Дитяче харчування для набору м’язової маси і ваги у дорослих

Підтримувати та розвивати свої фізичні здібності прагнуть як чоловіки, так і жінки. У цій справі важливі регулярні навантаження і відвідування спортзалу. Але не менш актуальним є і питання раціону. Розглянемо дитяче харчування для набору м’язової маси як альтернативу спеціалізованому.

Наростимо м’язову масу

Правильне і збалансоване харчування – це один з факторів успіху в досягненні запланованих спортивних результатів. Поряд з налагодженим тренувальним процесом і відновлювальними процедурами раціон відіграє чи не вирішальну роль в нарощуванні м’язової маси. Враховуючи факт того, що дитячі суміші мають оптимальне співвідношення білків, вуглеводів, жирів, вітамінів і мікроелементів, використання їх як джерела потрібного харчування досить актуально, особливо у початківців спортсменів.

Активний ріст м’язової маси перебуває в прямій залежності від фізичного навантаження. Але тільки її однієї недостатньо. Організму потрібно живильний ресурс. Сувора дієта у поєднанні з великими навантаженнями, яким піддана тіло в спортивному залі, очікуваного результату не дасть, а лише призведе до виснаження організму. Наше тіло має потребу в калоріях і поживних речовинах, спрямованих на забезпечення необхідної підтримки зростаючим м’язам і на швидку адаптацію до нових видів активності. А для цього потрібно встановити добове споживання білка на рівні 1,5-2,5 г на кілограм ваги тіла.

Слід враховувати, що якщо норму прийняти всю відразу, то очікуваний ефект досягнутий не буде, оскільки за один раз організм здатний засвоїти 30-40 г протеїну. У разі надмірної ваги необхідно розрахувати свої ідеальні показники маси тіла, і вже відштовхуючись від цих даних, прикидати споживання білка.

Важливим моментом є споживання вуглеводів. Відсутність їх у раціоні робить неможливим запас енергії в м’язовій тканині, що витрачається при активному фізичному навантаженні. Щоб наростити м’язи, раціон повинен включати до 60% вуглеводів або приблизно 7 г на один кілограм маси тіла. Не менш важливо і наявність корисних ненасичених жирів, вітамінів і інших мікроелементів.

Загалом, у раціоні спортсмена повинні бути наступні продукти:

  • Білки – яловичина, свинина і баранина, риба, птиця, яйця, молоко і молочні продукти, соя квасоля, гречка.
  • Вуглеводи – вівсянка і житній хліб, батат, макаронні вироби з твердих сортів пшениці, фруктові коктейлі, гречка, рис, перловка.
  • Жири, рослинні олії, риба, горіхи, соєві продукти.

Для підвищення ефективності тренувального процесу фахівці рекомендують містять протеїн добавки.

Дитяче харчування для качків

Беручи до уваги ретельний підбір компонентів і їх точність у кількісному складі, багато зупиняють свій вибір на дитячому харчуванні як замінники спеціальних спортивних сумішей. Зважений підхід допоможе розібратися в плюсах і мінусах такої заміни.

Використання дитячого харчування для набору ваги дорослими з урахуванням повноцінності складу має досить широкий спектр застосування. Додатковим аргументом у прихильників такої заміни спеціалізованих сумішей виступає високий рівень якості та контролю над цими продуктами з боку виробника. Однак спортивний «родич» харчування для малюків розроблений і містить у собі компоненти виключно для набору сухий м’язової маси. Так, до складу таких сумішей входить сироватковий протеїновий концентрат високої розчинності, володіє поживною цінністю та анаболічною дією.

Суміші для дітей – це повноцінний раціон, за рахунок якого розвивається і росте організм малюка. У їх складі кількість жирів і вуглеводів кілька відмінно. Таке харчування здатне допомогти набрати додатковий вага, а ефект від включення в раціон дитячих сумішей можна порівняти з вживанням гейнери.

Отже, системне і надмірне застосування дитячого харчування може викликати поява не зовсім вяжущейся з метою жирового прошарку. Також необхідно брати до уваги і грошову складову. В принципі, спортивні суміші теж стоять далеко не копійки. Але для задоволення потреби в протеїні при серйозному ставленні до спорту дитячого харчування буде потрібно набагато більше, а воно не видається безкоштовно. Тому до небажаного впливу з боку вуглеводів додається і економічна складова питання.

Відгуки «будівельників тіла»

Якщо зайти на спеціалізовані сайти, можна знайти чимало відгуків про використання дитячого харчування для набору м’язової маси з метою заміни спортивних сумішей. Ось деякі з них:

  • Віталій: «Перевертаєш банку і дивишся склад, потім береш калькулятор і вважаєш, скільки рублів витратиш на 1 г білка в цьому харчуванні. Якщо дружиш з математикою, то зрозумієш, що купити протеїнову суміш в два рази вигідніше, при цьому білок є і там, і там».
  • Роман: «Зазвичай таким займаються початківці спортсмени: начебто і треба чимось підкріплювати заняття, а грошей шкода. Хлопці, просто нормально харчуйтеся, і буде результат».
  • Оксана: «Дитяче харчування схоже на гейнери, хоча жирів забагато».

У наші дні людство далеко пішло в питаннях споживання спортивних сумішей у порівнянні із 80-90 роками минулого століття, коли на території СРСР почалася хода будівельників свого тіла – прихильників бодібілдингу. Саме тоді у зв’язку з повною відсутністю спеціалізованого продукту актуальність використання для набору м’язової маси дитячих сумішей та сухого молока була висока. За великим же рахунком, для початківців досить буде розрахувати свою потребу в протеїні та одержувати його, використовуючи тільки натуральні продукти, описані вище. А вже конкретним спортсменам потрібен серйозний підхід, при якому немає місця дитячого харчування в раціоні.

Залишити коментар