Діарея після антибіотиків: як лікувати?

Одним з найбільш поширених побічних ефектів, після тривалого прийому антибіотиків, є розвиток сильної діареї. Це може бути наслідком неправильного застосування або перевищення встановленої дозування препарату. Досить багато людей замість того, щоб відвідати лікаря та отримати рецепт, просто слухають поради та рекомендації друзів, в результаті чого розвивається велика кількість різних побічних ефектів.

Якщо діарея була спровокована прийомом антигрибкових яких антибактеріальних засобів, необхідно починати її негайне лікування. В першу чергу треба звернутися за допомогою до лікаря, щоб випадково не погіршити стан здоров’я.

В залежності від того, який саме засіб спровокувало діарею, лікар буде підбирати адекватне лікування. При цьому обов’язково дотримується спеціальна дієта, щоб відновити правильну роботу кишечника.

Лікарські препарати від діареї

Якщо з’явилася діарея після антибіотиків, ніж лікувати це неприємне явище допоможе визначити лікар. Призначається не тільки стандартна терапія сорбентами, корекція біоценозу кишечника і дезінтоксикаційна терапія, також застосовується етіотропна терапія ванкоміцином або метронідазолом.

Понос після антибіотиків порушує мікрофлору кишечника, тому обов’язково приймаються пробіотики, які сприяють її швидкому відновленню.

Народні засоби проти діареї

Якщо з’явилася діарея після прийому антибіотиків, щоб полегшити стан і привести в норму функціонування кишечника, можна скористатися народними засобами, які не менш ефективні лікарських препаратів.

В першу чергу рекомендується звернути увагу на кисломолочні продукти. Справа в тому, що в їх складі знаходяться унікальні бактерії, які сприяють прискореному відновленню порушеної мікрофлори кишечника. При діареї потрібно додати в свій раціон сметану, сир і сироватку.

Також можна вживати в їжу сухарики з білого хліба, банани, відварений рис, печені в духовці яблука, варені яйця та нежирні сорти м’яса, але готувати їх потрібно тільки на пару.

Якщо діарея супроводжується сильними болючими відчуттями в шлунку, користь принесе наступний засіб:

  1. Беруться ягоди і листя журавлини (по 2 ст. л.), заливаються 500 г води.
  2. Склад проварюється на повільному вогні 7-8 хв, потім залишається на годину, щоб ліки добре настоявся.
  3. Як тільки засіб охолоне, воно фільтрується і приймається протягом дня по 50 г (4 рази).

Особливості харчування після діареї

Паралельно з прийомом спеціальних засобів, що приводять у норму мікрофлору кишечника, в обов’язковому порядку дотримується спеціальна дієта. Завдяки такому комплексному підходу значно прискорюється процес відновлення всього організму.

В обов’язковому порядку повинно вживатися як можна більше рідини. Сюди відноситься не лише проста вода, але і міцно заварений чай (не можна додавати цукор). Цей напій не надає подразнюючої дії на травлення, на відміну від різних соків, кави та інших напоїв.

Через дві доби можна приймати відвари з шипшини, кори дуба або шкірки граната. Напої, в основі яких знаходяться ці рослини, надають в’яжучу дію.

У цей час рекомендується вживати несолодкий відварений рис, під час приготування якого не можна використовувати ніяких добавок, особливо, вершкове масло. Також корисний кисіль, але тільки без цукру, кефір.

При появі діареї після антибіотиків в першу чергу проводиться коригування харчування. Важливо харчуватися часто, але порції повинні бути невеликі. Якщо протягом тривалого часу не настає полегшення, необхідно обов’язково звернутися за допомогою до фахівця, щоб запобігти розвитку більш серйозних проблем зі здоров’ям.

Залишити коментар