Цукор – загроза чи насолода?

Цукор міститься у всіх продуктах і перевищує норму добового споживання. Багато людей не знають, скільки калорій міститься в чаї з цукром і чи корисний цей продукт. Почнемо з історії.

Вперше товар виробили з цукрової тростини – жорсткої деревоподібної трави, сімейства злакових. А батьківщиною солодкого наркотику вважається Індія.

Натуральний продукт називається «сирим». Він не споріднена з тим, що ми купуємо в магазинах. Промисловий пісок робиться з буряка за допомогою хімічних впливів. Численні переробки і очищення не залишають вітамінів у продукті. Єдині інгредієнти – фруктоза і сахароза. Причому перше небезпечніше другого.

Задумайтеся, скільки калорій в чайній ложці цукру? Як він впливає на організм?

Солодкість в розум і радість

В історії сказано, що заможні люди підфарбовували зуби в чорний колір – імітували карієс. Це вважалося символом багатства. Перший солодкий делікатес коштував грошей і не кожен міг собі дозволити таке задоволення.

Коли вчені провели досліди, з’ясувалося, що цукром харчується мозок людини – шишковидна заліза, звана центром душі. Епіфіз відповідає за розум, виникнення думок і ідей. Щоб впливати на думки, потрібно активувати нейрони головного мозку – для цього потрібна енергія. Цукор дає нам енергію.

Мікроелементи піску не доходять до шлунка, вони розпадаються ще у роті. Тому з’їдений «активатор мозку» доходить до епіфіза через 3 хвилини і посилює роботу нейронів. Люди, що ведуть аналітичний спосіб життя – письменники, науковці, розробники, технологи – потребують постійного харчуванні мозку.

Коли людина вживає кави з рафінадом, тортом, тістечком або іншими солодощами – настрій поліпшується, виробляється гормон радості. Крім цього, підвищується фізична і розумова активність, витривалість. Скільки калорій міститься в каві без цукру? Всього-2 Ккал.

Великі уми, які дожили до 100 років, щодня вживали більше 10 чайних ложок цукрового піску, не замислюючись про шкоду. А скільки цукру в день їсте ви? Як ваш організм реагує на відмову від солодощів?

Темна сторона блаженного продукту

Сніданок починається з чашки ароматної і підбадьорливого напою. Скільки калорій в каву з цукром ми споживаємо щодня і чому наш стан здоров’я погіршується?

Для початку розповімо, що відбувається в організмі при попаданні в нього сахарози і фруктози:

 1. розпад до глюкози, яка всмоктується в кров у потрібній кількості і поставляється в клітини людини;
 2. інша частина депортується в печінку і перетворюється в жирові клітини;
 3. жир синтезує інсулін, він викидається підшлунковою залозою;
 4. зі збільшенням споживання солодощів збільшується викид інсуліну, отже, утворюється більше жирових клітин;
 5. далі, слід метаболічний синдром – ожиріння, атеросклероз, цукровий діабет.

Калорійність цукру в одній кавовій чашці досягає 40 Ккал. В день людина споживає понад 100 Ккал. І це тільки в чаї або каву. Газованої води, знежирені продукти та інші солодощі містять шалену дозу, згубну для здоров’я.

З’їдаючи солодке, ми не помічаємо, як поступово набираємо зайву вагу. Небезпечніше всього жирові відкладення в області живота. Жир обволікає внутрішні органи і погіршує їх роботу. Сповільнюються метаболічні процеси. З’являється залежність.

Виявляється, 80 % продуктів харчування містять штучні цукру або фруктозу, посилюють апетит у 2 рази. У 2015 році населення кожної країни на 40 % страждає від ожиріння. Люди помирають від захворювань, викликаних солодощами, наприклад, діабет. Організм звикає до солодощів і перестає виробляти інсулін, внаслідок чого людині потрібні ін’єкції.

Щоб порахувати, скільки грамів ви їсте кожен день, дивіться список калорійності:

 • в одному грамі цукру – 4 ккал;
 • 1 ч. л. – 20 ккал;
 • 5 ч. л. – 100 ккал;
 • цукерка – 50;
 • шоколадний батончик – 160;
 • шматочок торта – 300.

Один шматок торта заповнює калорійність повноцінного сніданку, а адже цукровий пісок додають майже у всі продукти.

Тепер зрозуміло, чому організм перевантажений, засмучений і погано функціонує!

Щоб допомогти відновити здоров’я, спробуйте скоротити кількість споживаної їжі, що містить сахарозу. Скільки калорій міститься в чаї без цукру? Тільки 3-5 ккал, це мала доза. Вона ніяк не позначиться на фігурі. Якщо ви випиваєте 4 чашки в день, то отримуєте всього 20 ккал. Те ж саме, можна сказати, про зеленому чаї. З урахуванням того, що зелений чай нормалізує обмін речовин, є ймовірність скинути зайву вагу. Скільки калорій міститься в зеленому чаї без цукру? Всього 3 ккал, все одно що попити водичку. А якщо в нього додати лимон, то калорійність зменшується на одиницю.

Якщо ви не бажаєте повністю відмовлятися від солодкого – зменшіть кількість. Жінкам рекомендується вживати 6 чайних ложок в день, чоловікам – 9. Дотримуючись цієї норми, ви зумієте уникнути збоїв в організмі.

Людям, запустив ситуацію, рекомендується відвідати дієтолога. Якщо немає алергії – переходьте на мед. Цей продукт засвоюється без шкоди і допоможе відновити здоров’я.

Залишити коментар