Для чого призначають грандаксин?

Він належить до тих медикаментів, які навряд чи знайдуться в кожній домашній аптечці. Це досить потужний транквілізатор – грандаксин. Для чого його й призначають?

Застосовують як ліки при серйозних психічних порушеннях, так і в тих випадках, коли у людини «розхиталися нерви». Чи означає це, що його можна використовувати «від нервів» на свій розсуд?

Я в депресії! — Прийміть Грандаксин. – А що це таке?

Як правило, підставою для знайомства з Грандаксином стає пережитий стрес або, якщо йдеться про жінок, що почалася постменопауза.

Для чого його призначають і до якої групи медикаментів він відноситься? Це транквілізатор, який усуває вегетативні порушення і забезпечує помірний стимулюючий ефект. На відміну від інших засобів такого ж спектру, він не провокує звикання, синдрому відміни і не чинить седативної дії (не викликає сонливості), а, навпаки, активізує НС. Тому його доцільно приймати вдень. Це дозволить займатися повсякденними справами (в тому числі сідати за кермо автомобіля), при цьому зберігаючи бадьорість і гарний настрій.

Випускається він у таблетках, що містять 50 мг тофизопама. Саме це активна речовина з сімейства бензодеазепинов вигідно відрізняється від аналогічних компонентів тим, що не пригнічує НС. До складу кожної таблетки входять стандартні наповнювачі: целюлоза, крохмаль, лактоза, стеаринова кислота, магнію стеарат, желатин.

Грандаксин допоможе впоратися зі стресовою або шокової ситуацією і подолати депресію, якщо почати пити його при перших її ознаках. Якщо ж у людини виявлено нервово-психічне виснаження останньою мірою, то він вже не справить належного ефекту і навіть може погіршити стан. Тому пити його слід тільки за рекомендацією лікаря.

Коли призначають цей транквілізатор?

Клінічні випробування і практика застосування підтвердили, що показаннями до застосування Грандаксина є різні невротичні розлади. Його прописують в таких випадках:

 • для лікування затяжних неврозів і психічних розладів, які проявляються такими симптомами, як пригніченість, стан тривожності, апатія, нав’язливі переживання, загальмованість;
 • при ВСД, якщо вона пов’язана з психічними порушеннями та патологіями соматичного властивості, що супроводжується ураженням НС;
 • для усунення абстинентного синдрому (як один з препаратів для лікування алкогольної та наркотичної залежності), який проявляється тремтінням кінцівок, почуттям страху, порушенням координації рухів, ознобом, занепокоєнням;
 • для корекції сенсорних порушень, які виникли після перенесеної травми, гормонального збою, невротичних захворювань;
 • для лікування болю в серці, пов’язаної з ураженням серцевих судин;
 • для полегшення стану при ПМС і клімаксі. Якщо під час гормональної перебудови у жінки з’являються розлади емоційно-психічного характеру: підвищена плаксивість, дратівливість, порушення сну, погіршення пам’яті, зниження концентрації та уваги;
 • якщо виявлено одне з таких захворювань: соматогенный невроз, міопатія, міастенія, неврогенна м’язова атрофія.

Чим і кому він може нашкодити?

Протипоказання до використання цього транквілізатора поширюються на:

 • дітей до 14 років;
 • вагітних (у першому триместрі);
 • годуючих;
 • страждають дихальною недостатністю в стадії декомпенсації;
 • осіб, у яких траплялися напади апное (зупинки дихання уві сні);
 • тих, хто гиперчувствителен до складових препарату.

У виняткових випадках його прописують хворим з епілепсією, закритокутовою глаукомою, хронічним респіраторним дистрес-синдромом.

Треба бути готовими до того, що прийом ліків може супроводжуватися небажаними реакціями:

 • висипаннями на шкірі;
 • головний або м’язової болем;
 • безсонням;
 • психомоторним перезбудженням;
 • нудотою;
 • здуттям, запорами;
 • відсутністю апетиту;
 • відчуттям сухості в ротовій порожнині;
 • рідше виникає сплутаність свідомості, пригнічення дихання.

Важливо! Заборонено використовувати Грандаксин спільно з Такролімусом, Циклоспорином, Сиролимусом, потрібно з обережністю одночасно лікуватися анальгетиками, снодійними, іншими антидепресантами, протигрибковими засобами (Кетоназолом, Ітраконазолом). Якщо проводиться лікування цим препаратом, не рекомендується вживати алкоголь у будь-яких дозах, так як це знижує відчуття сп’яніння, може привести до задухи і летального результату.

«Настрою як не бувало!»: відгуки звичайних людей і фахівців

Грандаксин заробив від пацієнтів безліч позитивних відгуків. Люди пишуть, що він буквально за лічені дні нормалізує сон, заспокоює нерви, знімає симптоми ВСД, але при цьому не перетворює людину в «черепаху». При його прийомі зберігається звичайна працездатність. Багатьом жінкам він допомагає вирішувати свої специфічні проблеми (післяпологову депресію і складності клімактеричного періоду). Але деяким його дія здалося «слабеньким», а інші залишилися незадоволені «побочками» (найчастіше це сухість у роті і задишка). Лікарі-психиары теж солідарні з хворими. Вони високо оцінюють терапевтичні якості Грандаксина.

Одні пацієнти називають вартість препарату прийнятною, інші так не вважають. Адже за упаковку з 20 таблеток доведеться заплатити не менше 350 руб., а його призначають дорослим по 1-2 табл. 1-2 р. на день (але не більше 6 табл. у добу). Тобто курс лікування обійдеться приблизно 3150 руб.

Що можна використовувати в якості заміни?

Синонімом Грандаксина (аналогом по складу) є Тофизопам, який виробляється у вигляді порошку або таблеток. Замінити ці ліки після консультації з лікарем можна транквілізаторами, які мають схожі свідчення, але іншу активну речовину. Це Гидазепам (анксіолітичну ліки денного дії). Він створений на базі гідазепаму, коштує дешевше, але може викликати загальмованість і звикання.

Ще один аналог – Тазепам; діючий компонент – оксазепам. Його ціна становить від 120 руб. Ліки теж здатне викликати сонливість і синдром відміни. Крім цього, воно знижує АТ, тому не підходить тим, хто страждає гіпотензією.

Ще один транквілізатор, який допомагає відновити душевну рівновагу, – Фенібут. Він містить гамма-аміно-бета-фенилмасляную кислоту, продається тільки за рецептом. Лікарі попереджають, що до нього не розвивається звикання. Він знижує швидкість реакції і викликає повільність.

Грандаксин – хороший, перевірений засіб для відновлення нервового здоров’я». Це не розрекламована пустушка на основі трав і вітамінок. Але пити його просто так, на свій страх і ризик, — вкрай необачне рішення, так як ліки здатні викликати досить важкі побічні реакції. І ще: Грандаксин, звичайно, на час створить стан штучного спокою, але не вирішить проблему і не зробить Вас стресостійкими. Тому вчіться правильно реагувати на життєві труднощі.

Залишити коментар