячки влаштовують своє гніздечко, тому в процесі чищення клітки не рекомендується викидати все, треба залишити трохи старого, щоб тварини відчували свій власний запах.

Колесо допомагає хом’ячкам бігати за 2 кілометри за добу, краще всього встановлювати пластмасову конструкцію, тому що виріб з гратами для нього буде небезпечним і незручним.

Важливо! Так як хом’ячки не відчувають висоти, слід їх вигулювати на підлозі, якщо на столі або на ліжку, то уважно стежити за ним. Якщо тварина впаде з великої висоти, він не тільки може щось зламати собі, але і пошкодити внутрішні органи, що загрожує загибеллю для нього.

Харчування хом’ячка

Як правило, цих домашніх тварин слід годувати мінімум два рази за день, і краще всього використовувати спеціальний корм для таких хом’ячків. Можна додавати різні зерна, насіння гарбуза або соняшника, горіхи, не забувати про зелень, наприклад, пшеницю або конюшина, кульбаба або салат, а також яблука, моркву, листя і капусту.

Категорично не можна годувати хом’ячків шоколадом або цукерками, що дуже небезпечно для його здоров’я і життя, те ж саме стосується і інших солодощів.

Годувати хом’ячків слід кожен день в однаковий час, таким чином, вони не будуть переїдати, залишки свого корму тварина завжди відносить у своє сховище. Незважаючи на те, що хом’як збирає їжу, її слід прибирати і міняти на нову, не можна перегодовувати, тому що тварина з великою вагою перестає швидко рухатися. Стає байдужим до навколишнього світу і, може, навіть захворіти, в результаті, померти.

Хом’ячки – джунгарики

У природі таке тварину називають одинаками, вони живуть тільки за одним і можуть негативно сприйняти появу суперника. Ці маленькі тварини дуже ретельно оберігають свою територію і чужинців на неї не пускають, джунгарських хом’яків так і називають територіальні. Як правило, доглядати та утримувати цих хом’ячків слід з усіма правилами, які повністю відповідають їх інстинктам, наприклад, жити сімейством таким тваринам не можна.

Багато господарі поселяють джунгарських хом’яків разом, намагаючись економити простір, щоб не купувати зайву клітку або вважають, що одному нудно, тому підселюють ще однієї тварини у вигляді дівчинки. Це велика помилка, тому що, якщо тварини будуть жити натовпом, вони будуть постійно знаходитися під стресом, це не закладено в їх природі, але люди змушують їх так жити, бачачи, що вони ласкаво одне одного улещують, вилизують і щипають.

Насправді, хом’ячки спокійні, коли живуть самі на невеликий, але власної території, вони запасаються їжею, в’ють для себе гнізда, їх ніхто не чіпає, тому можна не переживати за появу ранніх хвороб або передчасної смерті. Якщо немає суперника, значить, і немає ймовірності того, що в один прекрасний день тварини поб’ються і загинуть в боротьбі за територію.

Правила догляду за джунгариками

По-перше, найголовніше правило змісту цих хом’ячків, простора і велика клітина, яка буде забезпечувати постійне пересування тварини, крім того, важливо встановити і колесо для бігу.

 

В принципі, всі домашні хом’яки не можуть жити в маленькій клітці і без колеса, догляд та утримання тварин повинні бути настільки великі, як і розміри житла. Це легко пояснити, наприклад, колесо необхідно хом’ячкові, щоб постійно бути в русі, якщо він буде сидіти в кутку, забившись, то через деякий час стане товстим і помре.

Його серце дуже крихке, тому потрібні постійні тренування, в природі такий хом’ячок за ніч може пробігати до 10 км у пошуках їжі, тому в домашніх умовах його не можна обмежувати в цій справі. Кулька – це ще один предмет, який використовують для прогулянок хом’ячків, такий предмет захищає тварину, щоб не бути роздавленим або не підчепити якоїсь сміття з підлоги. У кульці йому досить бігати півгодини, потім відпочинок. Найголовніше, це клітка, розмір якої повинен бути не менше, ніж 50х30, але можна і більше, це тільки краще, поверховість конструкції не має значення, для хом’ячка важливо простір, його повинно бути дуже багато, щоб розминати лапи і спину. Деякі господарі, настільки люблять свою тварину, що самостійно створюють для нього житло з іграшками.

Інші предмети побуту для джунгариков

Крім того, що в клітці тваринного повинно стояти колесо, необхідно подумати і про інші речі першої необхідності для хом’яків. Це автоматична або ниппельная поїлка, наповнювач, гніздо і багато іншого.

Наприклад, для створення гнізда тварини потрібні найпростіші серветки, білі, без малюнка, він буде самостійно використовувати папір і буде радий новим партіям. Не рекомендується використовувати і давати хом’ячкові для створення гнізда вату або ганчірку, вони дуже небезпечні для тварини, так як в їх волокнах він може заплутатися і відмерти.

В якості наповнювача можна використовувати гранульований або пресований матеріал, головне, щоб тільки не тирса, тому що джунгарики постійно пошкоджуються від цього матеріалу, чи очі натруть або інші м’які місця постраждають. Те ж саме стосується і сіна, волокна можуть нашкодити хом’ячкові.

Ще один важливий елемент, який повинен бути присутнім в клітці хом’яка – це спеціальна паличка, щоб гризти її, вона необхідна для того, щоб тварина стачивало свої довгі зуби. Як правило, для такого випадку служить спеціальна паличка, яка виготовлена з фруктового дерева, з будь-якого, крім терну, вишні або полуниці. Щоб підготувати її, необхідно паличку, розміром з мізинець, варити у воді, щоб убити всій мікробів, півгодини, потім висушити і можна давати хом’ячкові.

Харчування джунгариков

Раціон хом’ячків повинен повністю відповідати їх природному харчування, включати зернові суміші, які можна робити своїми силами або купувати.

Як правило, раціон передбачає насіння, горіхи і мигдаль, каші, овочі і листя, сухофрукти та зелень, пелюстки троянд, кульбаби, можна давати заморожені овочеві суміші, пшеницю, сир і, навіть, куряче м’ясо, яйця, рибу, кефір.

В якості ласощів джунгарики люблять поїдати сушіння, а ось такі продукти, як сир, картоплю, білий хліб або хурма, жолуді, готовий корм, який призначений для іншої тварини, категорично не можна давати хом’ячкам. Заборонені і такі продукти, як фрукти екзотичного типу, молочні продукти підвищеної жирності, і червонокачанна, білокачанна капуста, сніданки в сухому вигляді, мед і спеції, сосиски або мюслі.

Не можна давати хом’ячкові будь смажену їжу і жирні продукти, гриби або соки з фруктів, гілки від хвойних дерев, казинаки, щавель, макаронні вироби у сухому вигляді або масло, сметану, комах, які були спіймані на вулиці.

Якщо правильно дотримувати всі рекомендації фахівців і дотримуватися норм догляду, харчування звірка, таким чином, можна не просто створити максимально сприятливі умови, але й продовжити життя, зберегти здоров’я. Правильний догляд і турбота дозволять джунгарикам жити, як мінімум три роки.

Додатково про звільнення і вирощуванні хом’ячків можна подивитися на відео

Залишити коментар