Декоративне розрізання футболки: даємо старим речам нове життя!

Чи доводилося вам викидати, здавалося б, гаряче улюблені речі тільки тому, що вони протерлися, вицвіли або придбали якісь непереборні забруднення? Напевно, з такою проблемою стикалася кожна з нас.

Але чи варто поспішати, якщо можна дати старої речі цілком собі нове життя?

Креатив – наше все!

У зношених футболок є примітна особливість – з них можна зробити навіть трикотажну пряжу для в’язання гачком!

Однак якщо ви рішуче не бажаєте розставатися безпосередньо з річчю, яка ідеально підходить вам за своїм фасоном і вигідно підкреслює достоїнства вашої зовнішності своїм цікавим відтінком, ви можете… порізати її!

Таким чином, можна отримати досить оригінальну річ, яка стане прекрасним доповненням «стритлука» або вуличного стилю. Розрізати футболку нескладно – важливо лише передбачити деякі деталі її крою та розташування ниток в матеріалі, щоб не зіпсувати річ зовсім.

Багато дівчат люблять різати тільки рукава, щоб отримати романтичну кофту з тонкими смужками в районі тендітних витончених плечей.

Хорошою альтернативою цьому є створення вертикальної бахроми на рукавах.

Деякий час тому такі футболки були писком моди, і продавалися в бутиках за досить високими цінами. А все нове, як кажуть, це всього лише добре забуте старе, тому ми пропонуємо вам взяти на озброєння деякі стильні образи минулого, та впровадити їх у свій сьогоднішній імідж.

При «реанімації» і освіженні старих речей гарні будь-які творчі пориви. Якість і унікальність готового виробу безпосередньо залежить від широти вашої фантазії. Але не варто забувати, що тільки художнього задуму часом буває недостатньо, і для того, щоб річ вийшла акуратною, потрібно дотримуватися певні принципи технології її обробки.

Переробляємо футболку шляхом розрізання тканини

Переробити футболку нескладно – було б бажання і посидючість. Як звичайно, ми рекомендуємо вам заздалегідь потренуватися на схожої на структуру тканини, яка стане для вас «чорновим» варіантом. Врахуйте, що ножиці для цієї мети не підійдуть. Ви можете використовувати їх тільки в тому випадку, якщо раніше мали справу з подібними типами хенд-мейд, і знаєте, як робити фігурні розрізи за допомогою цього інструменту.

Слід зазначити, що в цьому випадку потрібні ножиці тільки з загостреними кінчиками, щоб ними можна було обережно проколоти трикотажну тканина. Новачкам оптимально використовувати канцелярський ніж (різак). Це своєрідна гарантія того, що смуги та інші фрагменти вийдуть рівними і симетричними, такими, якими ви собі їх уявляєте.

Припустимо, у вас забруднений або надорвана передня частина футболки. Нехай це буде область коміра, яка найбільш часто піддається різноманітних пошкоджень.

Спробуйте зробити з неї стильну і модну річ!

Для цього накресліть олівцем або обмилки кілька напівкруглих смуг в області коміра (передню його гумку можна сміливо відкидати, але не порушуючи загального крою). Тепер покладіть річ на стійку поверхню (нехай це буде непотрібна дошка, шматок ДВП або пластику).

Зверніть увагу, що кофта повинна бути як би «накладена» на своєрідну «дошку». Це важливо, оскільки інакше разом з передньою ви розріжете ще й задню частину, що буде не тільки дивно виглядати, але і не менш дивно сидіти на вас.

За заздалегідь розмічених лініях обережно, але твердо і безперервно проведіть канцелярським ножем. Намагайтеся не відривати лезо від тканини, щоб не отримати небажаних «щербин». Коли перша вирізана смужка буде готова, схопіть два протилежних підстави розрізу великими і вказівними пальцями, після чого плавно і легенько потягніть трикотаж в різні сторони.

Структура тканини для стандартних футболок така, що «згортається» при розтягу, тому ви отримаєте ніби «шнурковые» смуги, такі, якими ми звикли їх бачити на модних речах.

Виконайте описані вище маніпуляції з іншою частиною розміченій області. Не забувайте розтягувати трикотаж після кожного нанесеного розрізу – так виріб вийде гармонійним і рівномірним.

Як ще красиво розрізати футболку: правила і рекомендації

Можна використовувати не тільки горизонтальні, але і вертикальні і діагональні напрями. Не забувайте про те, що тягнути розрізи необхідно строго в тому напрямку, який наносився розріз. Якщо ви різали кофту вертикальними лініями, а тягнути станете по горизонталі, майже гарантовано зіпсуєте виріб.

Запам’ятайте кілька нескладних правил:

  1. Не захоплюйтеся кількістю розрізів: коли їх занадто багато і вони розташовані мало не по всій речі, це більше схоже на моветон, ніж на яскравий модний атрибут;
  2. Необов’язково робити довгі поздовжні або поперечні розрізи. Можна обійтися маленькими смугами з цікавим розташуванням – так футболка буде виглядати ще більш стильно і унікально;
  3. Готовим лініях при бажанні можна надати форму кісок і інших плетених елементів, якщо ви вміло орудуєте гачком і спицями;
  4. При створенні бахроми на рукавах бажано підв’язувати кінчик кожної нитки в стандартний міцний вузол. Також варто нанизати на отримані нитки великі намистинки – так виріб буде виглядати більш ошатним;
  5. Розрізати футболку можна в будь-якому місці – тут не існує яких-небудь чітких правил і регламентів. Все залежить від ваших смакових уподобань в цьому питанні, а також того, який конкретно ви бачите «жваву» річ. І звичайно, важлива локалізація ушкоджень на кофті, які ви бажаєте камуфлювати.

Бажано використовувати саме дрібну нарізку, однак є дівчата, які вважають за краще вирізати з тканини більш великі фрагменти. Врахуйте, що це далеко не завжди виходить естетично в підсумку, особливо якщо якість тканини на старому виробі залишає бажати кращого.

З рукавами практично та ж історія – якщо ваша футболка до моменту дарування їй нового життя вже досить розтягнута і «слабка» по фактурі, з ними краще не експериментувати – є ризик, що смужки не будуть «лежати» на плечах у належному стані та вигляді.

Деякі ідеї для розрізання футболок

Якщо ви вирішили красиво розрізати футболку і дати повноцінну нове життя старим речам, ми підкажемо вам кілька ідей для вашої затії.

Як цікаво розрізати футболку?

Спробуйте накреслити на тканині яку-небудь фігуру, наприклад, квітка або метелика. Рассекайте тканина визначеним шаблоном, щоб розрізана частина вийшла фігурної. Наносячи дрібні насічки на трикотаж, ви можете зробити розсічений орнамент, що виглядає особливо вишукано і свіжо. Це найбільш актуально для світлих речей – так вони будуть виглядати ще більш легкими, повітряними і романтичними.

Дівчата, які обожнюють стиль рок і глем-рок, люблять експериментувати з більш сміливими ідеями, вирізаючи на спині або животі фігуру у вигляді стилізованих людських ребер. Особливо красиво виглядає такий варіант, якщо «ребра» є широкими зверху і звужуються донизу. Такі фігури варто вирізати досить широкими фрагментами – щільне розсічення близько розташованими один до одного лініями тут навряд чи стане доречним.

Можна також розрізати футболку у вигляді крил на спині. Особливо романтичні дівчата навіть декорують тканини пір’ям і перловим намистом, так що готова освіження річ цілком може змагатися по своїй оригінальності з дизайнерськими вишукуваннями.

Ще один цікавий варіант – нанесення вертикальних розтинів на нижню частину футболки. При цьому бажано, щоб смуги вийшли досить довгими, і з них можна було сплести симетричний додатковий візерунок.

Такий спосіб допоможе вам візуально звузити низ вашого трикотажного топа, якщо він розтягнувся. Ця технологія є улюбленою у дівчат в стилі «хіппі».

Можна зробити горизонтальні смуги на спині (які будуть планомірно звужуватися донизу), а потім зв’язати їх між собою посередині отриманого візерунка.

Оригінальними виходять речі, де під розрізи підшивають мережива, іншу тканину або гіпюр.

Наостанок скажемо, що навіть якщо вашу річ вже не можна реабілітувати подібними способами – не варто зневірятися. Краще продумати цікаві аксесуари з трикотажної пряжі, які ви також зможете зробити своїми руками.

Проявіть фантазію і ентузіазм в цій справі, і, можливо, зовсім скоро у вас прокинуться більш серйозні здібності дизайнера-модельєра. Будьте стильними!

Залишити коментар