Добриво для картоплі

Картопля завжди була і залишається найважливішою культурою в сільському господарстві, який вирощують великими обсягами. Не всі землі відрізняються високою родючістю, умови клімату також відрізняються, тому, щоб отримати хороший урожай, застосовують різні добрива для цієї культури.

Необхідно знати, як правильно вносити добрива, і якими кількостями, зокрема, корисні речовини поглинаються бур’янами, деяка їх частина залишається і розчиняється в грунті, а інші випаровуються разом з вологою.

Добриво для картоплі

На відміну від інших рослинних культур цей продукт поглинає більше поживних речовин, і у великих кількостях, це пояснюється тим, що його коренева система слабо розвивається і бульби виростають великими.

Восени, коли урожай збирають, разом з картоплею із землі збирають частина цих мікроелементів, тому важливо удобрювати землю перед посадками. Це дозволить зберігати і підтримувати ґрунт родючим, а в майбутньому одержувати хороший урожай. При виборі підгодівлі для картоплі слід пам’ятати, що культура любить складні добрива, де поєднуються одразу кілька корисних компонентів.

Існують і спеціальні підгодівлі для картоплі, де зібрані всі необхідні для росту і розвитку корисні речовини. Органіка для нього є найкращим добривом, тому що містить у собі не тільки корисні, але і необхідні речовини, а також мікроелементи, у великій кількості. Це найголовніший джерело живлення для кореневої системи, який легко засвоюється культурою, а також дозволяє накопичувати в землі гумус, значно покращуючи її фізичні якості.

Якщо культура засаджена на солоної грунті, органіка послабить дію солей, і дасть можливість рослині розвиватися. До того ж, добавки під час розкладання виділяють у повітря велику кількість вуглекислого газу, в результаті, бульби картоплі ростуть більше і здоровіше.

Використовувані підгодівлі для картоплі

Найбільше картопля відмінно реагує на такі добрива, як органіка, в основному, на гній і компост, мінеральні підгодівлі, сидерати, курячий послід і зола. Органічні добрива допомагають збільшувати кількості врожаю, все залежить від того, наскільки родючий грунт. Багато городники стверджують, що добре перепрілий гній допомагає отримати великі результати. Крім того, всі мінеральні добавки для картоплі слід вносити по агротехнічним інструкцій.

Підживлення восени

Обробляти ґрунт під посадку можна не тільки восени, але й весною, різниця лише в тому, що для кожного періоду рекомендуються різні добрива.

Для осіннього періоду підійдуть гній або компост, такі роботи для городників володіють деякими перевагами. По-перше, восени можна заощадити час, щоб не обробляти грунт навесні, тому що в цей період є й інші справи, що стосується посадки інших культур. По-друге, поки пройде зима добриво ще більше переработается, що допоможе молодим картопляних бульб ще більше і краще засвоювати корисні поживні речовини. По інструкції максимум 10 кг добрива буде достатньо на 1 кв. м., грунт слід обробляти перед тим, як вона буде зорана, розкидаючи добрива рівномірно по ділянці.

Сидерати дозволяють збільшувати родючість грунту ділянки, де буде посаджено картоплю, завдяки такому удобрення в молодих паростках культури накопичуються корисні речовини, азот та інші мікроелементи. Існують і природні сидерати, які закопують у грунт перед тим, як садити картоплю, мова йде про горох, конюшина або люпин.

Підживлення навесні

Картопля не любить, коли талі води застоюються в землі, необхідно забезпечити не тільки дренаж грунту, але і відведення зайвої вологи перед тим, як садити його. Як правило, земельну ділянку, на якій буде висаджена картопля, розташовується на пагорбі, якщо ні, тоді готують спеціальні канави, якими будуть йти зайві води. якщо, все-таки не вийшло позбавитися від зайвої вологи, тоді при посадці культури слід формувати гірку або гребінь, де і садять картоплю.

Як і для будь-якої іншої рослини, найважливішим елементом і для картоплі, є азот, зміст якого найбільше в гної, це і є найкраща підгодівля для культури. А краще всього використовувати не тільки один увазі добрива, але і комплексні добавки, існує величезна кількість варіантів, щоб комбінувати і обробляти грунт ними.

Для отримання хорошого результату обробляють землю гноєм з додаванням агрохімікатів, і головне, добавки необхідно вносити в ґрунт у великих кількостях під ранні сорти картоплі, ніж пізні. Якщо сорт культури з коротким періодом вегетації, то він просто не встигає поглинути всі необхідні і корисні речовини з добрив, в цьому випадку додають мінеральні підгодівлі, які і діють швидше, і дозволяють рослині отримати повне харчування.

Курячий послід для удобрення картоплі

Не випадково таке органічне засіб використовують для обробки грунту під картоплю, справа в тому, що сировина досить концентрований, після якого культура починає швидко рости.

Важливо! Використовувати курячий послід в чистому вигляді не рекомендується, щоб рослини не отримали опіки.

Згідно інструкції по застосуванню, пташиний послід змішують з водою, дотримуючись пропорції 1:15, залишають настоювати кілька днів у теплому місці, і тільки після цього використовують. Як правило, на один кущ рослини досить витрачати 1 літр отриманого розчину.

Але слід суворо дотримуватися пропорції, інакше всі добрива підуть не в кореневу систему, а листя рослини, в результаті, зростання наберуть не бульби картоплі, а його бадилля.

Добриво картоплі при посадці

Звичайно, цілеспрямоване добриво грунту, набагато краще, якщо сировина розкидати по полю. Таку обробку називають точковим або гніздовим, воно корисніше і економніше, щоб було зрозуміліше, вносять органіку прямо в яму, куди буде укладатися картопля, таким чином можна використовувати будь-які добрива або агрохімікати, готові добавки.

Існує ще один вид підживлення, яке проводять перед тим, як підгортати культуру, землю необхідно розпушити і внести поживні компоненти, так вони легше і швидше дістануться до кореневої системи. Після того, як грунт обробили, її слід добре поливати, використовуючи, наприклад, пташиний послід.

Хоч це добриво і агресивне, але його можна використовувати в чистому вигляді, розбавляючи водою в пропорціях 1:10, розчином обробляти рядки між кущами картоплі. Також, можна використовувати сечовину, розбавляючи її водою й обробляти прикореневій ділянку землі, трохи разрыхлив його попередньо, такі роботи виконуються перед першим підгортанням. Згідно з нормами внесення на одну рослину досить, пів літра розчину.

Відмінною підгодівлею після посадки є і коров’як, свіжий гній змішують з водою, вистоюють і розливають між рядами. Трав’яний настій підходить для удобрення грунту, для його створення використовують будь-які бур’яни, що ростуть на земельній ділянці, заливають їх водою, настоюють, поки розчин не стане світлого кольору, і поливають між рядками, бажано ввечері. Різні мінеральні добрива використовують для підживлення картоплі.

Позакореневі обробки картоплі

Культура потребує поживних речовинах протягом всього періоду вегетації і одного добрива при посадці не завжди достатньо, тому що більша частина мікроелементів просто не потрапляють в кореневу систему картоплі.

Самий оптимальний варіант, який допомагає доносити добрива безпосередньо рослині, це позакореневе підживлення культури. Як правило, її роблять після того, як прополюють картопля, це вечірній час, щоб не пошкодити листя рослини. Такий метод внесення органіки дозволяє прискорити процес потрапляння корисних речовин саме в рослинний організм, що викликає активізацію обмінних процесів. В результаті, культура росте, розвивається її коренева система, відповідно, поліпшується і урожай, не тільки в кількості, але і в якості.

Сьогодні існують різні позакореневе підживлення, які помітно покращують стан культури, наприклад, карбамидная, її проводять після того, як на поверхні землі з’явилися паростки культури. Також, після цвітіння картоплі, перед прибиранням, можна підгодовувати його фосфором, це дозволить одночасно поліпшити урожай культури, а також підвищити вміст крохмалю в ній.

Є ще один вид підгодівлі рослини, який називається гуматами, їм обробляють культуру, коли на стеблі виростають 4 листочка. Підживлення проводять з проміжками в два тижні.

Добриво картоплі золою

Найсприятливіший вплив на розвиток картоплі здійснює калій без вмісту хлору, саме таке з’єднання містить у собі деревна зола, і в цьому її цінність. Крім того, зола містить не тільки калій, але і кальцій, фосфор та всі необхідні для росту рослини мікроелементи. Врожаю від використання деревної золи додається в 6 разів, вносити її необхідно восени або навесні під перекопування грунту. Щоб економно і раціонально використовувати таке добриво для грунту, краще всього, золу використовувати безпосередньо, під час посадки картоплі, вносити добавку в лунку. Таким чином, витрата сировину буде в рази менше.

Крім деревної золи, для удобрення картоплі, можна використовувати і торф’яну добавку, але її недолік – це менший вміст поживних речовин. Тому таке добрива вносять на 30% більше, ніж деревну золу. Городники вибирають золу в якості підгодівлі, тому що вона підвищує врожайність картоплі, кількість крохмалю в бульбах, а також смакові якості продукту, завдяки їй рослина менше вражає фітофтороз. Картоплю можна удобрювати комплексним методом, використовуючи деревну золу разом з компостом.

Багато городників отримують на своїй земельній ділянці хороший урожай картоплі без використання мінеральних добрив, і це нормально, особливо для любителя. В такому випадку, достатньо лише поповнювати поживні речовини, які культура поглинала під час свого росту і розвитку із ґрунту. Для цього використовують гній або пташиний послід, гнойову рідоту, мул з озера або ставка, і багато інші засоби. Саме такі роботи і допомагають отримувати не тільки хороший урожай, але і родючу землю на багато років, а також високий вміст крохмалю в бульбах культури.

Додатково про те, як і чим удобрювати картоплю, можна подивитися на відео

Залишити коментар