Дихальні вправи для здоров’я і витривалості

Якщо ви належите до числа тих людей, для яких спорт – це не просто слова і дозвілля, а спосіб життя, значить, гарне дихання є невід’ємною частиною вашої повсякденності.

Кому потрібна міцна дихалка

Розвитку дихальних органів, просто кажучи, дихалки, сприяє продуманий режим занять, який представляє аеробне навантаження.

До числа таких видів спорту можна віднести:

  • альпінізм;
  • веслування;
  • велосипедний спорт;
  • ковзанярський спорт;
  • спортивну ходьбу;
  • біг.

Спортивні тренування в таких видах спорту збільшують об’єм легенів і розвивають серцевий м’яз. Якщо навантаження регулярні, то стан судин поліпшується, і тоді вони стають більш еластичними.

До того ж при таких тренуваннях організм людини стає більш сильним. Така здатність витримувати великі навантаження протягом якогось відрізка часу і є те, що прийнято називати витривалістю. І такі навички необхідні не тільки працівникам силових структур або професійним спортсменам. Катання на велосипеді, робота на дачній ділянці, переїзд або навіть тривалий шопінг – все це заняття, під час яких цілком може знадобитися витривалість.

Пошук мотивації – це важливий крок для тих, хто пробує зайнятися спортом, але при цьому їм завжди не вистачає то часу, то бажання. В такому випадку необхідно подумати не тільки над тим, що називається модою, але і про своє здоров’я.

Ті, хто хоче знати, як розвинути дихалку, може багато прочитати в інтернеті, а може звернутися до професійного тренера будь-якого з видів спорту. Про те, як поліпшити дихалку і виробити витривалість – знають не з чуток.

Люди витривалі і треновані виглядають інакше – вони осанистые, підтягнуті, в них немає зайвої ваги. Руху таких людей швидкі, точні та впевнені. Але при постійних тренуваннях, зміни відбуваються не тільки зовні, є також і внутрішні зміни. Так, зазнає змін складу крові. У складі крові число червоних кров’яних тілець збільшується, що сприяє збагаченню киснем внутрішніх органів. Поліпшується дихальна мускулатура і зміцнюється серцевий м’яз.

Завдяки сучасним інтернет і медіа-технологій, будь-яка людина в домашніх умовах може розвинути дихалку. Витривалість можна розвинути при бігу. Найшвидшими на планеті були давні люди. Це багаторазово доведено вченими. Але вони були не тільки самі швидкі, але ще і дуже витривалі, тому що доводилося бігати не тільки швидко, але багато і довго.

Тут скінчено, мотивація інша: вони були голодні або ж самі рятувалися від того, хто був голодний. У будь-якому випадку – це мотивація. І ви, якщо хочете, щоб тіло було здоровим, а дыхалка сильна і витривала, повинні якщо не взяти приклад на озброєння, то зрозуміти принцип того, наскільки сильна мотивація людини.

В іншому випадку всі ваші зусилля будуть марні: крім як страждання, ви нічого від спортивних вправ не отримаєте. Адже для того, щоб розвинути в собі ці якості, вам доведеться відмовитися від звичного способу життя, такого комфортного і затишного. Тому, щоб примусити себе рухатися, потрібно прийняти цю ситуацію як моменти, коли ви додаєте собі роки життя, краси, молодості і позитиву. І ніяк не інакше.

Види витривалості

Поняття «витривалість» – дуже об’ємне, і від того, що саме вам потрібно, вам буде зрозуміло, як дихалку тренувати. У спорті фахівці виділили такі види витривалості: анаеробна та аеробна витривалість.

Анаеробної витривалістю називається здатність до виконання будь-якого виду вправ без необхідної кількості кисню.

Організм для виконання вправ витрачає виключно внутрішні ресурси. Така витривалість може бути розвинена завдяки великій кількості пройдених курсів тренінгів з обмеженою кількістю часу.

Аеробної витривалістю називається робота за рахунок кисневого живлення, але по виконанню певної кількості вправ.

Така класифікація може бути цікава спортсменам, які хочуть знати, як розвинути витривалість і дихалку.

Крім того, існує вибір для тих, хто хоче тренувати дихалку, між спеціальною і загальною витривалістю. Для кого-то труднощі полягають у тому, щоб протриматися довгий час у якій-небудь одній позі, для інших же, навпаки, складність полягає в тому, щоб виконати комплекс вправ, які необхідно виконати в умовах нестачі кисню.

Як стати витривалим у бігу

Як для бігу поліпшити дихалку?

Це питання непусте, і навіть якщо ви не збираєтеся перемагати на марафоні в Бостоні, тим не менш, біг може стати в нагоді. Ті, хто регулярно займається цим видом спорту, завжди підтримують організм у тонусі, вага у таких людей в нормі, а настрій завжди відмінна. Звичайно, адже під час бігу органи дихання починають працювати швидше і краще, кров збагачується киснем і всі внутрішні органи, включаючи мозок, отримують потрібну дозу повітря, збагачуючись тим самим покращуючи свою роботу.

Якщо ви новачок, і лише бажаєте долучитися до культури бігу, ви не помилилися, саме до культури, тому що це вже стає не тільки видом спорту, а спосіб життя і думок того, хто став одного разу на бігову доріжку, вам не завадять поради від професіоналів.

Отже, поради тим, хто прийняв для себе думку, що здоровий спосіб життя має стати пріоритетним:

  • поступовість;
  • систематичність;
  • прийнятність.

Поступовість. Не варто братися відразу за багатогодинні тренування. Якщо ви хочете знати, як після куріння відновити дихалку, тоді тим більше вам потрібно робити все поступово, не перевантажуючи організм максимально, а даючи йому можливість зміцніти і набратися сил. Збільшуйте дистанції поступово, також порівнюйте і темп бігу. Всі разом дасть відмінний результат.

Систематичність. Пам’ятайте, що для досягнення навіть самого незначного результату необхідно регулярно, системно виконувати ті чи інші вправи. Регулярність тренувань є запорукою успіху.

Прийнятність. Навантаження, які ви виконуєте, повинні приносити вам задоволення, бути комфортними.

Що хорошого в тому, якщо кожне тренування для вас стане мукою, але ви пробіжите дистанцію в два рази більше?

Навпаки, нехай це буде невеликий заділ, але виконайте його правильно, отримаєте задоволення, і тоді користь від проведеної тренування буде в наявності. І скажуть вам про це ваші сяючі очі.

Якщо ви хочете відновити здоров’я після куріння, то вам допоможуть не тільки бігові, але і безліч інших рухливих ігор та вправ. Так, відмінним засобом є скакалка. Цей нехитрий спосіб при регулярному застосуванні подарує вам масу енергії, наповнить силами і здоров’ям. При цьому дихалку розвинути вам не складе труднощів, бо як стрибання на скакалці відмінно розвиває серцевий м’яз.

Можна також організувати спортивні ігри у себе у дворі. Залучіть команду людей і почніть першість двору з волейболу, баскетболу та футболу. Як правило, спочатку лише здається, що всі ставляться скептично до такої затії. Як тільки вам вдасться організувати першу гру, ви побачите, від бажаючих приєднатися не буде відбою.

Тренування будинку

Поліпшити власне самопочуття, розвинути легкі можна і в домашніх умовах. І для цього абсолютно не потрібні ніякі спеціальні снаряди та інструменти. Все що потрібно – це продуманий комплекс вправ, завдяки якому ви знайдете силу і впевненість, зможете відновити втрачену м’язову масу і зміцнити здоров’я.

Вистрибування, віджимання, підтягування – все це в рівній мірі може поліпшити вашу фізичну форму. До того ж багато рекомендують надувати повітряні кулі, таким чином, тренуються легкі і серцевий м’яз. Після цього нехитрого вправи ви відчуєте прилив сил.

Особливу увагу варто приділити зміцненню реберних м’язів, тому що саме вони розсуваються в сторони при подиху. Техніка для цієї групи м’язів не нова, вона заснована на тому, що під час тренувань потрібно тамувати подих або використовувати протигаз. Але головне, щоб для цього виду вправ не було протипоказань.

Організм перевантажувати не варто, досить поступово і регулярно виконувати невелику кількість вправ. І вже через пару тижнів ви досягнете відмінних результатів.

Залишити коментар