Дизайн спальні для дівчини: критерії вибору

Кімната, наповнена ароматом парфумів, завалена жіночими журналами та косметикою – чи це не мрія кожної юної леді?! до інтер’єру затишної дівочої спальні пред’являються особливі вимоги. Яким повинен бути дизайн спальні для дівчини, і що варто передбачити обов’язково, а від чого можна відмовитися?

Стиль приміщення

Перш ніж приступити до облаштування кімнати для молодої особи, потрібно провести ряд підготовчих заходів, або будуть:

  • вибір стилістики приміщення;
  • підбір елементів меблів;
  • дизайн стелі і стін;
  • вибір світильників, штор і інших аксесуарів.

Як відомо, «на смак і колір товаришів немає», особливо, коли справа стосується думки підлітка і його батьків. Тут важливо знайти компроміс, який влаштував би обох, до того ж велике значення має сума грошових коштів, яку батьки можуть розташовувати.

Однак жити в цій кімнаті все-таки не ним, а дитині, і якщо постало питання про дизайн спальні молодої дівчини, її думку потрібно враховувати.

Якщо більш старше покоління тяжіє, як правило, до класики, то молодь завжди йде в ногу з часом, тому батьки не помиляться, якщо запропонують дочки оформити кімнату в стилі модерн – новаторському стилі, що передбачають використання модною і функціональних меблів, яскравих і насичених кольорів, традиційних рішень.

Пишно і помпезно буде виглядати кімната, оформлена в стилі бароко або шеббі шик. Самостійним панночкам, чий день розписаний по хвилинах, можна запропонувати лаконічний стиль хай-тек. Спокійним дівчатам, які цінують затишок і комфорт, можна рекомендувати звернути свій погляд на стиль класик або кантрі.

Якщо належить вибрати дизайн маленької спальні для молодої дівчини, то краще зупинитися на стилі мінімалізм, який максимально звільняє простір за рахунок вбудованих в стіни багатофункціональної меблів.

Вибір меблів

Визначившись із стилем, можна приступати до підбору меблів. У першу чергу потрібно придбати ту, яка повинна бути в кімнаті дівчини обов’язково – ліжко, шафа для одягу, стіл.

Рекомендується заздалегідь поділити кімнату на зони і розставити меблі у відповідності з цими параметрами. Тобто в зоні відпочинку і сну поставити ліжко, в зоні для занять комп’ютерний стіл, а в зоні вільного проведення часу крісло або трельяж зі стільцем. Особливих вимог до дизайну ліжка ні, тут все буде залежати від уподобань дитини та розмірів кімнати.

Що стосується шафи для одягу, то тут краще йти по шляху найменшого опору і придбати кутовий вбудований шафа, достающий практично до стелі.

Зрозуміло, що широку модель недоцільно встановлювати в невелику кімнату, до того ж місце над нею залишиться незадіяним і буде використовуватися для складування всякого мотлоху, негативно відбиваючись на загальному враженні. Тому краще придбати вузьку і високу модель, а ще краще купити відразу ліжко-горище.

Така багатофункціональна меблі користується особливою популярністю у власників маленьких квартир, так як дозволяє сконцентрувати біля однієї стіни всі три зони. При цьому є моделі, в яких ліжко знаходиться на другому поверсі, а є й такі, в яких робоча зона винесена наверх, а ліжко ховається під нею – це значно зручніше.

Якщо приміщення невелике, то так необхідний книжкова шафа або стелаж замінять навісні полиці. Зручний приліжковий пуфик або крісло-груша доповнять картину, але це за умови, що дозволяє площа.

Дзеркало в дизайні спальні для дівчини-підлітка повинно бути передбачено обов’язкове. Якщо є можливість, можна купити трельяж, якщо ні, передбачити його в шафі.

Підбір аксесуарів і матеріалу для обробки стін і стелі

Що стосується кольору стін і стелі, то тут краще покластися на смак дівчини, хоча занадто яскравих кольорів краще уникати, щоб знизити емоційне навантаження, адже в цій кімнаті майбутньої леді належить не тільки зустрічати друзів, але і робити уроки і відпочивати.

Ідеальні і безпрограшний варіант – приглушені фарби, які роблять приміщення світліше і здатні гармоніювати з меблями будь-якого кольору.

Якщо дитина неодмінно хоче бачити на стіні якийсь яскравий малюнок або ансамбль, можна виділити для цього певну невелику зону, а все інше простір виконати в спокійних тонах.

До того ж підлітки схильні обважувати стіни плакатами із зображенням своїх кумирів і власними фотографіями. Завдання батьків – запропонувати їй кілька варіантів їх розміщення, а вже все інше нехай вона вирішує сама.

Що стосується освітлення, то воно може бути зональним, наприклад, вбудованим в стелю над робочою зоною. Однак додаткове джерело світла – настільну лампу передбачити потрібно обов’язково.

Якщо немає можливості виконати натяжні або гіпсокартонні стелі, то можна, не мудруючи лукаво, повісити в центрі кімнати велику люстру. Що стосується штор, то стиль їх пошиття повинен відповідати дизайну приміщення.

Прості рівні штори від стелі до підлоги вважаються класикою жанру, що підходить для будь-якого стилю, рюші доречні у романтичній і легковажною спальні, ламбрекени покликані додати в спальню шарму і витонченості.

Кімнаті, в якій проживає майбутня жінка, чудово підійде гардина з м’якими складками, коротка по центру і довга по краях. Якщо говорити про колір, то він повинен перегукуватися з кольором меблів.

Тепер залишилося підібрати дрібні деталі інтер’єру. Мова йде про всілякі статуетки, квіти в горщиках, різних експозиціях, картинах та ін.

Тут головне – надати завершеність композиції. Не варто засмучуватися, якщо дочка змішала в одному приміщенні кілька стилів – їй це дозволено. Пройде зовсім небагато часу, і вона змінить дизайн на користь стриманості і класичних канонів. Швидкого і приємного вам ремонту!

Залишити коментар