Добриво для капусти

Підживлення капусти необхідні для того, щоб отримати великий і гарний урожай, наприклад, коли відбувається формування щільного качана, рослині потрібно більше фосфору і калію. Для утворення великої зеленої маси рослині необхідна велика кількість азоту, якщо удобрювати культуру протягом її росту і дозрівання, то вона обов’язково порадує чудовою урожаєм.

Добрива білокачанної капусти

Підгодовувати рослини починають з самого її появи, це стосується розсади, а деякі досвідчені городники додають добрива і живильні суміші прямо в лунки перед посадкою рослини. Після того, як посадили капусту, молоді сорту необхідно підгодовувати два рази на протязі всього сезону, якщо це середньостигла або пізня культура, тоді 4 рази, поки не прийде час збирати урожай.

Для того, щоб виростити великі качани капусти і отримати хороший урожай, підгодовувати культуру слід ще на етапі вирощування розсади. Як правило, молоді паростки висаджують в невеликі ємності з поживними сумішами, а підгодівля допоможе добре розвиватися їм. Хороший врожай залежить не тільки від якісної розсади, але і від типу грунту, від використовуваних добрив.

Основна підживлення культури здійснюється через 10 днів після пікіровки, для цього використовують комплекс корисних елементів, аміачна селітра, суперфосфат і хлористий калій, їх слід змішати з водою. Через два тижні, можна виконувати другу підгодівлю, тільки тепер використовують одну аміачну селітру. Остання підгодівля проводиться після того, як розсаду висаджують у відкритий грунт, для цього використовують ті ж елементи, що і в перший раз, розводячи їх водою.

Обробка розсади дозволяє запастися рослині корисними речовинами, а це необхідно для того, щоб, потрапляючи в новий грунт, поки культура буде адаптуватися, у неї було правильне харчування і розвиток. Якщо розсада капусти буде висаджуватися в грунт ранньою весною, а в цей час, часто ще бувають холоду, тоді кількість аміачної селітри слід трохи зменшити, а хлористий калій збільшити.

Підживлення капусти у відкритому грунті

Після того, як рослина пересадили у відкритий ґрунт, його можна підгодовувати кілька разів, на розсуд господаря, головне два рази обробити ґрунт, через 15 днів після посадки в незахищений грунт і тоді, коли почнуть формуватися плоди.

На першому етапі підживлення змішують добавки калію, азоту і фосфору, на 1 сотку припадає 200 грам добрива. Якщо для обробки ділянки використовували компост або перегній, тоді на кожну сотку додають ще по 500 грамів аміачної селітри, замість цього елемента можна додати карбамід в обсязі 1 кг на 1 сотку.

Деякі досвідчені городники не використовують мінеральні добрива, а воліють більше курячий послід або коров’ячий гній, тоді таку добавку розводять водою, 10 літрів і обробляють кожен кущ капусти одним літром розчину.

Наступна підгодівля проводиться через три тижні після першої обробки, наприклад, курячим послідом або коров’ячим гноєм, а також можна і гнойовою рідотою. Якщо в планах є часто проводяться підживлення, тоді слід дотримуватися суворі правила і вимоги, наприклад, інтервал між обробками не повинен бути менше, ніж два тижні. Крім того, підживлення мінеральними і органічними добривами слід чергувати.

Які добрива любить капуста

Будь-який вид капусти любить органічні і мінеральні добавки, але особливо азотні добрива, наприклад, цвітної та броколі необхідний фосфор, те ж саме стосується і пізніх сортів білоголової культури. Краснокочанному, среднепозднему і пізнього сорту необхідний калій у великій кількості. Частою хворобою, якій вражаються рослини, є кила, тому необхідно використовувати земельні ділянки, де немає такої інфекції, крім того, якщо грунт кисла, слід обробити її вапном перед посадкою рослини.

Цвітна і брюссельська капуста, а також ранні сорти белокочанного виду вимагають, щоб земля була родючою. Культура відрізняється підвищеним споживанням поживних речовин, тому її слід добре і постійно підживлювати, крім того, така рослина дуже любить вологу. Восени або навесні капусту можна обробляти вапном, вона дуже любить такий вид добавки, або додавати в грунт за кілька днів перед посадкою.

Багато сортів цієї культури воліють органічні добрива, але один гній не може дати стільки поживних речовин, скільки необхідно, тому органіку і мінеральні добрива слід вносити комплексно. Це пояснюється тим, що гній повільно розкладається у грунті і поживні елементи звільняються, також, нешвидко, в результаті, харчування слабке і рослина потребує більше.

Броколі для розвитку потрібно дуже багато поживних речовин, їй, як і цвітній капусті потрібні органічні добрива, вапно та мінеральні добавки, але врожайність такого виду все ж більше. Великий урожай дає і червонокачанна капуста, тому їй необхідно також велику кількість поживних речовин, в два рази більше, ніж белокочанному рослині.

Будь-який вид цієї культури любить органіку, фосфор або азот, головне дотримуватися правила внесення, щоб отримати максимально хороший урожай і підготувати ґрунт для майбутніх посадок.

Важливо! Найефективніше, коли для обробки грунту використовують не тільки органічні, але і мінеральні добрива, в результаті чого, і рослина краще розвивається.

Обробка грунту під цвітну капусту

Ефективність удобрення грунту залежить не тільки від виду грунту, має велике значення поживні речовини, які в ній містяться, а також тривалість і кількість проведених обробок, в тому числі і полив. Звичайно, якщо грунт мало оброблялася, то і кількість поживних речовин в ній зведена до мінімуму. Ось, наприклад, кольорова капуста дуже чутлива до родючості грунту і мінеральним її складу. Під висадку цієї рослини потрібен родючий грунт, окультурений, де вміст органічних речовин дуже велике, це легені землі, а також з домішками глини.

Якщо під рослиною буде знаходитися важка торф’янисті грунт з домішками глини, рослині буде важко розвиватися, найбільше буде набирати вагу зелена маса, головка в таких умовах формується дуже погано і слабо. Для підвищення врожайності такі землі слід удобрювати молибденовыми добавками у вигляді некореневого обприскування.

Крім того, кольорова культура на відміну від білокачанної сильніше піддається зараженню кілою, тому її необхідно саджати на грунтах, де реакція нейтральна. Вапняні добрива необхідно вносити в період осені, якщо обробляти кущі цвітної капусти, це може призвести до того, що з’явиться недолік бору, в результаті, різко знизитися урожай і його якість.

Якщо ґрунт, слабо окультурена або в середніх параметрах, то посаджена на такій ділянці культура воліє органічні добавки, їх слід вносити в грунт по осені, закладати землею перед весняними посадками. Щоб отримати прибавку врожаю, можна збільшити дози азотних добрив, досить провести одну або дві підгодівлі під час поливу водою.

Підгодівля брюссельської капусти

Такий вид культури дуже любить родючий грунт і багате мінеральне живлення, великий урожай брюссельська капуста дає на окультуреному ґрунті. Для обробки землі під брюссельську капусту використовують органічні добрива, які вносять восени під посадку культури. Навесні, перед безпосередньою посадкою капусти грунт удобрюють перегноєм, але не свіжим, це не доцільно.

Среднеокультуренные грунту під брюссельську капусту обробляють мінеральними добавками, легкі грунти необхідно додатково додавати магнієві добрива. Що стосується позакореневого підживлення брюссельської капусти, то її здійснюють з додаванням борної кислоти, молібдену або сірчанокислого марганцю, завдяки таким обробкам урожай капусти зростає в рази, те ж саме стосується і цукру з вітамінами, що міститься в культурі.

Брюссельська капуста дуже любить підживлення, що проводяться кілька разів з поливом рослини, куди входить невелика доза азоту і кальцію. Для кореневої підгодівлі краще всього підходить сечовина і хлористий калій.

Додатково про те, як правильно підживлювати капусту, можна подивитися на відео

Залишити коментар