До якого віку сповивати дитину

Ви прийняли рішення сповивати дитини незважаючи на всі суперечливі відгуки про плюси і мінуси сповивання. Але в цій справі головне вчасно зупинитися і дати дитині гармонійно розвиватися, а пелюшки в цьому можуть перешкодити.

Давайте ж розберемося до якого віку сповивати дитину безпечно для його розвитку.

Сон і пелюшки

Для початку згадайте, для чого ви пеленаете своєї дитини:

 1. Щоб міцніше спав;
 2. Щоб було тепліше;
 3. Лікар настійно рекомендував;
 4. Тому що не можете надіти на малюка кофточку і штанці.

Найпоширенішим і достовірним доказом на користь сповивання є міцний сон малюка. В пелюшках малюк відчуває себе, «як у мами в животику», тому йому добре і спокійно, йому не заважають, поки дуже погано контрольовані, маленькі ніжки і ручки.

Для того, щоб адаптуватися до зовнішнього світу, кожній дитині потрібно свій час. Комусь достатньо і два дні, а у кого-то адаптація затягується до півроку. При цьому і те і інше, на думку лікарів, є абсолютно нормальним.

Здоровий малюк починає усвідомлювати і контролювати своє тіло у віці від одного місяця. Тому для багатьох матусь це той момент, коли вони відмовляються від пелюшок на час неспання, а загортають виключно на час сну.

Дана позиція виправдана не тільки своєю зручністю, але і медичними показаннями. Справа в тому, що існують дослідження, які доводять, що у дитини, загорнутого в пелюшки, погано розвивається такий важливий спектр почуттів, як дотик. Дитині просто необхідно все чіпати, стосуватися ручками і ніжками різних поверхонь. Відчувати температуру, рельєф, структуру предмета. Будучи закутаним це абсолютно неможливо, тому думаючи про те, до якого віку сповивати дитину, пам’ятайте про його розвиток.

Сповивання на ніч

Якщо відмова від денних заворачиваний проходить швидко і безболісно як для мами, так і для її маленького дива, то сповивання на ніч часто залишається сімейною традицією на кілька місяців.

І тут дуже багато залежить від самої дитини. Дитина звикає до навколишнього світу до шести місяців, а мимовільні здригування можуть зберігатися до трьох місяців. Щоб ваш малюк спав міцно і спокійно завдання батьків зробити його сон комфортним, якщо в пелюшках ваше чудо спить краще, то і хай спить в пелюшках.

Періодично просто експериментуйте. Спочатку вдень відмовтеся, укладайте своє чадо голяка або в тонкій одязі, коли денний сон в повзунках і кофтині стане для дитини звичним і нормальним, то пробуйте не сповивати на ніч.

Часто дитина сам показує, що йому хочеться більше свободи. Він крутиться, супиться, пхикає і всіляко вивертається. Страждання припиняються, коли маленьке тіло повністю вивільнилося з кайданів тканини – це є найкращим ознакою, що прийшов той момент, коли пелюшки можна відкласти в сторону і прикрашати дитину в різні костюмчики.

Пелюшки і тепло

Насправді довід про те, що бути загорнутим тепліше, ніж в штанцях та боді, досить спірне. І до скількох місяців сповивати дитину, щоб він не замерз, залежить скоріше від терморегуляції у маленької людини. Деякі щасливчики вже в перший тиждень свого життя справляються з температурою навколишнього середовища і дуже комфортно себе почувають у такий же по теплоті одязі, в якій ходять батьки. У нормі терморегуляція у дитини розвивається до трьох місяців.

Сповивання по рекомендації лікаря

Багато медики рекомендують сповивати дитини в цілях профілактики дистонії (м’язового напруги). Також рекомендується загортати малят, що страждають підвищеною збудливістю і нервовим напруженням – це допоможе дитині заспокоїтися.

До якого віку сповивати дитину? Лікарі стверджують, що це потрібно робити до місяця, а далі за індивідуальними показаннями і поведінці вашого дитинчати.

До місяця варто практикувати повне сповивання, а після залишати ручки вільними, а загортати тільки ніжки. Цей спосіб є перехідним між пелюшками і повзунками. Найчастіше він триває до трьох місяців. Потім чадо стає активнішим, починає перевертатися, намагається повзти, і пелюшки приносять більше незручності, ніж користі. З цього моменту лікар порадить молодій мамі загортати дитину тільки на ніч або зовсім відмовитися від пелюшок.

Щільне укутування малюка після трьох місяців може суттєво загальмувати його розвиток.

Я вибираю пелюшки, тому що не можу вдягнути повзунки

Молодим мамам іноді соромно зізнатися, що це дуже складно надіти на крихітні ніжки штанці і запхати малесенькі ручки в рукави сорочки. Але ж ця проблема абсолютно у всіх матусь. Новонароджений малюк перші тижні життя прагне повернутися в позу ембріона, в якій він був дев’ять місяців. Ніжки зігнуті, ручки щільно притиснуті до тіла. І, так страшно зламати щось малюку, розпрямляючи коленочки і локоточкі. Це нормально. Для цього і потрібні пелюшки. Вже через кілька днів тонус у м’язах малюка стане менше, він стане випрямляти кінцівки і наряджати малюка буде одне задоволення.

Який спосіб підходить до якого віку

Існує три способу пеленання:

 1. Повне туге сповивання. Це коли «як раніше». Ніжки випрямити, ручки випрямити, затягнути тугіше. Такий спосіб має більше противників і особливо не рекомендується навіть з народження. Пелюшки – це не спосіб лікування м’язового напруги і насильне випрямлення кінцівок показань ніяких не має.
 2. Повне вільне сповивання. Коли загортають малюка повністю, але так, щоб природне положення тіла не порушувалося. Такий спосіб практикують в перший місяць життя малюка і під час сну.
 3. Часткове сповивання. Верхню частину тіла одягають у кофточку або боді, а ніжки від пояса загортають в пелюшку. Це перехідний варіант між пелюшками і повзунками. Часткова свобода допоможе дитині краще розвиватися. Рекомендується під час неспання і під час сну після трьох місяців, коли малюк вже може контролювати руху ручок.

Основні правила відмову від пелюшок

 1. Головне – це комфорт. Тому, якщо вашій дитині комфортніше спати в пелюшках, то робіть так, як комфортно малюкові.
 2. Пам’ятайте, що обмеженість рухів може заважати розвитку дитини. Тому вже з місяця під час неспання слід давати дитині більше свободи рухів.
 3. Порадьтеся з лікарем. Він може дати кваліфіковані рекомендації саме для вашого малюка.
 4. Прислухайтеся і придивляйтеся до поведінки малюка.

Пам’ятайте, до якого віку сповивати дитини, перш за все, вирішуєте ви і ваш малюк, а вже потім лікар. Думка бабусь або подруг має дорадчий характер і може бути не прийнято. Все залежить від того захоче сам малюк відмовлятися зараз від сповивання, адже для дітей це може виявитися складним моментом. А для того щоб відучити малюка від сповивання м’яко, не вводячи його в стрес потрібно робити це поступово.

Залишити коментар