Диск здоров’я: вправи для схуднення талії і живота

При заняттях фітнесом, в першу чергу, слід знати, яка частина тіла найбільше опрацьовуватися. Найчастіше проблемною областю буває живіт.

Одним з ефективних домашніх тренажерів для боротьби з цим недоліком є диск здоров’я, вправи на якому добре підходять для схуднення живота і талії.

Що таке диск здоров’я і його користь

Це підлоговий тренажер, який відрізняється малими розмірами (260-300 мм в діаметрі) і компактністю. Він складається з двох дисків, скріплених між собою, де верхня частина обертається щодо нижньої на підшипнику.

Тренажер відомий під наступними назвами – диск «Здоров’я» або «Грація», гімнастичний коло. Тренажер відрізняється простотою використання, а ціна на нього гранично низька (300-500 руб.).

Вперше він з’явився в продажу в 80-му році. Крутиться диск досить скоро став популярним. На сьогоднішній день, сучасні версії, наприклад, диск здоров’я Actico, можна придбати в будь-якому магазині спортивних товарів.

Диск здоров’я допомагає схуднути і корисний для загального фізичного стану. Виконувані рухи на тренажері складаються з численних скручувань, що робить активний вплив на м’язи корпусу, ніг і рук. Також відбувається массажирование органів черевної порожнини, поліпшується кровообіг.

Наявність на цьому тренажері масажного покриття, сприяє додаткової стимуляції акупунктурних точок на п’ятах. Це дозволяє поліпшити кровообіг, підняти настрій і тим самим поліпшити загальне самопочуття.

Вправи на крутиться диску не потребують будь-якого рівня підготовки. Вони можуть застосовуватися в якості розігріву перед основним тренуванням, а також як самостійний комплекс.

Різновиди дисків

Диски бувають пластикові та металеві.

Обидва виду однаково опрацьовують м’язи і сприяють схудненню. Іноді моделі мають ряд додаткових властивостей:

 • Деякі тренажери забезпечені рельєфною поверхнею з магнітними вставками, які впливають на весь організм за принципом акупунктурного масажу стоп.
 • Є моделі, які оснащені комп’ютерною системою, що дозволяють вести рахунок кількості виконаних скручувань і витрачених калорій, а також відстежити скільки часу було витрачено на тренування. Ви зможете бачити, наскільки ви схудли під час занять на колі. Кількість «втрат» відображається в грамах.
 • Щоб привчити дитину до занять на цьому тренажері, хороший варіант – музичні моделі.
 • Для збільшення користі занять можна використовувати обертовий диск, який оснащений еспандером. Це дозволяє розвивати м’язи грудей, рук, спини і плечовий пояс. В результаті чого вони набувають велику еластичність і стають підтягнутими, а це, природно, впливає на зниження ваги.

Основні правила тренувань

Перед тим, як почати робити вправи, крутиться тренажер попередньо ставиться на неслизьку поверхню (можна на спортивний килимок). Для початківців бажано поставити біля себе предмети, які будуть служити опорною точкою при втраті рівноваги. Під час тренувань треба робити упор на нижню частину корпусу, в той час як плечі повинні знаходитися нерухомо.

В кінці занять виконується нескладна розтяжка м’язів повернути їх в природне стан. Завершивши вправи, треба зробити глибокі вдихи і видихи, а потім спокійно походити по квартирі протягом 3 хвилин, потім можна повністю розслабитися.

Комплекс вправ на диску

 • Кардіо-вправа. Позиція — стоячи на колі, руки вздовж тіла. Робити розвороти корпусу направо і наліво з участю рук.
 • Вправа на косі м’язи. Позиція — стоячи на диску і вхопившись за будь-який предмет опори, здійснювати повороти в різні сторони. Руху намагатися робити швидко.
 • Позиція — руки на поясі, одна нога на тренажері, інша на підлозі. Робити повороти ногою на диску.
 • Стоячи впертися в коло, розташований на підлозі, руками. Здійснювати обертальні рухи диска руками, намагаючись по максимуму повертати тіло.
 • Сидячи на тренажері, почати обертальні рухи диском. Руками і ногами упиратися в підлогу.
 • Встановити спортивний диск на стілець. У позиції сидячи на тренажері, а руки на поясі, швидко здійснювати повороти в різні сторони відштовхуючись ногами.
 • Позиція — сидячи на диску, руки на колінах. Перебирати ступні, роблячи «крок» п’ятою потім носком. Виконувати руху 4 направо і наліво.
 • Тренажер кладеться на стілець. Позиція — сидячи на диску, де лівий бік повинен торкатися спинки стільця. Робити розвороти на 180°, здійснюючи поштовхи від підлоги ногами, так щоб правий бік торкнувся спинки стільця, потім назад. За 4 повтору направо і 4 наліво.
 • Права нога стоїть на тренажері, а ліва на стільці. Права рука на поясі, а ліва впирається в стінку. Робити розвороти нижній частині корпуса вправо, намагаючись правою рукою доторкнутися до ліктя лівої руки. Повторити з іншої ноги ідентичним чином. Робити по 8 разів в кожну сторону.
 • Ліва нога ставиться на тренажер, руки в позиції замку за головою. Роблячи повороти вліво, руки розводяться в різні сторони. Повернувшись в початкову позицію повторити з іншої ноги. За 8 поворотів для кожної ноги.
 • Даний вид досить складний для початківців, тому на початку краще робити незначна кількість повторів вправ і раз за разом додавати. Для нього використовується 2 диска. Під праву і ліву ноги поставити по диску і встати на ширині плечей. Крутити тренажер спочатку всередину 10 разів, а потім назовні 10 разів.
 • Це вправа схоже з попереднім, різниця лише в тому, що тут ноги треба трішки зігнути в колінах. Робити повороти двох ніг вліво, відводячи в цей момент руки вправо і те ж саме в іншу сторону, ноги вправо, руки вліво. Виконувати 10 разів праворуч і 10 наліво. Новачкам починати з 5 разів.

Переваги використання

Використання кола для гімнастики дозволяє:

 1. Розвинути спритність;
 2. Збільшити гнучкість тіла;
 3. Зняти м’язове напруження;
 4. Розробляти м’язи спини;
 5. Поліпшити координацію рухів;
 6. Зміцнити прямі м’язи черевної порожнини;
 7. Зміцнити косі м’язи черевної порожнини;
 8. Тренувати апарат вестибулярної системи;
 9. Дати оптимальне навантаження для серцево-судинної системи;
 10. Поліпшити роботу кишечника за рахунок прихованого масажу внутрішніх органів.

Протипоказання

Займатися вправами на диску заборонено тієї категорії людей, у яких:

 • Атеросклероз;
 • Проблеми з хребтом;
 • Порушене мозковий кровообіг;
 • Вагітним жінкам на 2 і 3 триместрі.

Диск здоров’я — це тренажер, що дозволяє тілу придбати красу і витонченість форм. Однак, щоб досягти цього, потрібно поєднати регулярні тренування з правильним харчуванням.

Залишити коментар