Дихальні вправи для схуднення

Щоб домогтися стрункості, необов’язково годинами надриватися в тренажерному залі або дотримуватися значних обмежень у харчуванні. Досить використовувати комплекс ефективних дихальних вправ для схуднення і назавжди забути про жирові відкладення, які псують фігуру.

Чому застосування дихальної гімнастики дає хороший результат? Виявляється, давно доведено, що правильне глибоке дихання дозволяє максимально наситити тканини організму киснем, налагодити оптимальний виведення шлаків, стабілізувати і навіть прискорити метаболічні процеси, в тому числі, спалювання підшкірного жирового шару.

Основні вимоги

Помічено, що гімнастика, заснована на дихальних практиках, дозволяє знизити апетит. Проте не варто сподіватися на швидкий результат, займаючись безладно. Щодня слід виконувати 3 підходи, кожен з яких повинен тривати близько чверті години.

Дихати необхідно дійсно глибоко, щоб залучити в процес м’язові тканини грудної клітини та черевної порожнини. Чудово, якщо жінка дотримується деяких обмежень в раціоні і намагається ввести у власне меню більшу кількість продуктів, насичених грубою клітковиною. У цьому випадку бодіфлекс завжди супроводжується успіхом.

Не слід відразу починати зі складного рівня. На початковому етапі потрібно звикнути до щоденного комплексу дихальних вправ для схуднення, використовуючи практичних заняттях прості рекомендації. Поступово переходять до більш складних програм, удосконалюючи навички і домагаючись видимого результату.

На жаль, гімнастика підходить не всім. Протипоказаннями служать хвороби хребетного стовпа. Також не рекомендується бодіфлекс при наявності застудних захворювань, що супроводжуються слабкістю та підвищенням температури. Крім того, необхідно відкласти виконання дихальної гімнастики на 3 місяці після проведення внутрішньопорожнинної операції.

Гімнастика для новачків

Всього 4 вправи дозволять швидко освоїти правильне дихання і отримати необхідні навички для виконання складних програм.

Освоюють комплекс, сидячи в зручному положенні, тримаючи спину прямо і розгорнувши плечі:

 • Виконавши глибокий тривалий вдих, необхідно зробити паузу і видихнути повітря. Після нової паузи роблять повтор. У проміжках між вдихом і видихом подумки рахують до 4. Кількість вправ на початковому етапі – 10;
 • Наступним виконують дихальні вправи для схуднення живота. Спочатку втягують живіт і роблять гранично глибокий вдих. Потім повітря видихають поступово, невеликими порціями, виштовхуючи його крізь щільно стиснутий рот. Одночасно необхідно послаблювати м’язи черевного преса. Протягом дня слід виконати не менше 20 повторів, щоб гімнастика дала відчутний результат;
 • Сидячи на стільці, потрібно зігнути ноги в колінах під кутом 90°. Стопи повинні бути щільно притиснуті до підлоги. Необхідно дихати животом, на вдиху напружуючи, а на видиху розслабляючи м’язові тканини. Бажано в перші дні виконувати близько 10 вправ, поступово довівши їх до 40;
 • Лежачи на підлозі, підняті ноги згинають в колінах, уперши стопи в підлогу. Долоня лівої руки на грудях, а правої – на животі. Роблячи вдих, правою кистю натискають на область живота. Роблячи видих, злегка здавлюють грудну клітку, використовуючи праву кисть. Після цього можна ускладнити завдання, навпаки, при кожному видиху «надуваючи» живіт.

Освоївши початковий комплекс, можна переходити до сучасних і стародавніх методиками, запропонованими різними культурами. Приміром, великою популярністю користується дихальна гімнастика, а також вправи для схуднення Петра Попова, яка створена спеціально для зниження ваги після пологів.

Комплекс використовує поєднання фізичних, а також дихальних вправ, що дозволяє отримати відмінний результат.

Метод Петра Попова

Основне завдання дихальної гімнастики та вправ для схуднення в цьому випадку – привести в порядок ослаблені м’язи попереку і зміцнити м’язовий шар черевної стінки:

 • Починають бодіфлекс в положенні стоячи, притулившись до стіни спиною. Вдихаючи, необхідно відчути, як напружуються поперекові м’язи. Під час видиху напружують м’язи в області живота. Потрібно виконати не менше 8 повторів;
 • Лежачи на спині, просовують руки під сідниці. Прямі відривають ноги від підлоги і повільно піднімають вгору, не відриваючи в цей час від підлоги поперек. Завмерши на пару секунд, ноги поступово повертають в початкове положення. Кожен підхід включає 15 вправ. Піднімаючи ноги, роблять видих, опускаючи – вдих;
 • Лежачи на спині, підняті ноги згинають в колінах, долоні змикаються в замок на потилиці. Потрібно повільно підтягувати до грудної клітки стегна, піднявши від підлоги таз. Притискаючи стегна, роблять видих, опускаючи ноги – вдих. Протягом одного сеансу рекомендується повторити вправу 10-20 разів.

Фізичне навантаження здається занадто важкою? Можна спробувати сучасний бодіфлекс, основоположником якого є Грір Чайлдерс. Комплекс розрахований для жінок з невисоким рівнем рухової активності, дотримуються дієтичного харчування.

Бодіфлекс: гнучкість і стрункість

Дана програма включає ряд вправ, які сприяють зміцненню та підвищенню гнучкості основних груп м’язових тканин. Виконується гімнастика вранці, до прийому їжі. Весь комплекс займає не більше чверті години. Перед заняттями дозволяється випити склянку соку, чаю або води.

Жінки, вперше використовують дихальні вправи, запевняють, бодіфлекс для схуднення дійсно надзвичайно ефективний. Метод поєднує спеціальні пози, спрямовані на розтягування м’язів і сухожиль з особливим пятиэтапным диханням.

В принципі, дихальна гімнастика може використовуватися окремо. У цьому випадку заняття проводять двічі на день. Другий раз гімнастика виконується перед вечерею, після двогодинного утримання від їжі.

Найлегше освоїти техніку правильного дихання в положенні стоячи, спираючись долонями вище колін на 2,5 см. Ноги при цьому повинні бути розсунуті приблизно на 30 див. Погляд спрямований вперед.

Бодіфлекс від Чайлдерс ділиться на 5 етапів:

 • Перед початком занять необхідно видихнути все повітря з легенів. Губи складають у формі трубочки і повільно випускають повітря, намагаючись повністю спустошити органи дихання;
 • Потім потрібно щільно стиснути рот і, шумно вдихаючи носом, швидко наповнити повітрям легені до відмови;
 • Відчувши, що легкі заповнені до межі, слід злегка підняти голову і закусити губи, немов розподіляючи по їх поверхні помаду. Видих повинен бути різким, спрямованим від діафрагми. Про те, наскільки вірно виконується даний етап,можна судити по наявності специфічного свистячого звуку «пах». З першого разу може не вийти, так як необхідно кілька спроб, щоб освоїти цей навик;
 • Затримавши дихання потрібно нахилити голову і постаратися підняти вгору шлунок, втягуючи його до межі. Подумки дорахувавши до 8-10 секунд, можна розслабитися;
 • Одночасно з розслабленням вдихають повітря, відчуваючи, як він буквально вривається в легені, і опускають м’язи живота.

Виконуючи бодіфлекс, можна відчути запаморочення, пов’язане із збагаченням організму киснем. Якщо відчуття тривають тривалий час, потрібно зупинитись і присісти, рівно дихаючи. Коли запаморочення відпустить, ефективні вправи повторюють з початкового етапу.

Вибір дихальної гімнастики для зниження ваги і оздоровлення організму досить широкий. Можна використовувати такі напрями, як йога, китайська система Цзяньфэй або Цигун, протягом століть довели свою результативність.

Залишити коментар