Діагностика вагітності за допомогою струменевого тесту

Перед кожною жінкою періодично в тому чи іншому контексті постає питання ранньої діагностики вагітності. Хто хоче знати, проявляться наслідки необережної пристрасної ночі, а хтось з нетерпінням чекає зародження нового життя у своєму організмі або навіть давно і безрезультатно намагається домогтися зачаття.

Сьогодні стараннями вчених створені кілька видів спеціальних пристосувань, що дозволяють фіксувати характерні ознаки, що супроводжують розбудову жіночого організму при цьому стані.

Вони називаються тестами і продаються в аптеках. Завдяки їм будь-яка жінка може перевірити, чи вагітна вона, без допомоги гінеколога і здачі спеціальних аналізів.

Який з існуючих видів тестів на вагітність потрібно вибирати залежить від мети, яку ви переслідуєте, і фінансових можливостей.

Якщо вам потрібно швидко визначити своє положення з мінімальними витратами, в такому випадку можна використовувати звичні смужки. Вони найдешевше, а результат на певному терміні володіє досить високою достовірністю.

Якщо ж при цьому ви обмежені умовами, в яких потрібно робити тестування, використовуйте більш зручний струменевий тест на вагітність. Він трохи дорожче, але не вимагає ємності для збору сечі.

У разі ж, коли ви цілеспрямовано займаєтеся зачаття і слідкуйте за своїм циклом, вам варто трохи витратитися на цифровий багаторазовий струменевий тест, який дає найбільш достовірний результат. Крім надійності його перевага полягає і в тому, що він ще не раз стане в нагоді вам в майбутньому.

Також для багаторазового використання підійде планшетний тест, який можна назвати мініатюрної лабораторією: він складається з набору касет-резервуарів з реагентом, піпетки і ємності для набору сечі. Всі вони працюють за одним принципом, ґрунтується на виявленні присутності в сечі специфічного гормону вагітних — хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ).

Його концентрація починає стрімко зростати в крові та сечі з моменту приєднання заплідненої яйцеклітини до матки. Проте навіть самий чутливий тест може зафіксувати його тільки при концентрації не менше 10 ммо/мл А це відбувається лише на сьому добу після запліднення. Тобто, до затримки дізнатися точно, на 100 %, вагітні ви, з допомогою будь-якого виду домашнього тестування неможливо, але спробувати варто.

Зараз все більшу популярність набувають струменеві тести на визначення вагітності до затримки менструації. Він являє собою пластиковий корпус, всередині якого розташована смужка волокнистого матеріалу, яка, вбираючи, добре проводить сечу і на яку нанесений реактив з антитілами до ГХЧ.

Смужка реактиву знаходиться в інформаційному віконці. З одного боку корпусу кінець цієї смужки закритий знімною кришкою. На нього-то і повинна потрапити струмінь сечі під час тестування. При взаємодії реактиву і ХГЛ проявляється друга смужка на волокнистій основі тесту, що і повинно означати для вас настала вагітність. Перша смуга є контрольною і означає, що волога потрапила на волокнисту основу і що тест придатний до використання.

У цифрових струменевих тестах замість смужок в діагностичному віконці з’являється написи: «pregnant/not pregnant» або «yes/no». Деякі з таких пристроїв оснащуються ще і USB-портом, з допомогою якого його можна під’єднувати до комп’ютера, який розшифрує результат тесту. При цьому існує спеціальна програма, не тільки підтверджує або спростовує вагітність, але і вказує її строк.

Струменевий спосіб діагностики вважається високочутливим.

Його чутливість становить 10 ммо/мл, у той час як у попереднього покоління тестів-смужок цей показник дорівнює 25 ммо/мл

Коли можна робити струменевий тест на визначення вагітності?

Проводити цей тип тестування можна в будь-який час дня і ночі, тільки перед використанням днем слід утримуватись від прийому рідини, щоб не розбавляти концентрацію гормону в сечі.

Достовірний результат можна отримати не раніше, ніж в перший день затримки місячних, а ще краще почекати пару днів або повторити для перевірки результату.

Як правильно використовувати струменевий тест на вагітність?

Щоб уникнути помилок і виключити помилкові результати, тестування слід виконувати, строго по інструкції.

Зазвичай вона описує наступну послідовність дій:

  • акуратно вийміть пристрій з упаковки і зніміть з наконечника захисну кришку;
  • помістіть волокнистий кінець під струмінь сечі і потримайте там 5-10 секунд;
  • покладіть тест горизонтально на суху поверхню так, щоб інформаційне вікно дивилася вгору, і зачекайте декілька хвилин (час повинно зазначатися в інструкції, звичайно це діапазон від 1 до 20 хвилин);
  • після того, як помітите, що в діагностичному віконці ніби пройшла хвиля, там повинні проступити одна або дві смуги.

Якщо не з’явилося жодної смуги, значить, процедура діагностики проведена неправильно, або в тесті допущений шлюб.

Якщо струменевий тест показав навіть слабку другу смужку, це все ж говорить про підвищений рівень ГХЧ, хоча і не зовсім достатній для стовідсоткової впевненості. Тому варто обов’язково перепровериться через кілька днів — смужка повинна стати вже значно яскравіше.

При цьому слабку другу смужку викликають і інші причини.

Якщо друга смуга сірого кольору, значить, реактив з якихось причин не проявився або висох.

Рівень ХГЛ найбільший у першої ранкової сечі, тому причина слабкої смуги може бути в обраному для діагностики часу доби, особливо, якщо протягом двох годин перед нею ви пили рідина (навіть не дуже багато).

Недостатньо забарвлена смуга може виявитися внаслідок дії засобів проти ниркової недостатності або сечогінних препаратів.

У неякісних тестах буває мало реактиву, що дає слабкий колір.

Якщо ви дуже хочете завагітніти в певний період часу або просто ніяк не можете домогтися зачаття, скільки не намагаєтеся, вам може допомогти використання струминного тесту на овуляцію.

Оскільки овуляція відбувається один раз за весь цикл, і тільки в овуляционный період можливе запліднення яйцеклітини, то для планування зачаття знати про настання цього періоду принципово важливо.

Принцип цієї діагностики заснований на вимірюванні рівня специфічного речовини — лютеїнізуючого гормону (LH). Його показник досягає максимуму приблизно за добу до овуляції. Це і допомагає зафіксувати настання періоду, сприятливого для зачаття.

Зараз у продажу є багато тестів, що визначають рівень гормону LH в сечі, крові або слині. Також розроблено електронний багаторазовий тест на овуляцію. Він визначає рівень LH по температурі тіла. Але більш доступні і досить ефективні струменеві пристрої для тестування за рівнем LH в сечі.

Як проводити тестування на овуляцію?

Дане дослідження проводиться щодня кілька разів, краще, щоб у певний однаковий час.

Щоб визначити, коли починати, відніміть від тривалості вашого циклу 17 днів.

Наприклад, при менструальному циклі 28 днів починайте проводити вимірювання рівня LH з 11-го дня. Як і у випадку з визначенням вагітності, перед цими вимірами не можна пити протягом трьох годин.

Який би результат не показав тест на вагітність, підтвердити його може тільки кваліфікований лікар-гінеколог на основі лабораторних аналізів.

Так що пам’ятайте народну мудрість «довіряй, але перевіряй», бережіть своє здоров’я і насолоджуйтеся життям виважено!

Залишити коментар