Детралекс і алкоголь: чи сумісні вони?

Детралекс – медичний препарат, що застосовується в боротьбі з проблемами венозного тонусу та мікроциркуляції крові. Це досить відомий венотоніки, який часто купують в аптеці по причині його загальнодоступності та ефективності.

Курс терапії триває не один день, у зв’язку з чим у громадян нашої країни неминуче виникає питання – а чи можна вживати алкоголь з Детралексом? Розібратися в питанні їх взаємодії допоможе розуміння механізмів впливу препарату та спиртного на організм окремо.

Детралекс: опис препарату

Лікарський препарат Детралекс належить до групи препаратів, ангіопротекторів і венотоників. Його призначають при хворобах, пов’язаних з порушенням циркуляції крові та застою у венах.

Ефективність цього медикаменту в чому залежить від правильної дози і тривалості курсу. При взаємодії з іншими лікарськими засобами Препарат здатний впоратися з гемороєм.

Показання до застосування препарату:

 • Лімфатична недостатність.
 • Важкість у ногах, набряки, хворобливі відчуття.
 • Тромбофлебіт.
 • Варикозне розширення вен.
 • Тромбоз гемороїдальних різного ступеня тяжкості.

Завдяки своєму венотонизирующему і венопротекторному впливу Детралекс знімає напругу в ногах, позбавляє від вечірньої втоми.

Препарат відпускається у формі таблеток. У комплекті з медикаментом додається інструкція, що описує показання до застосування і відповідні дозування.

Рекомендації для підвищення ефективності

Препарат відпускається без призначення фахівця, однак особливі вказівки при його прийомі все ж слід дотримуватися:

 • Приймати Препарат слід після їди.
 • Препарат ефективніше впливає на судини вдень або ввечері, коли тиск у венах знижено.
 • Таблетки запивають невеликою кількістю рідини. Краще віддавати перевагу простій воді – взаємодія Детралекса з соком або компотами заборонено.

Важливо розуміти, що для досягнення ефективності дозування препарату повинен призначати виключно лікуючий фахівець, тому не варто спокушатися загальнодоступністю Детралекса.

Самолікування при венозної недостатності – не вихід, тому краще довіритися лікарю і його рекомендаціям. Крім того, препарат має протипоказань і побічних ефектів, про які також слід пам’ятати перед вживанням Детралекса.

Протипоказання

Препарат визнаний відносно безпечним, а для деяких держав взагалі вважається однією з форм біоактивних добавок до їжі.

Однак від вживання Детралекса варто утримуватися:

 • Пацієнтам з високою чутливістю до окремих компонентів ліки.
 • При наявності алергічних реакцій на медикаменти.
 • У період годування груддю.
 • Під час вагітності.

Побічні ефекти

Не виключені і патологічні реакції, спричинені застосуванням Детралекса:

 • Нудота і блювання.
 • Стан розбитості, втома, слабкість.
 • Порушення стільця.
 • Головні болі, запаморочення, не виключена мігрень.
 • Алергічні реакції у вигляді дерматитів, свербежу.

Детралекс і алкоголь: сумісність

Препарат є одним з тих препаратів, інструкція до яких не допускає взаємодії зі спиртним під час курсу терапії. Звідки такі рекомендації, якщо прямі протипоказання не згадуються ні одним фахівцем?

Прямої загрози організму людини від взаємодії Детралекса і алкоголю не існує, однак фахівці роблять акцент на негативних реакціях венозної системи у відповідь на спиртовмісні речовини, значно знижують ефективність препарату.

В основному це пов’язано з судинорозширювальною дією алкоголю, що погіршує стан пацієнта при геморої і інших захворюваннях венозної системи.Ось чому сумісність спирту і препарату небажана.

Як відомо, причиною геморою є варикозне розширення вен та утворення венозних вузлів в прямій кишці. Ця патологія пов’язана з надмірним припливом венозної крові до нижніх кінцівок тулуба, що зазвичай стає наслідком сидячої роботи.

Так як вени в нижній частині тулуба не відрізняються особливою эластичнойстью, в результаті надлишку крові стінки судин стоншуються і втрачають тонус. Венозна помпа перестає виконувати свої прямі функції і розвиваються застої.

Щоб отримати остаточну відповідь на питання «чи можна приймати Препарат з алкоголем?», варто згадати основні властивості спиртних напоїв, істотно значимі для хворих з варикозним розширенням вен, тромбофлебітом або гемороєм.

Перше властивість

Алкоголь затримує рідину в тілі, про що свідчать численні набряки обличчя після веселого вечора напередодні. Надлишки рідини сприяє підвищенню кров’яного тиску, що згубно для крихких судин і вен із зниженим тонусом.

Властивість друге

Затримка рідини в організмі і виражені набряки – це додатковий вагу. Для людей, які страждають від лімфатичних порушень і тромбофлебіту, навіть незначна надбавка маси тіла означає додаткове навантаження на вени ніг і тазу.

Це посилює проблеми мікроциркуляції, так як кров починає тиснути на стінки судин, знижуючи їх тонус і истончая м’язові шари. У підсумку, утворюються додаткові застої, і варикоз стає більш вираженим.

Третє властивість

Судинорозширювальну властивість алкоголю спрощує потрапляння крові в нижні відділи тулуба. Про це нескладно здогадатися, згадавши елементарні закони фізики – адже рідина повинна прагнути вниз, а з розширеним судинах цей процес відбувається ще швидше. Але адже надлишковий приплив крові до судин і є справжня причина геморою і варикозної хвороби. Таким чином, алкоголь є однією з причин розвитку цих недуг.

Враховуючи ці обставини, чи варто далі говорити про наслідки взаємодії таких речовин, як Детралекс і алкоголь? Очевидно, що спиртне не просто знижує ефективність препарату, але і повністю «обнуляє» його корисні властивості.

Детралекс і алкоголь: наслідки їх взаємодії

Таким чином, поєднання Детралекса з алкоголем не несе в собі наслідки у вигляді негативних побічних ефектів, відповідно, обмежень у їх спільному вживанні не існує. Але хворим варикозною хворобою або тромбофлебітом варто брати до уваги не взаємодія цих речовин, а властивості алкоголю, згубні для їхніх недуг.

Поєднуючи спиртовмісні напої та Детралекс, неминуче доведеться зіткнутися з наступними проблемами:

 • Зниження ефективності препарату.
 • Необхідність більш тривалого курсу терапії.
 • Розвиток загострень захворювань.
 • Раптове загострення раніше пішли симптомів варикозної хвороби.

Таким чином, про можливу сумісності цих речовин не може бути й мови.

При розвитку у пацієнта таких захворювань, як геморой, тромбофлебіт, варикозне розширення вен, фахівці-флебологи вважають за необхідне не тільки проведення лікарської терапії, але і корекцію способу життя хворого.

Тому для досягнення максимальної ефективності препарату варто не тільки виключити будь-яка взаємодія Детралекса з алкоголем, але і виконувати інші загальні рекомендації:

 • Виключити з повсякденного раціону копчене, смажене, солоне, гостре.
 • Проводити якомога менше часу на ногах або в положенні сидячи.
 • Контролювати масу тіла, намагатися позбавитися від зайвої ваги.
 • Піднімати ноги ввечері перед сном або в періоди відпочинку.
 • Уникати носіння тісної білизни.

Залишити коментар