До скількох можна шуміти в квартирі, не порушуючи закон?

Проживання у багатоквартирному будинку має свої недоліки, один з них – низький рівень звукоізоляції. Галасливі сусіди можуть доставити багато проблем, включаючи гучну музику, влаштовуючи сварки або займаючись ремонтом пізно ввечері.

Спокій мешканців оберігає закон «Про тишу», який визначає, до скількох можна шуміти в квартирі.

Види шуму

Гучні звуки з-за сусідської стіни мають різну природу:

 • гра на музичних інструментах, вокальні репетиції;
 • ремонтні роботи – демонтаж перегородок, пробивання отворів перфоратором, розвантаження будматеріалів, заміна труб і т. д.;
 • голосно звучить музична установка, телевізор, радіо;
 • сварки, крики, пересування меблів або заняття спортом (стрибки, біг).

Порушувати спокій мешканців не можна, знаходячись не тільки в квартирі, але і на вулиці.

У нічний час заборонено кричати у дворі, вмикати гучну музику, підривати піротехнічні пристрої. Торгові точки і заклади громадського харчування не повинні вночі включати підсилювачі звуку музичних пристроїв. Спрацювала автомобільна сигналізація також порушує закон про тишу, її необхідно вимкнути як можна швидше. Також під забороною будівельні, земляні та розвантажувальні роботи із застосуванням техніки.

Не кожна ситуація тягне за собою відповідальність перед законом, є винятки, що дозволяють перевищувати допустимі норми шуму, незалежно від часу:

 • дії по усуненню аварій трубопроводу, електричної проводки, інші надзвичайні ситуації;
 • роботи по забезпеченню безпеки мешканців будинку при пожежі або стихійного лиха;
 • проведення на вулиці громадських культурних заходів.

Норми, що встановлюють, до якого часу можна шуміти в квартирі

У Росії не існує єдиний закон, що регулює час тиші, повноваження щодо встановлення годин обмеження шуму покладено на місцеві органи влади. Приймаючи рішення, вони керуються загальними розумними нормами.

Період спокою розрізняється в робочі та вихідні дні, коли він збільшується, дозволяючи людям спокійно спати до 8-9 годин. На сайтах обласних або міських рад є інформація, до якої години можна шуміти в своїй квартирі.

Кілька даних для прикладу:

 • Тюмень, Нижній Новгород, Воронеж, Новосибірськ – до 22.00 години;
 • Казань – до 23.00.

Підвищити рівень шуму можна після 6.00-8.00. В суботу та неділю можна розраховувати на спокійний сон до 9.00 або 10.00. Тиша зберігається в квартирі, під’їзді, на дитячому або спортивному майданчику, у дворі будинку.

У Москві нічним часом з 2016 року вважається проміжок з 23.00 до 7.00. У ці години заборонені гучні розмови, музика, танці. Мешканцям приміщень, які є власниками більше півтора років, доведеться обмежити час переробки і перепланування житлової площі за період з 9 годин ранку до 19.00. Обов’язково робиться перерва на 2 години, цей час відводиться для сну маленьким дітям і літнім людям.

Московська область прийняла інший закон, зі скількох годин у квартирі не повинно бути тихо: в будні – з 21.00 до 8.00, у свята та вихідні – з 22.00. Шуміти і займатися особистими справами можна з 10 години ранку.

Адміністрація Санкт-Петербурга при питанні, коли можна шуміти в квартирі, прийняла наступні норми:

 • будні – з 7.00 до 22.00;
 • свята та вихідні – з 12.00 до 20.00.

Допустимий рівень шуму

Визначившись, зі скількох закон дозволяє шуміти в квартирі, не варто перевищувати його, ігноруючи встановлену норму.

Навіть у денний час є допустимий рівень шуму, дозволений санепідемстанцією. Граничний показник для дня – 55 дБ, для ночі – 45 дБ.

Перевищення цих значень призводить до розладу нервової системи, головних болів і інших негативних наслідків для здоров’я.

Встановити факт порушення норм неможливо без спеціального приладу. Якщо сусіди чи інші особи регулярно шумлять, слід звернутися в Росспоживнагляд, який проведе експертизу і складе акт.

Щоб приблизно уявляти рівень звуку, є готові показники:

 • мова людини – 35-40 дБ;
 • робота холодильника – 42 дБ;
 • крик, сміх – 60-70 дБ;
 • пилосос – 80 дБ;
 • гра на гітарі – 86 дБ.

До якої години можна шуміти в квартирі, виконуючи ремонт?

Основне джерело шуму – ремонтні роботи. Удари молотка або свердління стіни перфоратором однаково дратують вдень і вночі. Вихідні дні, яких з нетерпінням чекають у передчутті відпочинку, можуть обернутися зіпсованими нервами і головним болем через сусідів-будівельників.

Велика кількість скарг змусило прийняти закон про заборону ремонту квартири у вихідні дні і на свята. Крім цього обмеження, часові рамки, до котрої можуть вестися роботи. Вони трохи коливаються по регіонах, але, в основному, процес припиняється до 19.00 години. За правилами, будівельні роботи будь-якого типу повинні проводитися з перервами, в загальній складності їх тривалість становить 6 годин.

У Москві та області, Санкт-Петербурзі і деяких регіонах місцевим законодавством передбачено перерву в ремонтних роботах – з 13.00 до 15.00 годин.

Перед початком ремонту варто ознайомитися з основними пунктами закону:

 • не можна псувати суміжні приміщення і несучі стіни;
 • будівельні процеси в квартирі необхідно закінчити протягом трьох місяців;
 • заборонено використання інструментів, шум яких перевищує граничні допустимі свідчення 55 дБ;
 • не дозволяється перевозити будівельні матеріали в пасажирському ліфті.

Тривалість ремонту жорстко обмежена, особливо складно тим, хто самостійно робить його у вільний час. Єдина можливість розширити рамки часу – домовитися з сусідами, заручившись їх письмовою згодою. При відсутності скарг поліція та інші організації не стануть з’ясовувати, до скількох ведуться ремонтні роботи в приміщенні.

Що загрожує порушникам тиші?

Гарні сусіди завжди намагаються домовитися один з одним, знайти зручний компроміс. Часто вони входять у стан сім’ї з маленькими дітьми, які пустують, бігають або плачуть в невизначену годину. Викликати дискомфорт і прогнати сон може вечірка з гучним сміхом і музикою.

Адекватним рішенням в такій ситуації буде прохання зменшити звук і вести себе тихіше. Якщо сусіди не прислухалися до ввічливому поводженню, навіть нахамили у відповідь, то сміливо викликайте поліцію.

Розбиратися з агресивними громадянами, попирающими закон, повинні органи правопорядку. Для припинення регулярних порушень тиші варто написати заяву дільничному. Він прийде до сусідів і, можливо, при першому зверненні обмежиться проведенням роз’яснювальної бесіди.

Злісні порушники спокою отримують штрафи, їх сума коливається в різних областях від 500-1000 руб. до 2000-4000 руб. Якщо закон порушують посадові особи, то їм доведеться віддати до 8000 руб., організація сплачує – 40-80 тис. руб.

Коли сусіди починають не тільки шуміти, але і скандалити, краще викликати наряд поліції. Зателефонувавши у відділення, необхідно представитися, вказати свою адресу і телефон. Якщо співробітники поліції відмовляються реагувати на звернення, то варто попередити їх в такому разі про подання скарги керівництву.

Прибулий наряд складе протокол і випише штраф порушників. При повторному зверненні сума штрафу збільшується, також може бути застосовано арешт на 15 діб.

Час, коли допустимо шуміти в квартирі житлового будинку, закон визначає для кожного громадянина. Дотримання цих правил і взаємна ввічливість сусідів зроблять життя більш комфортним.

Залишити коментар